Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy az anyós-jelölt nem hagy élni minket a párommal és szinte mindenbe megpróbál beleszólni? Hogy vágjam el a köldökzsinórt?

Figyelt kérdés
A vőlegényemmel 3,5 éve vagyunk együtt, 2,5 éve közös háztartásban. Ő 28 (25 éves koráig a szülöknél lakott) én 23. Egy probléma van a kapcsolatunkban és az az anyukája. Másik városban élünk kb. 1 órára a szülői háztól és körülbelül havonta 1x megyünk egy hétvégére látogatóba. Ilyenkor mindig az ő szüleinél kell aludni, mert anyósjelölt azt mondja illetve minden egyes alkalomkor programokat szervez, hogy mindenképpen egész idő alatt a fiacskájával lehessen. Sokszor félrevonulnak sustorogni és ami a legrosszabb sokszor nem is marad idő az én családom meglátogatására, mert reggeltől estig ott kell lenni. Többször is említettem a páromnak, hogy úgy érzem mintha ki akarna túrni és az anyósnak az lenne a legideálisabb ha nem lenne semmilyen lány a képben és élete végéig anyucival apucival lakna(ezt mondta is a pasimnak). Ami még idegesít hogy az anyós gügyög a pasimmal... mintha egy 5 éves gyerek lenne... Eleve azt sem értem hogy miért kell náluk aludni... meg van nekünk a magunk lakása. A problémák mindig akkor kezdődnek mikor eljön az ominózus hétvége és vissza kell menni hozzájuk, amúgy nagyon jól megvagyunk. Ez az 1 dolog ami belerondít a képbe... Próbálom nem szekálni a vőlegényem ezzel, de már alig bírom ki. Ja és akkor azt még nem is említettem, hogy a közös életünkbe is állandóan megpróbál beleszólni... Ja és kulcsot is szerzett magának a lakásunkhoz amit most nem merünk visszakérni...

2013. júl. 2. 19:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
De kit érdekel, hogy programokat szervez? Ha neki nem mered, akkor mondd meg a pasidnak, hogy téged nem érdekelnek az anyja programjai, a saját családoddal akarsz lenni, főleg, hogy amúgy is végig érezteti veled, hogy bár ott se lennél.
2013. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat! egyébként nem ő az egyedüli gyerek, de ő az elsőszülött fiú és van egy öccse. Neki is van egy barátnője aki hasonló cipőben jár mint én.


Én igazából arra is gondoltam, hogy személyesen kéne visszakérni a kulcsot, mert talán akkor ő is megértené, hogy külön élünk meg ilyesmi. Nem gondoljátok, hogy ide esetleg ilyen drasztikus módszerek kellenek?

2013. júl. 3. 13:42
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Érti azt ő, hogy különéltek nagyon is - pont ez a baja :D

Ha személyesen visszakéritek, akkor paláverre kell felkészülnötök. A párodnak kell a sarkára állni.

Egyébként volt már ebből probléma? Mármint a kulcsból. Meg mi az, hogy megszerezte? Amíg aludtatok elment és lemásolta? Mert az már beteges, és akkor ott helyben kellett volna nagyon határozottan visszakérni.

Esetleg megcsinálhatjátok, hogy Anyuka, ide mi most lerakjuk a maguk házának a kulcsát, úgyis mindig szólunk mielőtt jövünk, nem kell már. Anyuka is legyen szíves odaadni a mi lakásunk kulcsait, mert szeretnénk, ha visszafelé is hasonló lenne a helyzet:)

2013. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Nálunk is hasonló gondok vannak, csak a dolog pikantériája, hogy együtt is élek az anyós-após jelölttel. Párom anyukája minden nap kikészíti az aznapi ruháját amibe elmegy dolgozni( hozzáteszem egy 34 éves férfinek), ha netán mást szeretne felvenni a párom, akkor megy az ordítás, hogy miért mást vett fel. Ha véletlenül hagy maradékot az ebédjéből (én főzök magunknak) veszekszik vele, hogy nem igaz, hogy nem lehet megenni az ételt. Nehezen viseli, hogy a párom jobban szereti az én főztömet, és ha ő főz, mindent elkövet, hogy együnk belőle. Persze nem eszünk,és akkor jön a pofavágás, és még sorolhatnám. Az apósom meg anyagilag próbál kizsákmányolni minket, és sokszor hangot adtam ennek, és persze én vagyok a rendszer gyenge pontja. Albérletbe nem tudunk menni, de így sem jó. Természetesen vitát szül köztem és a párom között, nem tudom meddig fog ez így működni, de én szeretem a párom.


NEM FOGOD TUDNI A KÖLDÖKZSINÓRT ELVÁGNI!!!! Ezt el kell fogadni, amit nagyon nehéz, mert én 4 éve nem tudom elfogadni! Ha az anyósjelölt nem tökéli be, hogy ez így nem jó, akkor nem tudsz ellene mit tenni!

2013. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A kulcsot nyíltan visszakérni óriási konfrontáció.

Én pontosan azért szakítottam a párommal 2 év után, mert nem tudtam elviselni, hogy minden hétvégén a nyakunkra akaszkodtak. Jó Te csak egy hétvégét írtál havonta, de az sem jó, ha előírják.

Én szívesen meglátogatnám a párom szüleit akkor, amikor akarjuk, vagy amikor szükség van rá. De az állandó kötelezettség az elviselhetetlen. A bátyám is azért vált el mert a felesége szülei minden hétvégén igényt tartottak arra, hogy menjenek nekik segíteni a hétvégi házukat építeni. Begőzölt a sok betonozástól. A feleségét kérte, hogy álljanak le. Nem volt hajlandó. Ő nem ment hétvégén, de a felesége igen. Az lett a vége, hogy elváltak. És a végén még neki kellett feleségtartást fizetnie, mert ugye a felesége nem dolgozott, közveszélyes munkakerülő volt.

Tehát egészségesen le kell tudni válni a szülőkről. Ez nem jelenti azt, hogy nem kell őket meglátogatni, szükség esetén segíteni nekik, de a saját család önállóságának a fenntartása mellett.

2013. júl. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

olvasva a kommentjeiteket nem én vagyok az egyetlen aki hasonló cipőben jár.


Egyébként a kulcsos történet úgy volt hogy vettünk egy új bejárati ajtót és volt hozzá mondjuk 7 - 8 kulcs. a tudtunk nélkül vett ki belőle magának és úgy jöttünk rá, hogy mondták a szülei. hogy jönnek hozzánk de mi mind a 2 elfoglaltak voltunk mondjuk d.u. 4ig és ő azt mondta "nem baj, úgyis van kulcsom...


Szerintem is az lenne a megoldás hogy a párom a sarkára álljon (és javult a helyzet, mert régebben minden hétvégén az volt hogy menni kellett és egy csomó pénzt költöttünk az utazásra), de mivel az anyós nem nyíltan hanem sutyiban csinálja az egészet, ezért ő ezt nem is látja, vagyis nem annyira...


Nem értem... Miért nem jó neki ha a fia boldog? Talán az a baja, hogy nem vele....

2013. júl. 5. 15:10
 17/18 Nagyika65 válasza:

Kedves!


Nehéz témát érintesz. A gyermek elengedése olyan mértékben tud végbe menni, amilyen mértékben felnő a gyermek. Nem testi, hanem lelki, szellemi értelemben. Amikor megtapasztalja a szülő, hogy a gyermeke teret kér magának, önállósodni szeretne, azaz egészséges módon leválni, akkor kénytelen engedni. De ha a gyermek jobban érzi magát gyermeki lelkülettel, élvezi az ***** csillagos mama hotelt, az csak biztatás a mamának, hogy "gyerek ez még". Függetlenül az életkortól. Ilyenkor nehezen enged. A fiatalembernek fel kell nőni és egészségesen leválni a szülőkről, ami nem mond ellent a szeretetnek. Sőt! Éppen így, felnőttként tudja majd támogatni később idősödő szüleit. Ez nem a Te harcod, hanem a fiúé. Neki kell elérni a gyerek szerep helyett most már a felnőtt férfi szerepét az édesanyjával szemben. Te abban tudod támogatni, hogy minél inkább felelős, felnőtt, érett férfinak élje meg magát. Dicsérd, bátorítsd, ha férfi módjára viselkedik valamiben, erősítsd a felnőtt szerepében és ne piszkáld az anya kapcsolatát.

Ha megérett - kipottyan a burokból és a burok nem tartja vissza

Szeretettel:

Nagyi

2013. júl. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az utolsó kommentelönek a segítségét. Gondolom ez egy hosszabb folyamat és nem megy egyik percröl a másikra. Természetesen mellette fogok állni!


Köszönet mindenkinek!

2013. júl. 11. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!