Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy szólit benneteket anyósot...

Hogy szólit benneteket anyósotok neveteken vagy valami mást mond?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz leszek és pontozatok le ,de egyszerüen hiába mondom neki 4 éve ,hogy a kereszt nevemen hívjon :Bármilyen becézését elfogadom a kereszt nevemnek . Nem ő kis lányomnak ,és aranyomnak hív : Utálom érte .

1: nekem van anyám -apám

2 :felénk a cigányok szokták egymást aranyomzni.

A férjem azt mondja ,hogy azért mert kedves akar lenni és ő olyan tyúkanyó típus . Szerintem meg élvezi : Egybként elvagyunk egymás mellett : Közömbös vagyok neki mint a betonfal : 6 év alatt egyszer nem kérdezte meg ,hogy velem mi van !!!Így nem hiszem ,hogy tyúkanyó típus lenne..


2013. júl. 28. 17:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%
Engem 6 év után is a keresztnevem becézetlen változatában szólít. HA egy napon majd aranyomnak, lányomnak hívna nagyon boldog lennék, számomra azt jelentené, hogy nagyon szeret.
2013. júl. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%
engem próbál a kereszt nevemen de mivel külföldi, így nehezen ejti ki. Szokott mást is beszélni hozzám, de ha nincs ott a fia akkor egy árva szót sem értek belőle, lehet h közben mond akármiket:D
2013. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%
Keresztnevemen vagy szivem. Nem zavar.
2013. júl. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%
Én nagyon jó, barátnői viszonyt ápolok az anyósommal. Ő engem mineféle képpen hív, szívem, mucikám, mucus, kislányom, kicsi szívem, angyalkám, Szandikám, és ami éppen a szájára jön. Ennek én nagyon örülök, nagyon jó érzés, hogy ennyire szeret és elfogad így, lányaként szeret engem. Engem nem zavar, hogy a szüleimen kívül van még egy anyukám, a szüleim sosem hívtak így engem, nekem jól esik és kész. Elhiszem, hogy Neked ez probléma hiszen minden ember más.
2013. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
50%
Egyetlen dologról feledkezik el minden panaszkodó fiatalasszony: hogy az összes anyós is úgy kezdte, ahogy most ő. És ide nőtte ki magát. Vajon miből gondoljátok, hogy ti mások lesztek? Mind anyóssá váltok.
2013. júl. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
22%

Ehhh.. nálunk is a Szandika szindróma van. Kevés kivételtől eltekintve senki nem hív még csak Szandinak sem, és a kivételek marhára nem azok, akik közel állnak hozzám. Nem szeretem, a becézéseit a nevemnek. Szandra és ennyi. Kiskoromban sem becézték a nevemet, voltak beceneveim, kedveskedő megszólításaim, de a nevemet mindig a teljes alakjában használták. Nem is szeretem, ha máshogy hívnak. Ő persze meg se kérdezte, csak Szandika, Szandika.


Nem állok le vele vitatkozni, mert onnan nem vette a lapot, hogy a férjem is mindig következetesen a teljes nevemen hív és javítja őt is, akkor úgy is mindegy. Különben is évente kétszer látom elég rövid időre, alig szólít meg akkor, szóval azért nem mászok a falra tőle, de megértem, mikor valakit zavar. Főleg, ha szóltok és akkor nem fogja fel, hogy olyan néven hív, amit nem szerettek hallani? Szerintem sem olyan dolog ez, hogy jaj csak a jóindulat. Hogy lenne már jóindulat, ha szólsz, hogy ZAVAR?

2013. júl. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó és a többi hasonló gondolkodású!

"Hogy lenne már jóindulat, ha szólsz, hogy ZAVAR?" Elég baj,ha ez Titeket zavar.Ebben az esetben Veletek van a probléma. Ha gúnynévról vagy negatív jelzőről beszélnénk,akkor lenne értelmes. De így csak a buta és tán önelégült emberek gondolkodnak,hogy "namárpedig Engem csak így vagy úgy lehet szólítani". Nem teljesen mindegy addig amíg nem negatív a szó? Biztos az Utolsó esetében is azért nem veszi Anyós a lapot,mert nem gondolná,hogy Valaki ilyenből is tud problémát csinálni!:)

2013. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom mit olyan nehéz azon felfogni, hogy valakit zavar, ha így vagy úgy hívják. Biztos nem örül minden Erzsébet se annak, ha Bözsinek hívják, pedig más szerint ez milyen édes kis becézés, vagy a Jutkák sem akarnak feltétlenül Julcsikák, Juliskák lenni.


A férjemnek semmi baja az anyjával mégis utálja, ahogy az egész család hívja, hogy Petya, mert ő jobban örülne, ha egyszerűen Péter lenne, de 36 év után magasról leszarják ezt is.


Komolyan én azt nem fogom fel, hogy mi a fenéért kéne mindent tolerálni? Meg magyarázkodni? Zavarja. Pont. Ne hívja úgy. Nem érdekel senkit miért hívja úgy. Nem szereti. Annak, aki nevezi valahogy a másikat, tök mindegy mit mond. De annak, akit neveznek valahogy a megszólítás esik valahogy, zavarhatja, itt nem ennek a félnek kell "tűrni".

2013. júl. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
44%

Amúgy meg nem tudom láttál-e már utónévkönyveket, amikben ott van a sok "ajánlott" becézés. Hidd el, hogy mindegyiknél van olyan, amire egy teljesen átlagos és normális embernek feláll a hátán a szőr.


Ne haragudj, de nem tudom hova tenni, hogy buta stb. az, akit zavarnak bizonyos változatai a nevének. Szerintem inkább az a buta és korlátolt, aki nem fogja fel, hogy van , aki más mint ő és esetleg zavarják olyan dolgok, amik őt nem.

2013. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
36%

Én felfogom,hogy Téged zavar,épp erről van meg a véleményem,amit fentebb már kifejtettem.:) Az utóbbi két hozzászólásod csak megerősített ebben. Tőlem aztán élhetsz így,hogy ilyeneken idegeskedsz ha kell nap mint nap.:)

Kis "kihaénnem" vagy továbbra is.S akinek nem inge,az nem veszi magára,de Te magadra vetted.

2013. aug. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!