Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyenkor ki menjen? Kinek van...

Ilyenkor ki menjen? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A kisfiunknak augusztus végén lesz az első szülinapja. A férjem a minap mondta hogy összeveszett az anyjával mert ők nem akarnak ide jönni. Bp mellett laknak, busszal 2 óra, kocsival ha forgalom van, akkor is csak háromnegyed óra. Anyós azt szeretné hogy mi utazzunk ki hozzájuk a fiunkkal, busszal a 70 fok melegben, nekik (anyósnak és a sógornőmnek) kocsival mint írtam, legrosszabb edetben is háromnegyed óra. Amikor a férjem rákérdezett az indokra hogy miért nem ők jönnek az volt az indok hogy a mi szobánkban nincs levegő(?!). Egyszer látogattak meg minket (pontosabban az unokát), télen, és végig azt hallgattam hogy milyen meleg van ott (25) fokos volt a szoba és hogy az a szegény gyerek hogy bírja ki, 5 percenként itatnom kellett volna.. Tudni kell hogy nála 17 fok van a lakásban mert ő meg a cicája azt szereti. A fiam sapkában volt náluk.


Ilyenkor mi van? Ti elmennétek hozzá ilyen időben, kisbabával azért hogy felköszönthesse az unokáját?


2013. aug. 8. 17:31
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
A 20-as ötlete is jó :).
2013. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Nem tervezek neki beolvasni. Igaz hogy évente csak 1x 2x látjuk, a férjemmel sem túl jó a viszonyuk de azért gyűlőlködni nem szeretnénk. :( Elég bántó hogy így viselkedik a saját unokájával szemben.


Egyébként a többi gonoszságról... kicsit megelőlegeztem magamnak a kérdésben leírt szerepeket, ugyanis még nem az anyósom és a férjem sem a férjem. Szeptember 21én lesz az esküvőnk. Meghívtuk őt is és az volt a válasza hogy minek költünk ilyenre, miért nem megyünk albérletbe helyette (most a nagymamámmal lakunk egy saját kertes házban, így tudunk segíteni mamámnak). Az állam is leesett.. Ezek után nem is látom szívesen a -megjegyzem- KIS polgári esküvőnkön, mindössze 30an leszünk. Szóval nem egy drága dolog. Teljesen kifordult magából. :(

2013. aug. 8. 20:26
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

simán megmondanám h ha akartnak jönnek ha nem akkor lemaradnak az 1 éves szülinapról

ennyi

2013. aug. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
23%
Na, mondjuk ebben a megjegyzésében anyósnak semmi gonoszság nem volt. Igaz, nem kéne beleszólnia az életetekbe, de azért ezt a kérdését gonoszságnak vélni igencsak túlzás.
2013. aug. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Hát kisgyerekkel ebben a nagy melegben nem kelnék útra, főleg nem busszal.
2013. aug. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem mennék. Eleve nem értem, hogy miért a szülinapost kell mások helyébe vinni?


Mi panelban lakunk, és nincsen autónk nekünk sem. Mondjuk egy nyári szülinapot valószínűleg a szüleimnél tartanánk, mert ők meg kertesben, fákkal, terasszal, bent is légkondival. Na de nálunk ez úgy néz ki, hogy maguktól értünk jönnek kocsival és elvisznek. Sokszor még csak kettesben is hoztak vittek, vagy legalább egyik irányba szállítottak, hogy ne kelljen annyit buszozni. Nem az, hogy elvárnák, hogy buszozzunk össze-vissza unokástól. Ha annyit kéne utazni, akkor én se tartanám ott. Na meg náluk lehet maradni, aludni is szívesen látnak és azért nem mindegy, hogy ha már ennyit vesződünk, akkor egy ebéd és kész gyakorlatilag többet utazunk, mint amennyit ott töltünk, vagy akkor már maradunk egy kicsit tovább.


Anyósomnak ez a mániája, nekik sincs autójuk, nekünk sincs és mindig előírogatja, hogy délre menjünk, ekkor és ekkor menjünk. Eszébe se jut, hogy esetleg nekünk nem olyan könnyű már a pereputtyal, lehet ők is megmozdulhatnának.


Félreértés ne essék, ha egy beteges öregasszonyról van szó, vagy nem szokott buszozni, nem tudja hogy kell, akkor nyilván nem érdekes, mert van ilyen is, helybe megyünk, de mikor össze-vissza utazik, dolgozik, ki van virulva meg minden, akkor olyan kva érdekes, hogy hozzánk miért esik nehezére jönni, miért nekünk kell felszedelőzködni és szállítani az unokát vizitre? És akkor a múltkor még be is szól, hogy bezzeg máshoz minden héten mennek a gyerekek. Hát mondtam neki, hogy az alatt a MÁS alatt van egy céges autó, amit tankolnak is neki, lehet, ha nem 3 átszállással érkeznénk több, mint két óra alatt, akkor nem lennénk úgy vele, hogy alig vesszük rá magunkat az indulásra, azért, hogy utána két-három óra tartózkodás után húzhassunk is el, mert vége az ebédnek.

2013. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Talán jobb is lesz ha külön ünnepeltek. Az hogy elvárná, hogy ti utazzatok hozzá, pusztán önzőség részéről.
2013. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
11:39es: Igen, nálunk is ez van kb. Ahogy leírtad, egy ebéd, köszöntés és mehetünk amerre látunk. Mellesleg nálunk szintén kert van, bent légkondi, és még így is nagyobb ház mint az övé, nem is értem azt az indokát hogy szűkös a hely. A párom megbeszélte végül is a húgával hogy nem ide jönnek, hanem fel apukámhoz ami tőlünk 2 buszmegállónyira van. Ott is egyszer voltak csak. Ami szintén panel lakás, 10. emelet, kb akkora mint az övé. Az gondolom megfelel. Egyszerűen nem értem mi baja a "mi" házunkkal...
2013. aug. 9. 12:31
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Szerintem sehova nem kellene mennetek. Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy az anyósodnak sem a fia, sem pedig az unokája nem igazán fontos. Azért keresi a kifogásokat, mert csak a saját kényelme és a saját elképzelései érdeklik. Nem a házatokkal van baja, csak annyira énközpontú, hogy azt hiszi minden róla szól, minden körülötte forog. És tényleg, mivel el is éri a célját gondolom mindig.

A férjednek (vagy leendő férjednek) gondolom rossz ezzel szembesülnie, de biztos érzi ő is. Az én sógornőm is ilyen egoista, de ő még bunkó is.:(

Nem irigyellek benneteket.

9-es

2013. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy tűnik, mintha fontos lenne neki látniuk az unokájukat, különben azt néznék, mi neki az érdeke. Ha csak pöffeszkedve otthon várják, hogy eléjük hozzák az unokát, mikor nekik egyszerűbb és kényelmesebb lenne odautazni hozzátok...

Én a helyedben nem vinném sehova, és csöppet sem éreznék emiatt bűntudatot.

2013. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!