Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom a férjemmel akarja...

Apósom a férjemmel akarja kifizettetni a villanyszámla különbözetet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apósommal élünk, van két fiunk, 5 és 1 évesek. A rezsit úgy intézzük,hogy a tüzelőt télire mi vásároljuk, ő meg fizeti a havi 12 ezres villanyszámlát. A téli tüzelőt nem futja ki a 200ezer ft, de minden évben változó, hogy mennyit költünk, attól függően, hogy milyen nagy a fagy.

Most kaptuk meg az elszámolót, 25 ezer ft.

Én nem akarom kifizetni, fizetünk eleget a télen. Amikor elfogy a fa, annyit mond apósom, hogy vegyen fát az, aki tüzelni akar. Persze, hogy veszünk, mert kicsik a gyerekek.

Mi a jó megoldás ebben a helyzetben?


2013. máj. 22. 14:39
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem illene nektek legalább a felét kifizetni, mert azért ti hárman csak több áramot fogyasztotok, mint az após egyedül.
2013. máj. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
83%
Költözni?
2013. máj. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
83%
Azt akartam írni,amit az első.Apósod nem fogyaszt annyit,mint ti négyen.
2013. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
84%
EZt nektek kell megbeszelnetek, mivel valoban ti vagytok tobben, az apos egyedulallo, igy ti vagytok azok, akik tobbet fogyasztotok pl. Ha alberletben elnel, ott is van a lakber es rezsi!
2013. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Azt azért kifelejtettem, hogy a konyhára neki nem kell semmit vennie, mindig minden megvan, ami nekünk nem két fillér.

De most nekünk sem jön jól még egy 25 ezres csekk.

Költözni? Mennénk, de nem lehet, mert apósom szívbeteg, 5ször vittem kórházba szeptember óta. Már régen nm élne, ha nem lennénk itt vele.

2013. máj. 22. 14:47
 6/45 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem úgy lenne helyes, ha ti fizetnétek az összes rezsi 4/5-öd részét, ő meg az 1/5-öd részét. Ettől függetlenül, ha úgy egyeztetek meg, hogy ti fizetitek a fűtést, ő meg a villanyt, akkor ezt neki kellene fizetni.
2013. máj. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Kérdezek én itt tőletek valamit:

Van 1 hűtő, van 1 fagyasztó, van 2 tv, van 1 mosógép és van 1 villanybojler.

Ha mi nem lennénk itt vele, minusz 1 tv és a mosógépet meg ritkábban indítaná be. Akkor mennyivel lenne kevesebb a villany?

Ha mi nem lennénk itt, kevesebbet kellene fűteni a házat?

2013. máj. 22. 14:50
 8/45 anonim ***** válasza:
79%
Akkor kérdezek én tőled valamit. Ha apósod nem lenne ott mennyivel lenne kevesebb a rezsitek? Semmivel.
2013. máj. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
82%

Igen. Kevesebb áram fogyna, mivel egy ember kevesebb meleg vizet használ, mint öt, kevesebbet világít, kevesebbet mos satöbbi. És igen, valószínűleg kevesebbet kellene fűtésre is költeni, mert például nem kell felfűteni az egész házat, csak azt az egy helyiságet, ahol apósod lakik és valószínűleg egydül nem is tartana olyan meleget, mint ti a gyerekek miatt.


Amíg nem írtad az utolsó kommentedet, teljesen egyet értettem veled, de most árnyalódott a kép. Nekem ennek alapján nem kicsit tűnsz kicsinyesnek.

2013. máj. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Nálunk központi fűtés van, nincs olyan, hogy kevesebbet fűteni, az egész ház egybe nyílik. Én sem szoktam 25 fokot tartani télen, max 21 fok van, az is csak fürdetésre.

A villanybojler meg folyamatosan jár, akár használja valaki, akár nem.

Kicsinyes? Lehet. De beleuntam már, hogy mindent velünk fizettet ki. Ha karácsonyt akar tartani a gyerekeinek, nekünk kell kifizetni. Ha mi szülinapot tartunk a gyereknek, az nem kap semmit. Ő meg arany nyakláncot kapott tőlünk.

2013. máj. 22. 15:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!