Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom folyamatosan megaláz,...

Anyósom folyamatosan megaláz, beszól nekem, megsért nagy "közönség" előtt is. Meddig kell ezt tűrnöm?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, már ez nem tetszik neki, szerinte csak én akartam őket hogy ingyenélő lehessek és jól kihasználom a fiát. Aztán amióta a kicsi 2 éves, visszamentem dolgozni, de csak 6 órában. Na ez sem javította helyzeten, sőt. Most volt a sógorom esküvője, ott azt mondta tósztként hogy nagyon örül az új menyének, reméli ő nem lesz olyan ingyenélő kitartott liba mint a meglévő.

Előtte már volt ilyen megnyilvánulása szülinapon, pl hogy miért vettem magamnak új ruhát, a fia nem azért gürcöl hogy én nagyzoljak - szintén elég hangosan, a fél család hallotta.


Az esküvőn eldöntöttem, hogy innentől nincs tovább, ahol ő ott van én nem megyek. A férjem mehet a gyerekekkel, de én nem. Most lesz apósom 70 éves, a férjem nagyon szeretné ha mennék, de én nem akarok. Beszéltem apósommal, egy nagyon jó ember, megérti hogy nem megyek.


Ti mit gondoltok? Mennétek a férjetek kedvéért?


2013. júl. 13. 08:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
Pedig én pont nagyobb összejövetelen szólnék vissza, jó hangosan, hogy mindenki hallja! Még te akarsz a kedvében járni, hogy ne rontsd el az ünnepet? Téged sem értelek....
2013. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez a visszakiabálok dolog olyan,hogy lesüllyedek a másik ember primitív szintjére és magamat minősítem vele.Hidd el kérdező,lesz még szüksége Rád a maminak,de akkor majd el kell küldeni az imádott menyéhez.
2013. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy köztes megoldás kell.Az sem jó ha hallgatsz,mert még jobban mondja.Viszont az sem ha orditassz.Állj ki magadért,azért ilyen szinten megalázni vkit pofa kell.Ezt biztos nem tűrném el.Ilyenkor hol a tisztelet?Nem naplopó vagy.Gyerekeket nevelsz és dolgozol mellé.Én apósomtól kaptam beszólást,de vissza is szóltam.A szüleimet ne szidja főleg ok nélkül.Nálunk pl mikor terhes voltam nekem akart jönni,kapott is a férjemtől.Nem volt oka,hogy ezt tegye.Nem ia csípjük egymást.
2013. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%

hogy én abban a pillanatban, ahogy ezt kiejti a száján az esküvőn, felálltam volna és otthagyom az egészet, az fix. Fennhangon megkérdeztem volna a férjemtől, hogy "Jössz?" ha nem pattan fel rögtön, akkor sarkonfordulok a két gyerekkel és elmegyek anyámékhoz, vagy rokonhoz, de nem a közös lakásunkba, az biztos.


Én elmennék após esküvőjére, felkészülnék egy jó kis tószttal apósnak, hogy reméled, az eddigi X évét, (mióta hátasok) nem keserítette meg annyira a felesége, mint neked az eddigi (x) évedet. Apósnak sok boldogságot és kitartást kívánnék, majd otthagynám őket

2013. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
92%

após SZÜLINAPJÁRA, bocsi.


és a szöveget is mézes-mázosan mondanám, mielőtt félreérted :)

2013. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én nem lépném át soha a küszöbét! Egy igazi vadparaszt! Már bocsi...
2013. júl. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%

Fel kellett volna állnod, hogy kicsit mentsd az önérzeted (maradványait), én nem is értem, hogyan maradhattál ott - elképzelem a szitut (ott a rokonság, nem tudom, mennyi ember, mindenestre olyanok is, akik nem annyira gyakran látottak) és akkor ilyen tósztot mondani!!! Jó sötét lehet a drága mama :-)! Őt biztosan jobban lenézik mondjuk, így kell bemutatkozni sok ember előtt.


Az lenne neki az igaz tromf, ha apósoddal jót mulatnátok, ANYÓS NÉLKÜL. Azt mondod melletted állnak, akkor mutassák meg: megbeszélném vele, hogy szeretném felköszönteni, sütnék, főznék, áthívnám (de CSAK EGYEDÜL!) jót szórakoznánk, beszélgetnénk a gyerekekkel, családdal. És amilyen gyakran csak tudok, mindenféle indokkal kirekeszteném anyóst, az én asztalomhoz biztosan nem ülne le, amíg legalább a kötelező, szemtől-szemben tiszteletet nem adja meg.


A kérdésedre a válaszom: nem mennék a férjem kedvéért sem, csak azért, hogy boxzsáknak használjon az anyós - ha nem tud megvédeni, miért akar tőled ilyet a férjed, akkor mégiscsak valahol anyuka mellé áll.

2013. júl. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én viszont elmenék az apóst ünnepelni venék egy szép új ruhát hozzá illő cipöt elmenék fodrászhoz, vagy ha más nem egy jó barátnömtől kérnék kölcsön ruhát amit úgy álitanék be hogy az alkalomra vettem és ha nem akarsz fodrászra költeni megprobálhatnád megcsinálni úgy a hajad mintha fodrász csinálta volna, kicsit anyuka agyát huzni, és ha pofázik csak mosolyogni és valami kevésbé sértöt vissza szólni!!! A boszorka meg had föjön a saját levébe! Ne hagyd magad!!
2013. júl. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Igaza van valamelyik válaszolónak! (nem tudom hanyadik)


A 2 nagyobbik gyereket elvinni a barátaikhoz, a kicsit leadni a nagyszülőkhöz, és áthívni apósodat egy ebédre, kapna 1-2 ajándékot (tippek: pipa, pezsgő/bor) utána egy kis süti ez-az, beszélgetnétek, utána elmenne, gyerekeket összeszedni, és az anyósod nem is volt ott az eseményen!

2013. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!