Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg ilyen gonosz az...

Tényleg ilyen gonosz az összes anyós?

Figyelt kérdés
Olvasgatni szoktam itt a kérdéseket, válaszokat, és teljesen levagyok döbbenve hogy a legtöbb(nem akarok általánositani) anyód hogy viselkedik. A kisfiukat elkényeztetik, azok 40évesen lusta semmirekellök, nem feleség kell nekik hanem cseléd, elvárják hogy a nő takaritson, fözzön, gyereket neveljen, mosson, stb. És az anyosok uszitják a feleség ellen, beleszolnak a dolgaikba, a gyereknevelésbe, mindenbe. 19 éves vagyok, nekem nincs még anyósom :D Csak érdekelne hogy, hogyan lehet kiszurni ha valakinek ilyen a családja? Nem szeretnék majd 5-10 év mulva ilyen helyzetekbe kerülni..
2013. júl. 29. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Normális pasast kell választani :D

Úgy tűnik, nekem szerencsém van, a férjem mindenben mellettem áll - akár az anyjával szemben is, és az anyósom is teljesen normális, nem fúr engem, nem szól bele az életünkbe. Jó, nyilván megpróbálja egyszer-egyszer, de abszolút érződik, hogy a jóindulat vezeti és ha valamire nemet mondunk, akkor azt el is fogadja.

Mondjuk én sem vagyok vele bunkó, kikérem a tanácsát egy-két dologban és persze látja rajtam, hogy alapvetően a fiának akarok jót.

2013. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nos az én anyósom nem ilyen. A párom 18 éves kora óta külön lakik, mindent magának csinál azóta, főz, mos, takarít, így nem anyuci elkényeztetett pici fia. Anyósom szeret engem, én is őt, nincs vele semmi baj! Szóval én ezen az oldalon találkozom csak ennyi rémtörténettel, az én ismerőseim között több a normális anyós. :)
2013. júl. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván nem minden anyós gonosz, de az emberek akár itt, akár máshol általában a problákról írnak/beszélnek, mert ha éppen semmi nem történik arról nincs mit beszélni.

Az én anyósom pl. nagyon gonosz, ettől függetlenül a házasságom nagyon jó. Teljesen függetlenítettük tőle magunkat, nem érdekel, hogy mit mond, mit csinál. Ez persze csak úgy működik, hogy a férjem nem anyuci pici fia, sőt még ő nálam is jobban fel van háborodva anyós szemétkedésein. Különösen, hogy elsősorban nem anyósként rossz, hanem anyaként és nagymamaként egy nagy büdös nulla.

2013. júl. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

1: mielőtt hozzámész valakihez élj vele!

2: azt ki lehet szúrni, hogy milyen egy anyós. Tölts a párodnál időd, és figyeld az anyját! Bemászik a koszos ruhákért a fia szobájába? Ő takarítja a fia szobáját? Minden élére van állítva náluk? Mert ha igen, nagy a baj. A páros eé fogja várni azt a rendet, de tenni nem fog érte!


Hogy az anyós milyen, az is megmutatkozik már a járás alatt. Lehet érezni, hogy kedvel-e téged, mennyire elfogult a gyereke iránt. Ha téged nem kedvel, a fia meg az Isten a szemében, akkor vagy tipli, vagy költözzetek jó 200 km-re anyucitól! Sok sikert!

2013. júl. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Az én anyósom sem ilyen. Inkább butácska. A férjem pedig nem nagy gyerek, nem is élnék olyan emberrel egy fedél alatt.
2013. júl. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Az én anyósom egészséges nő, lelkileg értve az egészséget. Meg van elégedve a saját életével és nem szorul rá arra, hogy a fián élje ki magát, nem "csak ő az élete értelme". Tartalmas életet élnek a férjével, programokat szerveznek, nem unatkoznak és a gyerekeik életével vannak elfoglalva. A férjem is más ember, nem olyan, aki megengedné , hogy beleszóljanak a magánéletébe, döntéseibe. Hetente egyszer látogatjuk a szüleit, korrekt, rendes, barátságos, mosolygós emberek, elbeszélgetünk, néha főznek valamit, mesélünk, ők is mesélnek. Az anyósom lányaként tekint rám, kedves velem, ha kérdezem, ad ötleteket, de nem ítélkezik és nem szól bele semmibe sem. Apósom is nagyon tisztelettel fordul felénk, egy szavunk sincs. Évek óta így megy ez. Szerintem a problémák akkor vannak, amikor a gyerek nem nő fel, a szülők pedig nem fogadják el, hogy már nem gyerek a gyerek, és a gyereknevelésen túl üres az életük. Akkor nehéz menyként megérkezni az új családba. Éltem olyan kapcsolatban, halálosan nehéz volt. MEg is fogadtam, hogy kisfiúkkal többé nem kezdek. Aki nem nőtt fel, nem szakadt el, az ne kezdjen új családot. N29
2013. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Igen, olyan gonosz. Ritka a kivétel, mert ritka a jó ember.


"Legjobb anyós a porhanyós" - régi bölcsesség és szentigaz. Jómagam tapasztalatból mondhatom. Az én anyósom hála istennek már nem kavarja tovább a levest. Annyi kárt okozott (mindenféle szempontból, beleértve a család anyagi romlásba döntéséét is) a puszta létével, hogy a halála egyenesen áldás volt.


Ha rá gondolok (és elég ritkán teszem), mindig ez az idézet jut eszembe:


"Ki mást sem lát,

csak önmagát,

megvetés várja, amíg él,

és duplán hal, ha visszatér

a porba, melyből vétetett:

Senki őt nem siratja meg."


(Sir Walter Scott)

2013. júl. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Természetesen nem az összes anyós "gonosz", de sokszor van konfliktus a megváltozott helyzet miatt. A menye is a család része lesz, ráadásul a fia életében a másik legfontosabb nő, aki sokszor teljesen új szokásokat hoz, fiatal, a saját feje után megy, de a mai világban ahhoz már nem elég fiatal, hogy mindenben alkalmazkodni tudjon. Az anyós meg már nem lesz fiatalabb, sokszor berögzült szokásai vannak, a menye meg mást hozott otthonról.

Megértő, elfogadó, toleráns emberek között nem feltétlenül okoz ez problémát, bár ha együtt kényszerülnek lakni, az sokszor még a béketűrőbb anyósokat és menyeket is megviselheti.

2013. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
78%
Aki itt tesz fel kérdést az azért csinálja, mert probléma van, akinél nincs probléma az nem tesz fel kérdést :-)
2013. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
A férjem édesanyja viszonylag fiatalon meghalt, én sosem találkoztam vele, és néha bármit megadnék, hogy megismerhessem... :(
2013. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!