Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az öregség teszi? Hogy lehetne...

Az öregség teszi? Hogy lehetne rávezetni mit szeretnénk?

Figyelt kérdés

Apósnak valóról lenne szó. Néha idegtépően viselkedik és bárhogy próbáljuk megmondani neki, hogy nem kéne egyszerűen nem érti meg. Ha elmondjuk mi a problémánk mindig az a válasz, hogy: - Túúdom, túúdom. Értek, mindent értek.

(Ez általában azt jelenti, hogy nem ért semmit. Lehet meg is sértődik de változás nincs)

Amiket csinál:

- Ha kitalálunk valami új dolgot, pl. építeni szeretnénk egy mechanikus kütyüt, vagy nézünk valami pszichológiai előadást akkor ő ezt mondja: Minek nézitek ezt a hülyeséget? Ebből nincs pénz... Ez csak a pénzt viszi. Időpocséklás stb.

- Ha pl. a fia szeretne vásárolni egy másik városban autóhoz alkatrészt akkor: Minek mész oda? Úgyse fog sikerülni. Be fognak csapni. Nincs is ott kocsialkatrész. Ne menjél. (De akarja, hogy az autó meg legyen csinálva és mindenki tudja, hogy ott helybe nem lehet kapni hozzá alkatrészt, csak ezt valamiért ő nem látja be)

- Meghallja, hogy valaki könyvet olvas: Minek azt?

- Állandóan beszélgetni akar velem, de mindig az a téma, hogy párom ilyen link alak meg olyan, meg ezt csinál meg azt (rossz értelemben) meg így rossz a világ meg úgy, meg mennyi baj van és mikor végez kezdi elölről, én már őszintén szólva menekülök előle

- Egyszerűen nem érti meg, hogy az ember néha szeretne egyedül lenni, megsértődik. Skypon keresztül pl. azt mondta, hogy mondjam azt, hogy el kell menjek valahova olyankor,mert ő mikor azt mondtam neki, hogy: Ne haragudj, de most szeretnék egyedül lenni kicsit. (Elsírta magát.)

- Mások előtt is lehordja a fiát mindenféle link alaknak, pedig ez fordítva nem így van. Olyan dolgokat értek link alaknak, mint nem ad a tyúknak enni, miatta döglött meg a kacsa, sose főz semmit, nekiment az autóval valaminek (ez utóbbi pl. nem is igaz, meg még van jó pár dolog amit néha odaképzel)

- Büszke arra, hogy neki milyen rossz sorsa volt és miken ment keresztül, legalábbis ezeket büszkén meséli többször egymás után

- Leégeti a konyhát, mert feltesz valamit a tűzhelyre, elmegy megfürödni közbe és bealszik a kádba és a füstre ébred fel... aztán meséli, hogy mennyi baj, most is majdnem kigyulladt a lakás majdnem befulladt ő is

- Ha én beszélgetek egy férfi barátommal már rögtön érzem rajta, hogy úgy reagál, minta a barátom engem fel akart volna szedni

- Tehát ha párom csinál valamit az a baj, mert rögtön leblamálja, hogy úgyse fog sikerülni, minek az a s..r, ha meg nem csinál semmit, akkor azt megy és kürtöli szét

- Nem érti azt, hogy néha párommal szeretnénk kettesben maradni, mert - Ejj, ő is volt fiatal, ő nem dúrta ki az anyját meg az apját, ott lehettek attól... Milyen tiszteletlen vele a fia.

- Hazaér a munkából piszkosan lefekszik az ágyra, ha mondják neki szépen, hogy menjen fürödni, az a válasz, hogy- Nem látod fiam, hogy fáradt vagyok? Most jöttem haza. Én az apámmal nem beszéltem ilyen tiszteletlenül, mint te velem. (És így szólt hozzá: -Apa, nem mész fürödni? Majd alszol utána, fürödj le, neked is jobb lesz, nem itt bűzölögsz.) Persze ennek ellenére sem megy.

- És ennek a teteje az az, hogy a viccei az általában csak neki viccesek és sokszor ha elmondjuk a gondjainkat, nem érti meg és viccet csinál belőle, ami még jobban elkeserítő


Nem tudom, hogy mi látunk valamit rosszul, vagy hogyan lehetne még próbálkozni, de nekem már nagyon nincs ötletem. Nem törődni ezekkel a dolgokkal nem nagyon lehet, mert nap mint nap ez azért kiborító, meg, hogy nem tudja magára hagyni az embert egy percre sem. Menekül az egyedülléttől.


Párommal is van e miatt problémánk, mert ő sokszor várja, hogy "melléálljak". Ami gyakorlatban olyan, hogy szálljak be a veszekedésbe. De én úgy érzem, hogy ezeket a dolgokat nem nekem kellene megoldani, hanem nekik. Meg falra hányt borsónak érzem az egészet. Ők minden nap veszekednek. Mi itthon félévente egyszer. Ha kimaradok ezekből a balhékból tényleg azt mutassa, hogy nem állok mellette?

(Elnézést a kisregényért)


2013. júl. 2. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Túl sok a részlet...

Amúgy költözzetek külön, albérletbe. Skypeon tiltsd le, aztán naponta egyszer adj neki 10 percet rajta.

2013. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az eszetekbe sem jutott, hogy beteg az "apósnak való"?

Érelmeszesedésnek hívják, ha jól tudom. Aki ilyen emberrel együtt él, annak tisztában kell lennie a vele járó sok gonddal.Netán egy orvosi vizsgálat után valami gyógyszer lehet, javítana valamit az állapotán.

Az ember nem tudja irányítani, hogyha megöregszik, akkor milyen lesz.

2013. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel időskori demenciával küzd.
2013. júl. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem lehet nektek egyszerű napi szinten ebben élni, de amiket leírtál, piti dolgok. A bácsi nem rosszindulatú, akkor sem, ha veszekszik veletek. Nyilvánvaló, hogy magányosnak érzi magát, és ki máshoz ragaszkodna, ha nem a fiához. Hozzátok.

Esetleg le lehetne őt kötni valamilyen programmal, hogy levegőhöz jussatok néha. Ha elköltözni nem tudtok.

A beszólásait meg elengeditek a fületek mellett, vagy poénra veszitek.

2013. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam betegségre igen, de nem vagyok otthon ezekben a dolgokban. Anyukám megemlítette egyszer, hogy szerinte állhat valami a háttérben. De amíg nem vagyok egy kicsit is biztos benne, hogy tényleg betegség és nem a kor teszi, vagy személyiségből adódóan van ez, addig csak nem állhatok oda a párom elé, hogy az apukád beteg... Az édesanyja meghalt amikor kicsi volt. Csak ő van már neki.
2013. júl. 2. 22:31
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Ha apósjelölted a Skypeot használja kommunikálásra, akkor sem nem buta, sem nem műveletlen. Te meg nagyon sokat beszélsz, a semmiért...Nincsen neked valamilyen elfoglaltságod, mint az apósod szapulása? Nállatok otthon minden rendben? Apád, anyád? okés?
2013. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van ilyen fiatalabb kiadásban is, nem kell félni :)

Ehhez még érelmeszesedés se kell, szimplán rosszindulat, és negatív, pesszimista életszemlélet.

+ vannak emberek, akik rangot csinálnak a rossz sorsukból, és folyton a múlton ugrálnak


Nem tudom hány éves az öreg, de nem hiszem el, hogy ez lenne az oka, ez butaság.

Az lesz ilyen, aki előtte is ilyen volt, csak ahogy idősödünk, úgy merevedik a személyisége az embernek, erősödnek a jellemvonások.

Vannak akik szépen öregszenek, és vannak akik csúnyán, meg sokféleképpen lehet még öregedni...

2013. júl. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Öregség? Hány éves? 60?

Fiatallal is előfordul, hogy leég a kaja.

Olyan fáradt, majd fürdik 10-20 perc pihenés után. Nagy ügy.

Beszélgetni akar..társas lények vagyunk.

Anya nélkül nevelte fel..

Nem kéne egy kicsivel megértőbbnek, türelmesebbnek lenned?

Mindenkiben van hiba.

2013. júl. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne találkozzatok vele napi szinten és meg is oldódik. Párod menjen hozzá többször, ha akar. Vagy együtt laktok? Mert ez nem derült ki világosan. Egyébként szerintem túlbonyolítod, ha ilyen a természete az már nem fog megváltozni, inkább távol kell maradni kicsit jobban.
2013. júl. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen szapulásról beszélsz. Kiírtam egy kérdést, megoldást válok rá, segítséget, mert van egy problémám. És kérdésedre feleljek, igen nálunk minden rendben. Nem azt csinálom, hogy akár merre megyek ez folyik belőlem, ha esetleg magadból indultál volna ki. A te hozzáállásoddal senki se írjon ki kérdést, mert az szapulás lesz. Azért soroltam ilyen terjedelmesen, mert ezek példák, ezekből jobban látszik a helyzet, mintha azt írom apósjelöltem rosszindulatú. Miközben lehet nem is rossz indulatú, hanem valami más lehet a háttérben amire nem is gondolnék.

Párommal együtt élnek egy házban. Én még külön, de van, hogy ott vagyok 1-1 hónapot. Tehát párom folyamatosan vele van, frusztrált a fentiek miatt és erről beszélnünk kell. Probléma, amit valamilyen módon orvosolni kell. Elköltözésre nincs lehetőség, meg nem is hiszem, hogy az lenne a megoldás, hogy elszakadjon tőle még az a pár ember is aki körülötte van.

2013. júl. 3. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!