Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvagyok keseredve egy kicsit....

Elvagyok keseredve egy kicsit. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, még tanulok. Év végén nagyon-nagyon vártam a nyarat és a szünetet. Sok-sok tervem volt. Két sulis barátommal csomó programot megbeszéltünk a nyárra. Egyszer tudtunk találkozni az egyik barátommal, azóta semmi. A másik barátomnak mindig akkor jön közbe valami, ha megbeszéltük az időpontot.


Egy másik 'csoporttal' is jóban vagyok (5-6 lány), velük eddig kétszer találkoztam, de ez mellékes. Tipikusan azok a lányok, akik minden hétvégén eljárnak bulizni, és csak másnap kerülnek haza valamikor.


Nagyon szeretnék én is eljárni bulizni (de nem inni, meg szexelni), jól érezni magamat. Már két bulit felvázoltam itthon, de anya hallani sem akar róla, vagy ha mégis, akkor 23:00-ra itthon kellene lennem (akkor még nem nagyon van semmi a szórakozóhelyeken). Nagyon rég óta mondom neki, hogy az egyik kedvenc DJ-met megszeretném 'nézni' élőben. Ha elengedne, akkor sem láthatnám / hallhatnám, mert 00:00-kor szokott lenni. Nem akarok csak úgy, kisétálni az ajtón. Nem akarok balhét. Leültem már anyával megbeszélni, vita nélkül, hogy fiatal vagyok, szórakozni akarok, de nem ész nélkül. Nem 30 évesen akarom azt csinálni, mint a tizenévesek.


Nincs különösképpen gond velem, segítek a házimunkában, mosok, takarítok, boltba járok, csekket fizetek be, csinálok mindent, amit kell itthon. Nem vagyok az a 'tipikus' mellemet kiteszem a kirakatba, drága dolgokat követelek, magassarkúban járok, semmi ilyesmi, amit a korom beliek csinálnak.


Valamiért anya úgy gondolja, hogy nekem 'tökéletes' az, ha eljárkálok a nagyszüleimhez, vagy anyával elmegyek vásárolni, fagyizni, vagy az, ha anya barátnőjével meg a gyerekeivel is találkozgatok (13 éves és egy 4 éves lány). Jó, nem mondom, hogy 'nem találkozhatok' a barátaimmal. Ha elmegyek itthonról, annyi kikötés van, hogy anya tudni akarja, hogy kivel és hová megyek, ill. sötétedésre itthon kell lennem.


Úgy érzem, hogy nincs 'fiatal korom' és úgy élek majdnem, mint egy felnőtt. Szinte 0 szórakozás, kikapcsolódás, stb.


Mi a teendőm?



2013. aug. 3. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
nem irigyellek.Valahogy el kellene érned h felfogják felnőttél és már mások az igényeid mint egy 13 évesnek..
2013. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, de sajnos, amíg a szüleiddel élsz egy fedél alatt és ők tartanak el, addig sajnos visszavághatnak ezzel. Szerintem próbálj beszélni anyukáddal,üljetek egyszer ketten, hogy szeretnél elmenni szórakozni. Ha esetleg megnyugtatja, akkor ígérd meg neki, hogy a szórakozóhelyről felhívod, vagy küldesz neki üzenetet, hogy rendben vagy. Lehet, hogy azt hiányolja esetleg, hogy nem ismeri, akikkel elmennél szórakozni? Óvatosan próbáld meg jelezni, hogy azért már 18 évers elmúltál, örökké nem tudnak vigyázni, őrködni feletted, meg neked is megváltoznak az igényeid ahogy nősz fel, főleg ha elmész majd egyetemre, főiskolára, vagy dolgozni kezdesz. Nálunk sajnos ez az út nem ment, amit az előbb leírtam, mert semmi komprommisszumra nem hajlottak. Egyszer elegem lett, és elmentem ki a barátokkal, úgy, hogy csak bejelentettem "Anya, Apa, ma kimegyünk, majd jövök. Telefon van nálam." Volt belőle sértődés, de aztán később már nem volt gond belőle. Sok sikert! :)
2013. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anyukádnak mondd meg, hogy nagykorú vagy, elméletileg azt csinálstz amit akarsz.

Ezzel csak akkor van gond, ha ők tartanak el, akkor hivatkozhatnak erre, és jogosan.

A nyárrra miért nem próbáltál munkát keresni?

Mondhatnád, hogy a te pénzedből mész szórakozni.

Annak idején az én szüleim már 16 évesen nem tiltottak le a szórakozásról. Két kikötésük volt. Hajnali 3-ra haza kellett érnenm, és minden barátomat ismerni akarták.

Nem tudom, mit mondhatnál anyukádnak, de feltétlenül beszélned kell vele. Sok olyan 7 lakat alatt tartott fiatalt láttam, akik mikor végre kiszabadultak otthonról, két kézzel falták az életet, a tanulást le se sz@rták, züllöttek az éjszakába. Otthon anyuka tördelte a kezét, hogy "jaj rossz társaságba keveredett az én kis bogaram", meg hogy "ugye, ugye, én megmondtam.

Sok sikert!

2013. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Roma sem 1 nap alatt epult fel. Menj bele a 23:00 oraba! Lepj be az ajton 22:59-kor es nyugtasd meg Anyudat.


Aztan 00:00

aztan 01:00

aztan 02:00

...

2013. aug. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy a 4-es válaszoló írja. Nem kell, hogy buliba menj, csak menj el, és kérdezd meg, mi az az idő, amire otthon kell lenned. Mondanak egy időpontot, legyen a példa a 23.00. Te 22.59-kor lépsz be az ajtón. Aztán következő alkalommal 22.55-kor megcsörgeted anyudat, hogy itt vagy a sarkon, nyugi, már jössz. Ezt megcsinálod egy párszor, másnap megkérdezik, hogy milyen volt, hogy érezted magad, válaszolsz, hogy jó lett volna, de már 22.00-kor el kellett indulnod, hogy időben hazaérj. Aztán egyezkedsz, kitoljátok éjfélig. Apránként, lépésről lépésre érd el a sikereket.
2013. aug. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én annó 16 évesen éltem át azt, amit most te 19 évesen. Persze jogosan voltak kiakadva. De nem züllöttem el, volt időm kiélni magam és vörös diplomával végeztem az egyetemen. Most 25 évesen viszont már nem vonz a buli és a diszkó, nem is érezném jól magam a 18-20 évesek közt. Mert ez az ő világuk. Próbáld megértetni anyukáddal, hogy mindennek megvan az ideje és nem 30 évesen akarod élni a 18 évesek életét. Mert te akkora már mást tervezel...teszem azt sulit, munkát, férjet, családot...bármit. Ebből látni fogja, hogy tervezel és józanul gondolkodsz. Jobb tanácsot sajnos nem tudok adni.
2013. aug. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!