Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vajon mi lesz később? Mit...

Vajon mi lesz később? Mit tehetek én? Mi a véleményetek erről? Normális?

Figyelt kérdés

Nos elég hosszú lesz, de remélem valaki tud segíteni.

A párom 23 éves, én 21. Mindketten otthon élünk még. Jövőre tervezzük az összeköltözést. De van egy kis gond...

Anyósom 15 éve nem dolgozik, a volt férjei (4) mindig eltartották, van 2 szakmája, keresettek, 46 éves, de nem akar dolgozni. Mindig jön a kifogásokkal, hogy "utazni kéne ahhoz" "annyi rossz tapasztalata van" " biztos nem fizetik meg".

Nagy kertes házban laknak, anyósom, a barátom és két tesója 14 és 21(nem igazán termelnek, amit igen, az nagyon kevés).

Egyedül a barátom dolgozik, ő tartja el az egész családot! Olyan a munkája, hogy tavasztól őszig van csak. Télire csak ő gyűjt, ő vesz mindent a családnak, számlák, kaja az ő pénzén megy. Anyósom nem vált el, csak külön élnek így nem kapja a gyerektartást, segélyt, semmit.

Havi ~90.000 ft-ot keres (attól függ hány napon kell mennie) ebből még étkezik (napi 14órát dolgozik). Havi 20-30.000 fix amit ad haza és mellette heti 6-8.000Ft amit bevásárol + számlák (egész tavasszal a májusi 60.000-es áramra gyűjt - általány) Anyuja hétköznap alig főz így estére nem igazán marad neki, hogy ő is vacsorázzon. Ad egy listát hogy mi kell.

A nagyobbik tesó a nyáron dolgozott de végül vett magának egy laptopot és tanul tovább. Szóval ő se segít.

Én ahogy beszél erről az állapotról úgy érzem, ő apa szerepben van. Ő hajtogatja hogy tanuljon a tesója hogy " legyen belőle tisztességes ember!" ekkor megkérdeztem tőle " és te? belőled mi lesz?" ilyenkor azt mondja hogy mivel jön az anyja.


Télen nem igazán tud dolgozni mert jogosítvánnyal tudna, de így nem tud rá gyűjteni se... Nem tanulhatott tovább mert az anyja azzal tartja sakkban, hogy "ha te nem dolgozol, hanem tanulsz, ki tart el minket? éhen halunk ha itt hagysz minket"


Persze nem csak alapvető dolgokra kell költeni mert anyósom előszeretettel megy el szórakozni, pasizni, ahhoz a barátomtól kér pénzt, a nyáron többször volt vonattal egy jó 120km-es úton, az öcsit is elküldte a mamához, jó kis út az is, legyen mindig tv előfizetés, pénz netre, bor is kell otthonra mindig... Plusz a kisebbik tesónak minden ami kell suliba. Mi lesz ha középsuliba megy?!


Sajnos a lelki terrort kapja, de engem is megvisel, ugyanis én akkor is el kell költözzek, ha ő nem jön velem. Én egyedül kevés vagyok ha közös jövőt akarunk. Nem csak nekem kell gyűjteni. Az én szüleim se állnak rózsásan, de alkalmi munkákat vállalnak, és azt mondták gyűjtsek hogy mehessek, nem kérnek pénzt.

Amikor mondom hogy álljon a sarkára, azt mondja amit az anyja neki hogy nem hagyhatja ott őket. Volt már hogy megmondja nekik, de az anyja ekkor ismét hatott rá és visszatér minden. Nem akarom hagyni őt, megérdemli hogy egy jóeszű, rendes, találékony ember tanulhasson, azt csinálja amit szeret, örülhessen, nem abból állnak az élete hogy csekk, pénz. Lelkiismeretes, jó lelkű és nem tud nemet mondani. Önzetlen, de ennyire nem lenne szabad. Szerintetek? Mi alig csinálunk valamit, mert ritkán engedi hogy fizessek, de ő se tehet meg akármit. Látom, hogy neki is rossz, csak a lelki ráhatás.Félek hogy mi lesz, ha nem tud jönni, pedig szeretne, szeretne jogsit, családot majd.

Normális ha amúgy 3 éve így tartja el a gyerek a szülőt?? Mit gondoltok, mit tehetek?


2013. szept. 10. 18:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid jóindulatúak próbáljátok meg hogy a párod oda költözzön. Adhat az anyjának "próbaidőt" de szerintem felesleges. Jelentse ki, hogy keressen anyuka munkát nyugodtan, mert vége a lazulásnak. Felnőtt férfi álljon a sarkára, nem tutyi-mutyiskodni kell.
2013. szept. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek biztosan igaza van! Mindenki menjen dolgozni! AZ anyósnak rossz tapasztalata van? Menjen csak dolgozni, biztos lesz majd jobb tapasztalata is!
2013. szept. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Azt felajánlottuk, de nem szeretne, mert "akkor mi lesz velük?" annyira bele súlykolta ezt, meg hogy már nem tudja piszkálni hogy menjen dolgozni (pedig az egyik tanfolyamát, gyerekfelügyelő, ő fizette neki annó), pedig a szüleim is azt mondták, hogy nekik 15-20.000 Ft egy hónapra bőven elég lenne, kajával. De erre azt mondta hogy két felé nem tudna adni. Szóval így is akarna haza adni, mert milyen hogy nem ad. Azt mondta hogy egyedül nem menne albérletbe hogy kiszúrjon velük. Azt mondta erre hogy én vagyok gonosz. Tényleg az lenne, ha elköltözne? Az én anyukám azt mondta, hogy ő elsüllyedne szégyenébe és bármit elvállalna.

Anyósomnak az a rossz tapasztalata hogy varrónőként van 12 óra (nincs már kis gyereke...) és egy hetet várt hogy kifizessék. (Én két évig vártam egy fizetésre... mégis kerestem másikat). Mindenkinek van szerintem, de ettől még nem kell feladni.

2013. szept. 10. 19:10
 4/37 anonim ***** válasza:
83%

Ez később is így lesz, egészen addig, míg a párod hátat nem fordít az anyjának. De nem valószínű, hogy megteszi.

Nagy szemétség az anyjától, hogy ő maga semmit nem tesz a családért és a párodat lelki terrorban tartja.

A férjemnek kb 6 év kellett, mire belátta, hogy az apja hasonlóan viselkedik. Már van 2 fiunk, 8 éve vagyunk együtt.

2013. szept. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
89%
A kényszer nagy úr ám! Ha nincs "cseléd" az "úr" is dolgozni kényszerül! A barátod pedig ha ilyen meg is érdemli hogy kizsigereljék. Férfi, nem egy taknyos gyerek.
2013. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
92%

Mi a véleményem? Ez nem normális, az anyja kihasználja, a fiú meg belemegy, és láthatólag nincs is rá igénye, hogy szabaduljon abból a fertőző közegből.

Te mit tehetsz? Sok mindent nem, gondolom, már beszéltél a fejével, próbáltál rá hatni, sikertelenül.

Mi lesz később? H atovábbra is rá pazarolod a legszebb éveidet, akkor az lesz, hogy majd te dolgozol, esetleg összeköltöztök, és eltartod a pasidat, mert ő minden pénzét haza fogja adni. Képesítése nem lesz, előre lépni nem tud, megreked majd azon a szinten, ahol most van, végezhet kulimunkát élete végéig (vagy amíg fizikailag bírja). Neked előbb-utóbb elfogy majd a türelmed, mert szeretnél előre lépni, saját lakást/házat, gyarapodni, és nemcsak vegetálni. Kérdés, hogy mikor adod fel, és látod be, hogy ez nem megy. Hogy ő belátja valaha? Van türelmed kivárni?

2013. szept. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

# 6

Kőkeményen a lényegre tapintottál. Próbálhatunk finomkodni de neked van igazad.

2013. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben egyetértek veletek, és érzem is, nekem mennem kell majd, rajta áll, hogy jön vagy sem. Szeretem, de én is vágyok az önálló életre, majd családra stb. Nem azért tanulok, hogy mást tartsak el majd esetleg, mert őt az a család aki sose támogatta, csak kihasználja, kéreget. Az ilyenre nagyon jól tudom, hogy nem lehet építeni, családot vállalni, hiába nem most akarok. De biztos pontot akarok építeni, vele. Nem megosztani a családjával.


Persze, anyuka nem is szeret annyira, hisz tudja, hogy elég jó igazságérzetem van, meglátom az ilyet. Azt a gyerekét aki hoz neki azt szívesen látja, aki meg NEM TUD miből azt nem...


Szerintem nem gonoszság otthagyni őket, szerinte igen és én se tenném. Pedig megtenném, valahogy észhez kell téríteni őt, ha a piszkálással nem megy. A szüleim kérni se kérnek tőlem, azt akarják hogy legyek valaki és ők akartak engem, nem azért lettem, hogy eltartsam őket.


Főleg hogy többször mondta már nekik hogy el fog jönni, de nem segítik, hogy akkor anyuka elmegy melózni meg nagyobbik tesó suli mellett, hadd tegyen félre (elkezdett egyszer tanulni már, de abba kellett hagyni mert két hónap alatt semmi nem történt otthon, elfogyott a pénz és akkor rágta a fülét ismét. Amikor nálunk lakott egy ideig,csak hétvégén ment haza akkor is kérte az anyja a pénz pedig ott se volt. Már most azzal szadizza hogy : télire fa kell, karácsonyra ajándékra pénz kell.

2013. szept. 10. 20:15
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Csak idő kérdése, amíg belátod, hogy egy nyámnyila kisfiúra pazarolod legszebb éveid! Kérdés, meddig lesz ehhez türelmed, remélem minél előbb észhez térsz :)

Mert egy dolog, hogy az anyja nem normális, lusta , dolgozni nem akaró nőszemély. De a párodon múlik, hogy végre a sarkára áll, és veled tovább lép, vagy hagyja magát ugráltatni az anyja által. Viselkedjen felnőttként, vagy nincs közös jövőtök. Én a helyedben rövidre zárnám, döntsön, mit akar, kár egymás idejét rabolni.

Ja, és ha már együtt éltek (ha eljuttok odáig) ki ne találja a párod, hogy továbbra is hazaad pénzt az anyjának!

46 éves, nem öreg, menjen dolgozni!

43/N

2013. szept. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
83%

Előre elnézést kérek a hangnememért, de nagyon felhúzott a történeted.


Egyszerűen utálom, okádni tudnék az ilyen nyámnyila, anyámasszonykatonája, primitív, más hibái mögé bújó, felelősséget vállalni képtelen kis gyökerektől, mint a hapsid.

Ismerem ezt a fajtát... állandón a "lelki terror" meg az "anyám nem engedi" és hasonlók mögé rejtőznek. FELNŐTT EMBER BASSZUS!!!!!!!!


Ha akart volna igenis TUDOTT VOLNA továbbtanulni, ha otthagyja a mocskos pereputtyát a francba és elmegy gondoskodni magáról! De nem ! Még véletlenül sem vagy neki fontos, ne álmodozz már ilyenekről hogy majd összeköltöztök és megváltozik. AZ ILYEN NEM VÁLTOZIK! Neki az anyja és a tesói az elsők az életében, kkor is, ha soha semmit nem tettek érte. Ő egy kis csicska, egy nyomorult báb, aki ÉLVEZI HOGY KIHASZNÁLJÁK mert épeszű ember nem viselkedik így, ha semmi oka rá (márpedig neki nincs). Ha elhúzna a fenébe, hidd el, hipp-hopp megoldaná a család, hogy pénzhez jusson (az ilyenek nagyon leleményesek ha segélyről van szó...), de amíg ott van és tolja a seggük alá a pénzt minek változzanak? Istenem, ekkora balféket!


Mit tehetsz? Lépj le, de k..rva gyorsan! Ez még kérdés neked?!

2013. szept. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!