Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit kellene tennem?

Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Férjemmel 5 éve vagyunk együtt, van egy 16 hós kisfiunk.

És sajnos van egy anyósom, akivel külön bejárattal ugyan, de egy házban élünk.

Amíg nem költöztem ide, addig én voltam a világon a legaranyosabb, de azóta... Tipikus sztori:

Terhes lettem, onnantól kezdve megy a gúnyolódás, cinizmus, a csak azért is máshogyan csinálja, ahogy kérem.

Példák:

amikor megmozdult a baba, azt mondta az még nem az

bepakoltam a csomagjaimat a kórházba a 35. héten, kinevetett, hogy minek

megszületett a baba, kiküldött a szobából ha sírt, hogy ne vegyem fel, ő bezzeg felvette

fürdetésnél rám szólt, hogy kevés a víz, erre mondtam, hogy ennyiben szoktuk fürdetni, a válasz: akkor hideg...

Soha nem segített semmiben sem, egyedül csinálok mindent, illetve a szüleim jönnek és segítenek hétvégén ha kell.

Nem szóltam rá, csak kértem, ha úgy gondoltam olyat csinál vagy úgy a babámmal, ahogy én nem szeretném. A válasz cinikus vigyor vagy sértődés és ugyanúgy folytatta, ahogy nem szerettem volna.

Minden nap főzök, takarítok, ellátom a kisfiam, a háztartást, sokat foglalkozom a gyerekkel, fejlett, értelmes kisfiú nagyon.

A mostani helyzet az hogy, hogy több, mint egy hete nem nagyon szólt hozzám, csak gyanítom, hogy azért mert megkértem, hogy ha kakál a gyerek nem kell simogatni, meg szurkolni neki, mert nem illik és úgy nem is tud szegény.

Szóval én mindig köszöntem neki, ha láttam, ő nem, ha bejött hozzánk, akkor köszönt a gyereknek, nekem nem.

Játszóterezésből, kinti csavargásból, ha indultunk be, elmondtam a fiamnak, hogy tudom, hogy nem szeretné, de most már be kell menni, mert hideg van/ebédelünk/megyünk aludni stb, erre megjelent anyós és szólt a gyereknek, hogy "gyere ide, maradjál, nem kell bemenni, ha nem akarsz"... Tehát én jöttem ki hülyén a helyzetből mindig, mert rám haragudott a baba, ha mégis bementünk.

Ha etetem, direkt hoz más kaját vagy sütit, hogy inkább azt egye.(ja és tejérzékeny, de soha se tejmenteset hoz, mert arról is én tehetek, hogy nem ehet tejeset)

Tegnap talált a kisfiam pár szem hungarocellt és elindult, hogy megeteti a pipiket, erre mondtam, hogy azt nem eheti meg a pipi, menjünk el búzáért és azt adjuk oda. Erre anyós megjelent és odavitte a gyereket a hungarorecellel együtt az állatokhoz és bedobatta vele. Na akkor elmondtam, hogy már elegem van ebből.

A következő volt a reakció:

én nem köszönök neki,

a férjem fejét is telebeszélem (pedig ha elmondom neki, ha megbántott az anyja soha nem szól neki)

nem vagyok normális és engem el kéne vitetni, mert az nem igaz, amiket példának felhoztam (itt is) vele kapcsolatban

állandóan hazudozok.

A férjem legalább most szólt neki, hogy ezek igazak és nem kéne ilyeneket mondania rólam.

Nem akarom uszítani sem, tudom, hogy szegény 2 tűz között van, tudja jól, milyen rosszindulatú az anyja, de szerintem most kéne már eligazítani...

Mit tehetnék szerintetek?

Tudom azt sokan mondjátok, hogy el kell költözni, de a mai világban örülünk, hogy van hol laknunk, ráadásul rendbe tettük ezt a házat. Hitelt nem akarunk fizetni, ha nem muszáj. Hogy kellene viselkednem? Olyan sokszor nem szólok, csak nyelek,rossz, hogy nem lehet rábízni sem a gyereket, mert nem figyel rá.

Hogy lehet így élni?


2013. aug. 31. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Drága nehéz lesz, de az egyetlen megoldás, ha leülteted őket egyszerre, megmondod nekik, hogy most nem érdekel senki hallgassanak végig aztán beszélhetnek, és mondd el nekik hogy sérelmezed a viselkedését. Nem bántásból, de te neveled azt a gyereket, nem ő. Neked kell lenni a fő női ideálnak, nem neki.
2013. aug. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindent amit itt leírtál elmesélheted nekik. Hasznos lesz hidd el.
2013. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen látszik, hogy rivalizálni próbál veled és szerintem fél attól is, hogy a fia már veled van, téged szeret... stb. Mivel nincs lehetőségetek elköltözni, így az egyetlen megoldás az lehet, ha hármasban leültök megbeszélni. Mondd el neki bátran, azokat a dolgokat, amik téged zavarnak és te is hallgasd meg az ő sérelmeit. Biztos megtaláljátok a kompromisszumot, hiszen egykor működött a kapcsolat köztetek. Mondd el neki, hogy szeretnéd ha olyan lenne, mint régen volt. Azt is meg kell értetni vele, hogy ő mindig az anyja marad a fiának, te meg a felesége vagy, a kettő nem egy szálon fut, elfértek egymás mellett a fia szívében. Érvelhetsz azzal is, hogy neki se lenne jó ha elköltöznétek, mert akkor kevesebbet látná a gyerekét és az unokáját.

A gyereknevelés pedig kizárólag a szülő feladata. Ő már megtette amit meg kellett, felnevelte szíved választottját, szép munkát végzett, köszönöd szépen, de a fiadat te szeretnéd nevelni meg az apukája. Maradjon meg aranyos nagyinak és süssön neki sütit meg vigye el a játszóra, aztán ennyi. Családon belül mindenkinek adott a szerepe és a feladata, ezek ne keveredjenek. Remélem sikerül megértetni vele, és minden rendbe jön.

2013. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig ez úgyis addig fog mérgesedni, míg el nem költöztök.
2013. szept. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!