Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ilyenkor ki menjen? Kinek van...

Ilyenkor ki menjen? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A kisfiunknak augusztus végén lesz az első szülinapja. A férjem a minap mondta hogy összeveszett az anyjával mert ők nem akarnak ide jönni. Bp mellett laknak, busszal 2 óra, kocsival ha forgalom van, akkor is csak háromnegyed óra. Anyós azt szeretné hogy mi utazzunk ki hozzájuk a fiunkkal, busszal a 70 fok melegben, nekik (anyósnak és a sógornőmnek) kocsival mint írtam, legrosszabb edetben is háromnegyed óra. Amikor a férjem rákérdezett az indokra hogy miért nem ők jönnek az volt az indok hogy a mi szobánkban nincs levegő(?!). Egyszer látogattak meg minket (pontosabban az unokát), télen, és végig azt hallgattam hogy milyen meleg van ott (25) fokos volt a szoba és hogy az a szegény gyerek hogy bírja ki, 5 percenként itatnom kellett volna.. Tudni kell hogy nála 17 fok van a lakásban mert ő meg a cicája azt szereti. A fiam sapkában volt náluk.


Ilyenkor mi van? Ti elmennétek hozzá ilyen időben, kisbabával azért hogy felköszönthesse az unokáját?


2013. aug. 8. 17:31
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy mennék. A ti fiatoknak van születésnapja, úgy illene, hogy őt jönnek látogatni, nem ti viszitek. Természetesen ha nehezen mozognának már a korukból adódóan, nem lenne autó, vagy egyéb akadályozó tényezők lépnének fel, akkor elfogadható lenne, hogy ti mentek, de puszta hisztiből és lustaságból nem.


40 fokban meg sehol nincs levegő...

2013. aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Nincs semmi egészségügyi problémája anyósnak. Még dolgozik, ráadásul takarít. Fél évente kifest magánál, szóval elég fitt a korához képest.
2013. aug. 8. 18:24
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Kompromisszumképtelenek és lusták. Én nem mennék. Ha ennyire nem érdekli az unokája szülinapja, hogy ne szándékozzon kibírni pár órát egy szobában, ami az ő úri kedvének túl meleg... ráadásul bele nbem gondolna, hogy nem mindenki ugyanolyan, mint ő.

Én beolvasnék nekik. Aztán mondanám, hogy ITTHON várjuk őket. Ha jönnek, jönnek, ha nem, nem, de nem fogjátok a kispárnátokat telesírni, ha esetleg nem jönnek, és nem fogtok meghunyászkodni.

2013. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem evidens, hogy (már mások által említett extra okokat kivéve, amiről esetedben nincs szó) az 1 éves ünnepelt maradjon otthon, csak mert nem akar menni az anyós, nem kell Nektek rohangálni vele...
2013. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
50%

9-es vagyok.

Az még kikívánkozik belőlem, hogy szégyellhetik magukat amiért csak egyszer voltak képesek elmenni hozzátok. Ezek szerint nektek kellett vinni a babát. Nem is értem milyen ember az anyósod, ha a redvás macskája és a saját kényelme fontosabb neki mint az unokája. Sajnálom a férjed, a kisfiad és téged is. Szerintem hagyjátok őket, nehogymár ti könyörögjetek. Még hogy a benzint is kifizetitek... Szégyelljék magukat de nagyon!!!


Amúgy nálunk fordított a helyzet. Mi nem mehetünk tesómékhoz, mert a sógornőmnek nincs igénye ránk. Olyan szánalmas, hogy tesóm hozza el a gyerekeket, hogy láthassuk őket és fel tudjuk köszönteni, ha van valami alkalom. Sajnos van ilyen is.:((

2013. aug. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Utolsó: sajnálom hogy nálatok meg olyan a helyzet. Szomorú..


Most ért haza a férjem, pontosabban kikérdeztem a telefon beszélgetésről és azt hiszem teljesen egyértelmű hogy mi biztosan nem megyünk ki. Én eddig nem ismertem anyósom ezt az oldalát, hatalmasat csalódtam. Mondott még pár hülye indokot miért nem akar ide kijönni, mondta a férjem hogy akkor buszozzon ki ő ide, erre válaszolta hogy hát azt ő nem bírná ki (de nekünk ki kell a 4 órás oda-vissza buszozást, 3 átszállással, babakocsival). Aztán közölte hogy ők akkor is bulizni fognak ott, megtartják, akkor is ha nem vagyunk ott. Mondott még gonoszságokat amiről fogalmam sem volt, de az már nem ide tartozik. Hát most felnyílt a szemem. :(

2013. aug. 8. 19:21
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

Tyű :(. Van bőr a képén...

Na, ezek után csinálnám azt, hogy "véletlenül" elkottyantanám a viselkedésüket egy pletykás rokonnak...

2013. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Születésnapoznak az ünnepelt nélkül, jól értem? Érdekes gondolkodású a kedves anyós...
2013. aug. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha netán téged érintő gonoszságokat mondott, akkor hívd fel szépen, és olvass be neki te is hasonlóan. Nyugodtan szidalmazhatod, kölcsönkenyér visszajár.
2013. aug. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

A férjed ezek után megmondhatja a kedves édesanyjának, hogy ti is otthon fogtok bulizni az ő szülinapján. Csak hogy ne legyen sértődés. Ha szerinte ezt így kell csinálni, akkor ti is így fogtok tenni. Annyira abszurd amit csinál... Nem tudom, azzal tisztában van, hogy az unokája abszolút nem fog kötődni hozzá? Majd biztos kitalálja, hogy ti nevelitek ellene... Szomorú...

9-es

2013. aug. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!