Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyenkor ki menjen? Kinek van...

Ilyenkor ki menjen? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A kisfiunknak augusztus végén lesz az első szülinapja. A férjem a minap mondta hogy összeveszett az anyjával mert ők nem akarnak ide jönni. Bp mellett laknak, busszal 2 óra, kocsival ha forgalom van, akkor is csak háromnegyed óra. Anyós azt szeretné hogy mi utazzunk ki hozzájuk a fiunkkal, busszal a 70 fok melegben, nekik (anyósnak és a sógornőmnek) kocsival mint írtam, legrosszabb edetben is háromnegyed óra. Amikor a férjem rákérdezett az indokra hogy miért nem ők jönnek az volt az indok hogy a mi szobánkban nincs levegő(?!). Egyszer látogattak meg minket (pontosabban az unokát), télen, és végig azt hallgattam hogy milyen meleg van ott (25) fokos volt a szoba és hogy az a szegény gyerek hogy bírja ki, 5 percenként itatnom kellett volna.. Tudni kell hogy nála 17 fok van a lakásban mert ő meg a cicája azt szereti. A fiam sapkában volt náluk.


Ilyenkor mi van? Ti elmennétek hozzá ilyen időben, kisbabával azért hogy felköszönthesse az unokáját?


2013. aug. 8. 17:31
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Bocsi, a 25 nem tudom miért került zárójelbe..
2013. aug. 8. 17:32
 2/39 anonim ***** válasza:
56%
őőő... ezek az indokok elég bugyuták, szóval nem is értem, egyébként a babócáknak pont meleg kell nem? Mármint arra értem, hogy télen természetes, hogy az akkor fél éves fiadra 25 fokig fűtötted a lakást. Ha ilyen rigolyás az anyós, akkor menjetek le ti, nektek is csak 3/4 óra kocsival, gondolom van nektek, és akkor esetleg klímát be lehet kapcsolni /nem tudom ártalmas e a gyereknek, manapság mindenről kiderül, hogy kifejezetten halálos/, nem lesz annyira melegetek. Különben hétvégére lehűlést mond, azaz 30 fok, és az már emberibb azért, kibírható az utazgatás akár klíma nélkül is. Vagyis azt olvasom most h busszal kéne mennetek. Akkor nem tudom. Várd ki milyen idő lesz, én elvinném.
2013. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
68%

Egy babának is sok télen a 25 fokos szoba! Csak nálunk szokás ez. Ha kiviszed a hidegre, akkor ezért fázik meg hamar. Ebben igaza van az anyósodnak.

De abban nem, hogy ebben a melegben ti utazzatok hozzájuk.

2013. aug. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa, de ezzel a hőmérséklet dologgal mindkettőtöknek igaza van. 17 fokban érzem magam jól én is, 25 foknál szenvedek. De ha a gyereknek annyi kell, hát jó.

Azért védőnőtöl kérdezd meg, mennyi az ideális.

Bocs a kitérőért..

Nem vinném a gyereket. Szépen, kedvesen, de elmagyaráznám, ilyen (akármilyen) melegben nem teszem ki a gyereket az időjárás szeszélyének.Élete első születésnapját nem úgy szeretnétek megünnepelni, hogy órákat utaztok. Meghitt, családi hangulatban, és ezért szeretettel várjátok őket is. Az ünnep pedig ott van, ahol az ünnepelt. Ő pedig nálatok, nam anyósnál lakik.

2013. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
65%
szerintem mégiscsak várd meg, hogy ne legyen ilyen pokol meleg, nem kell mindent aznap megülni, 8 napig érvényes a köszöntő, és akkor el lehet vinni, kiskalap vizecske stb, mert anyósod úgysem fog elmenni hozzátok, ha egyébként minden kínja van.
2013. aug. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Megy a zöld kéz.


A szobahőmérsékletet próbáljuk kizárni a kérdésből. :D Én is a hűvősebb idő híve vagyok, de a 17 fok nagyon durva volt az (akkor) 3 hónapos babának. Mivel télen nálunk nagyon nagyon hideg van, a szigetelés miatt (0), ezért a 25 fok ideális volt. Ez már nagyon nem a témához tartozik de fürdés után még így is jéghideg volt a fiam. És ennyi legyen az off. Előre is köszönöm! :)

2013. aug. 8. 17:52
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
én nem vinném az tuti.Jöjjön ő ha akar.
2013. aug. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem.

De lehetséges, hogy már nem lesz ilyen rossz idő pár hét múlva, szóval tudnak majd menni anyósék.

2013. aug. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vinném. Annyival megtisztelhetnék a szülinapost, hogy elmennek felköszönteni. Mondjátok meg, hogy lesz a kisfiúnak tortája, sok szeretettel várjátok őket.

Ha mennek jó, ha nem akkor az őket minősíti. Ha fontos nekik az unokájuk, akkor elmennek. Nem is értem miért várják, hogy ti hurcolásszátok 40 fokban busszal. Én nem mennék el az biztos, csak akkor, ha mozgásképtelenek lennének.

2013. aug. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Ja, azt el is felejtettem írni hogy a férjem felajánlotta hogy még a benzin költséget is kifizeti nekik...
2013. aug. 8. 18:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!