Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy az anyós-jelölt nem hagy élni minket a párommal és szinte mindenbe megpróbál beleszólni? Hogy vágjam el a köldökzsinórt?

Figyelt kérdés
A vőlegényemmel 3,5 éve vagyunk együtt, 2,5 éve közös háztartásban. Ő 28 (25 éves koráig a szülöknél lakott) én 23. Egy probléma van a kapcsolatunkban és az az anyukája. Másik városban élünk kb. 1 órára a szülői háztól és körülbelül havonta 1x megyünk egy hétvégére látogatóba. Ilyenkor mindig az ő szüleinél kell aludni, mert anyósjelölt azt mondja illetve minden egyes alkalomkor programokat szervez, hogy mindenképpen egész idő alatt a fiacskájával lehessen. Sokszor félrevonulnak sustorogni és ami a legrosszabb sokszor nem is marad idő az én családom meglátogatására, mert reggeltől estig ott kell lenni. Többször is említettem a páromnak, hogy úgy érzem mintha ki akarna túrni és az anyósnak az lenne a legideálisabb ha nem lenne semmilyen lány a képben és élete végéig anyucival apucival lakna(ezt mondta is a pasimnak). Ami még idegesít hogy az anyós gügyög a pasimmal... mintha egy 5 éves gyerek lenne... Eleve azt sem értem hogy miért kell náluk aludni... meg van nekünk a magunk lakása. A problémák mindig akkor kezdődnek mikor eljön az ominózus hétvége és vissza kell menni hozzájuk, amúgy nagyon jól megvagyunk. Ez az 1 dolog ami belerondít a képbe... Próbálom nem szekálni a vőlegényem ezzel, de már alig bírom ki. Ja és akkor azt még nem is említettem, hogy a közös életünkbe is állandóan megpróbál beleszólni... Ja és kulcsot is szerzett magának a lakásunkhoz amit most nem merünk visszakérni...

2013. júl. 2. 19:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Nem értem, hogy havi egy alkalom miért gond, hogy meglátogatja a szüleit. Ha ugyanígy problémázna, hogy a te szüleidet látogatjátok meg, szerintem neked se tetszene.
2013. júl. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem tud leszakadni anyuciról,az megbonthatja a kapcsolatotokat. Állj a párod elé hétvége előtt, és mond, hogy most a te szüleidhez mentek.

Ha nem megy bele, ne menj. Mond meg neki, hogy nem abból áll az élet, hogy a hét végeket mindig a szülőknél kell tölteni. Ha ezt megszokjátok, egy rémálom lesz az életed.

A kulccsal meg egyszerű a dolog. Cseréljétek le a zárat és kész. Az új zárhoz meg nem kell kulcsot adni.

Persze ezt mind jó lenne okosan megbeszélve elintézni, de a tapasztalat az, hogy ezt csak drasztikusan lehet megoldani.

Persze ehhez kell a párod akarata is.

2013. júl. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Ezzel a havi egy alkalommal nem tudom mi a baj, meg hogy te miért nem tudsz addig a szüleidnél lenni, ha ennyire utálsz anyósodnál lenni... Vagy nem mentek egymás nélkül sehova???
2013. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
akkor meg azon sértődne meg anyóspajtás, hogy a menyének derogál nála lenni. Amúgy ha messze van, szerintem az lenne a fair, hogy mind a két családnál közel ugyanannyi időt töltsenek el... én megértem a kérdezőt, bár nem vagyok a helyzetében
2013. júl. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ők is jönnek hozzánk és ahogy mondtam, nem csak az a baj, hogy olyankor ott kell lenni, hanem hogy a hétköznapokba is megpróbál beleszólni telefonon vagy ha itt vannak... annak idején mikor összeköltöztünk ő akarta berendezni a mi lakásunkat stb. Eléggé nehéz megmagyarázni, talán inkább az érzés bánt, hogy ha mond valamit akkor annak úgy kell lennie és a pasim nem mond soha nemet neki. Ezt az egészet passzívan csinálja pedig én már az elejétől fogva kedves voltam vele, de valahogy nem tolerálja hogy elköltözött tőle a fia.


Csinálunk dolgokat külön is, de ilyenkor mikor vissza megyünk a szülővárosunkba akkor eléggé kevés idő marad arra hogy egyik ide másik oda menjen mert ahogy mondtam mindig programokat szervez nekünk ahol érezteti velem hogy nem vagyok oda való (a nagy félrevonulások, gügyögés stb.) és eleve 1 éjszakát vagy max 2öt maradunk.(gondolom most nyáron több lesz)Én sem értem teljesen hogy mi a bajom, egyszerűen csak van valami ami nem ok a helyzetben és már kezd az agyamra menni.

2013. júl. 2. 20:55
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod szeret téged és veled képzeli el a jövőjét - igyekezz nem törődni a dologgal. Mert akkor a sustorgással, gügyögéssel nem tudja megbontani a kapcsolatotokat az anyósjelölt.

Viszont jobb, ha kevesebbet tartózkodsz a közelükben, és nem csinálsz konfliktust ebből az egészből. Én a helyedben simán bevezetném, hogy havonta ezt a két napot töltsük külön - mindenki a saját szüleihez megy látogatóba. Persze az anyósod haragudni fog, de valószínűleg tipikusan olyan anyós, akinek semmi sem jó, szóval ez lényegtelen.


A zárat cseréljétek le. A párodnak meg kell értenie, hogy szereted és vele akarsz lenni, de ettől függetlenül akármennyire szereti az anyukáját, neked szükséged van az anyósmentes magánszférára a saját otthonotokban. A zsiráfot sem viszi haza az ember az állatkertből.

2013. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
Meg talán, önts tiszta vizet a pohárba. Valahogy így. "Csókolom, mama! Tudom, hogy maga nem kedvel, mint a fia szívének bitorlóját, és ezt tiszteletben tartom. Ezzel együtt az udvariasság keretein belül szeretnék távol maradni a számunkra szervezett programoktól, mert rosszul érzem magam tőlük." - vagy valami. Valószínűleg ha elutasítod, hogy eljárj ezekre (a számodra egyébként egyáltalán nem kötelező) programokra, idővel a párod számára is megritkulnak. Lehet, hogy ő az anyós/anyósjelölt, de tudatosítanod kell magadban, hogy a döntései nem kötelező érvényűek rátok, és ez a te életed, a te döntéseiddel.
2013. júl. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

100%ban megértelek...hasonló helyzetben vagyok, az anyósjelölt utálja ha velem van, márpedig mi is régóta vagyunk együtt megszokhatná...Igazából nem engem nem szeret, hanem azt, hogy én "elveszem" tőle az egyetlen gyerekét...........Minden anya, akinek 1 gyereke van, az így beleőrül, ha lesz valakije és még az se érdekli, hogy ezzel csak tönkretesz mindent és figyelmen kívül hagyja a saját gyerekének a boldogságát...

Nálatok nem egyedüli gyerek a párod?

2013. júl. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Amit írtak már előttewm, jó ötletek:

Minimális mennyiségű találkozás. Ha hazamentek a szülővárosba, ott vagy egy fél órát a párod családjánál, aztán átmész a sajátodhoz. Persze erről előre szólj, hogy neked ne készüljenek kajával, mittudomén. Így voltál is náluk, meg nem is.

A kulcsról: várjátok ki, mi lesz a vége. Önmagában az nem gond, hogy van nála egy kulcs, jól jön egy tartalék, ami nem a lakásban van :D

DE! Ha egyszer is a tudtotok/engedélyetek nélkül bemegy a lakásotokba, akkor abban a pillanatban visszavenni tőle, vagy ha nem adja vissza azonnal, akkor hagyni a francba, és már aznap lecserélni a zárakat.

2013. júl. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Megértem a helyzeted, a párom szüleivel nekem sem könnyű. Egyet tanultam meg a másfél év alatt: picit nekem is alkalmazkodni kell. Amúgy nem is gondolnád, de a közös programok közelebb hozzák egymáshoz az embereket. Erre is nemrég döbbentem rá. :)
2013. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!