Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Azért bánt a nagymamám állandó...

Azért bánt a nagymamám állandóan, mert megöregedett? Ezt fogadjam el?

Figyelt kérdés

A mamám 79 éves. Szellemileg nincs leépülve, az egészsége is tűrhető. Gyerek korom óta nagyon jó vele a kapcsolatom, mindig nagyon szerettük egymást, de mióta megszületett a lányom, állandóan piszkál. Szerinte nem vagyok jó anya. Persze ezt soha nem mondja ki, csak célozgat. Szerinte azért rossz evő a gyerek, mert pici korában nem adtam neki minden ételből, amit mi is ettünk, mert nem adtam neki 3 hónaposan házi tehéntejet, kakaót, májat, füstölt szalonnát, házi kolbászt...stb.

Előfordult, hogy meglátogatott minket és csak nézte a babát, hogy "istenem, milyen kis vékony a karja". Az volt a baja, hogy 6 hónaposan nem volt legalább 12 kg :)

Azt is mondogatja, hogy nagyon kell rá figyelni - mintha mi nem tudnánk - és a férjem biztos el fogja ütni egyszer az autóval, mert a tv-ben is mutattak egy ilyen esetet és a kutyáink is biztos meg fogják majd támadni, mert a tv-ben ilyet is látott. Mindenbe beleszól. Ha nem viszem ki az udvarra amikor a szomszéd szemetet éget éppen és füst van, akkor az baj, mert nem levegőzik eleget. Nem érti meg, hogy a füstöt szívni nem egészséges. Múltkor nem értette, hogy miért nem engedem, hogy adjon egy kanál kristálycukrot az 1 éves gyereknek. Minek kellene neki kristálycukor? Az apja cukorbeteg, azt mondták neki is lehet rá hajlama. Mama szerint a cukorban sok kalcium van, ezért sokat kell belőle enni. Azért is bánt, mert nem engedek meg mindent a lányomnak. Szerinte 4 éves koráig nem szabad fegyelmezni, mert akkor félénk lesz. Persze ezeket mindig úgy mondja, hogy ő megkérdezett egy gyermekpszichológust és az mondta, hogy nem szabad fegyelmezni, megkérdezett egy orvost és az mondta, hogy sok cukrot kell enni...stb Most eladta a házát és 1-2 hónapon belül a közelünkbe fog költözni. Meg is jegyezte, hogy ha ideköltözik, akkor majd sűrűn kijön hozzánk és ő lesz a lányommal egész nap és én csinálhatom a saját dolgomat.

Ja és a kedvencem: "örülhetsz, hogy ilyen szerencsés vagy, más gyerek hisztizik, sokat sír, de ezzel a kis drágasággal semmi gond nincs, kiegyensúlyozott, boldog gyerek...összeteheted a 2 kezed, hogy ilyen szerencsés vagy". Ez valóban szerencse kérdése? Nekem semmi közöm nincs hozzá? Ha valamit, nem úgy csinálok, ahogy ő elképzeli, csak ingatja a fejét és ennyit mond: "nem sértődsz meg, ha mondok valamit? ezt nem így kellene...azt se így kellene...nem jól csináltad...már az elején elrontottad..."

Ő az anyámat és a nagybátyámat naponta megverte mogyoróvesszővel, mert állítólag rosszak voltak. 1 é 2 évesek voltak, mikor egyedül hagyta őket a házban, mert vitte az ebédet nagyapámnak. Engem óvodás koromban egyedül hagyott az udvaron 5 kutyával, beengedett az ólba a 150 kg-os disznó mellé, az ebéd mellé mindig kaptam vörösbort általános iskolás koromban. Akkor most miért ad nekem nevelési tanácsokat? Mikor ezeket felhozom és kérdőre vonom, akkor csak annyit mond, hogy azóta már másként gondolkodik. A férjem szerint ez korral jár, el kell fogadni. Tényleg szó nélkül tűrjek mindent?

33 és 36 éves házaspár vagyunk, nem 13 évesek, akik teljesen tudatlanok. Bántani nem szeretném, de már annyira idegesít. Ráadásul én fogom gondozni, ha már nagyon idős lesz.



2012. máj. 18. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Atya ég! Nem hagyd magad terrorizálni!Tényleg nem vagytok már gyerekek és te vagy a gyereked anyja te tudod mi kell neki és ha ezt a mama nem érti,akkor ebből nagy baja lesz.Egyszerűen meg mondod neki ,hogy a te gyereked és igen is rá szólsz ,ha valamit nem jól csinál és ne riogasson feleselgessen,mert nem üti el az apja!

Hát,,,,sok sikert és kitartást kívánok nektek!

2012. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég!!!!!Ha így folytatod a diliházba kerülsz.

Még anyósból is sokkk egy ilyen nőszemély,nemhogy nagymamából!!!Finoman,de határozottan szereld le,és követeld ki,hogy a Te gyermeked és úgy foglalkozzon vele ahogy azt Te elvárod és akarod,nem ahogy kedve tartja.

Állj ki az igazadért és legyél határozottabb mert nem lesz ennek jó vége és nem is tudod mikor fog véget érni az egész.

2012. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az öregséggel jár egypár embernél..

Sajnos megváltoztatni nem tudod a mamát, fogadd el.

De semmiképp se engedj neki, és neveld továbbra is úgy a lányod, ahogy TE jónak gondolod.

2012. máj. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok! Köszönöm :) Tényleg úgy érzem, hogy bedilizek tőle :D
2012. máj. 18. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!