Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem képes apósom mást...

Miért nem képes apósom mást emberszámba venni?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a viszonyom az apósommal, kezd rámenni a házasságunk. Az anyósom szerencsétlen rongybábu, céltáblája, lábtörlője apósomnak, mégis védi s ha kibeszélhetnénk a gondunkat, magolás szerűen sorolja a jó tulajdonságait (merthogy meglepő módon az is van neki :) ) A férjemmel egy üzeltben dolgoznak, a 40évével nem gyerek már, mégis úgy kezeli. A magánéletünkbe is beleszól. Zaklat, hogy menjünk velük ide és oda, vagy ha anyós elvállalja a gyereket, tuti rászervez és anyósnak mennie kell valahová. A fő problémám, hogy a férjem rám mérges, mert nem tisztelem a szüleit. Mint egy hülyegyerek, az én szüleimmel bunkózik cserébe. A sógornőm férje és barátja is ex lett miatta. Nem akarok én következni, de nem bírok meghajolni a dolog előtt...
2013. júl. 15. 11:54
 1/3 anonim válasza:
Beszélje meg a férjével, hogy beszéljen az apjával! Talán segíthet az ügyben. Ha még sem sikerülne, akkor mondja, hogy nem akarja tovább csinálni. Ez a férjétől függ, hogy marad-e a szülei kicsi fia, vagy maga mellett áll ki. Ha az előbbi, akkor lehet, hogy rámegy a házassága.
2013. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert őt sem vették annak idején emberszámba, emiatt önagát sem veszi emberszámba, és senki más embert sem. Tudom, hogy ez téged nem vígasztal, de ez a válasz a kérdésedre.


Nem fogsz következni, és a férjednek sem kell következnie. Rá kell tudnia állni a lábaira, önállósodni, és apukát ott hagyni magának. Ha a férjed rád mérges, mert nem tiszeteled a szüleit, ez azt jelenti, hogy a férjed nem vált le a szüleiről, bármilyen agresszorok is, behajol nekik, azt csinálnak vele, amit akarnak. Magyarul: őt már régen be - és megtörték.


Korábban kellett volna ezt a dolgot helyretenni magadban: akkor, amikor még nem voltak gyerekeid. Most már benne vagy egy családi hálóban, ahol van egy-két kemény agresszor.


Két választásod van: vagy megszokod és tűrsz tovább (de akkor ne panaszkodj!), vagy pedig fogod magad, elválsz és kezdesz egy új életet nélküle. Mehet haza a "csodálatos" szüleihez.

2013. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kuplung30 válasza:
Tudom könnyű mondani de ha tudtok és meg oldható legyetek minél függetlenebbek tőlük! Amúgy egyszer kell össze veszni velük amit meg jegyeznek és akkor kicsit talán vissza vesz! Szerintem de ha tévedek elnézést kérek!
2013. júl. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!