Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vajon mi lesz később? Mit...

Vajon mi lesz később? Mit tehetek én? Mi a véleményetek erről? Normális?

Figyelt kérdés

Nos elég hosszú lesz, de remélem valaki tud segíteni.

A párom 23 éves, én 21. Mindketten otthon élünk még. Jövőre tervezzük az összeköltözést. De van egy kis gond...

Anyósom 15 éve nem dolgozik, a volt férjei (4) mindig eltartották, van 2 szakmája, keresettek, 46 éves, de nem akar dolgozni. Mindig jön a kifogásokkal, hogy "utazni kéne ahhoz" "annyi rossz tapasztalata van" " biztos nem fizetik meg".

Nagy kertes házban laknak, anyósom, a barátom és két tesója 14 és 21(nem igazán termelnek, amit igen, az nagyon kevés).

Egyedül a barátom dolgozik, ő tartja el az egész családot! Olyan a munkája, hogy tavasztól őszig van csak. Télire csak ő gyűjt, ő vesz mindent a családnak, számlák, kaja az ő pénzén megy. Anyósom nem vált el, csak külön élnek így nem kapja a gyerektartást, segélyt, semmit.

Havi ~90.000 ft-ot keres (attól függ hány napon kell mennie) ebből még étkezik (napi 14órát dolgozik). Havi 20-30.000 fix amit ad haza és mellette heti 6-8.000Ft amit bevásárol + számlák (egész tavasszal a májusi 60.000-es áramra gyűjt - általány) Anyuja hétköznap alig főz így estére nem igazán marad neki, hogy ő is vacsorázzon. Ad egy listát hogy mi kell.

A nagyobbik tesó a nyáron dolgozott de végül vett magának egy laptopot és tanul tovább. Szóval ő se segít.

Én ahogy beszél erről az állapotról úgy érzem, ő apa szerepben van. Ő hajtogatja hogy tanuljon a tesója hogy " legyen belőle tisztességes ember!" ekkor megkérdeztem tőle " és te? belőled mi lesz?" ilyenkor azt mondja hogy mivel jön az anyja.


Télen nem igazán tud dolgozni mert jogosítvánnyal tudna, de így nem tud rá gyűjteni se... Nem tanulhatott tovább mert az anyja azzal tartja sakkban, hogy "ha te nem dolgozol, hanem tanulsz, ki tart el minket? éhen halunk ha itt hagysz minket"


Persze nem csak alapvető dolgokra kell költeni mert anyósom előszeretettel megy el szórakozni, pasizni, ahhoz a barátomtól kér pénzt, a nyáron többször volt vonattal egy jó 120km-es úton, az öcsit is elküldte a mamához, jó kis út az is, legyen mindig tv előfizetés, pénz netre, bor is kell otthonra mindig... Plusz a kisebbik tesónak minden ami kell suliba. Mi lesz ha középsuliba megy?!


Sajnos a lelki terrort kapja, de engem is megvisel, ugyanis én akkor is el kell költözzek, ha ő nem jön velem. Én egyedül kevés vagyok ha közös jövőt akarunk. Nem csak nekem kell gyűjteni. Az én szüleim se állnak rózsásan, de alkalmi munkákat vállalnak, és azt mondták gyűjtsek hogy mehessek, nem kérnek pénzt.

Amikor mondom hogy álljon a sarkára, azt mondja amit az anyja neki hogy nem hagyhatja ott őket. Volt már hogy megmondja nekik, de az anyja ekkor ismét hatott rá és visszatér minden. Nem akarom hagyni őt, megérdemli hogy egy jóeszű, rendes, találékony ember tanulhasson, azt csinálja amit szeret, örülhessen, nem abból állnak az élete hogy csekk, pénz. Lelkiismeretes, jó lelkű és nem tud nemet mondani. Önzetlen, de ennyire nem lenne szabad. Szerintetek? Mi alig csinálunk valamit, mert ritkán engedi hogy fizessek, de ő se tehet meg akármit. Látom, hogy neki is rossz, csak a lelki ráhatás.Félek hogy mi lesz, ha nem tud jönni, pedig szeretne, szeretne jogsit, családot majd.

Normális ha amúgy 3 éve így tartja el a gyerek a szülőt?? Mit gondoltok, mit tehetek?


2013. szept. 10. 18:46
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Hagyd el. Ilyen nem érdemel szót sem. Kirakod az ajtó elé az utazóját és Isten áldása. Nem kell különösebben magyarázkodni se neki. Menjen vissza az anyjához és kész.
2013. szept. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Komolyan kiakasztó. Valaki az életben egyszer az ő érdekeit nézi, segíteni próbálja, tesz azért, hogy kijöhessen ebből és nem. Pont azon az emberen vezeti le a fáradtságát, pedig az a két nap nem arra van hogy dolgozzon azon is csak mert adj uram isten pénz kell anyunak, mert ő moziba akar menni meg bérlet. Van apja annak a gyereknek még ha el is váltak.

Nem fogja sokáig bírni hogy éjszaka és mellette a pihenőnapon 14óra.

Hónap elején kíváncsi leszek anyuka mit szól a 130.000Ft-os fizetéshez és mi marad belőle... Mert eddig neki kb jó ha maradt 10...

2013. szept. 24. 13:10
 23/37 A kérdező kommentje:
Illetve hát felmerült bennem hogy nagyon sokat dolgozik, mit csinálnak ha valami történik vele (betegség, baleset)? (alig alszik, alig eszik, van hogy veszélyes a munka (alpinisták se vállalták a munkát de az ő főnökük igen, minden védőfelszerelés nélkül, egymást fogták munka közben a társával...))
2013. szept. 24. 15:20
 24/37 A kérdező kommentje:
Ideköltözött 2 hónapja, de továbbra is anyuja semmit nem tesz, van mostmár netje, azt kapott h keressen állást de semmi. Felhívja h jött a villanyszámla, az 20.000 lesz, meg kell kajára. Így legalább 30-at kap meg a mostmár másodállásból is kap kéthetente 5.000ftért bevásárlást.
2013. nov. 16. 14:08
 25/37 anonim ***** válasza:

Jobban jársz ha kiteszed a szűrét, menjen haza, és morogjon anyucival.

Az én "családom" is ilyen. Anyám ül otthon, mint valami méhkirálynő, a két nővérem pedig szó nélkül eltartja... csak ott még ráadásul anyám a pasikat is elüldözi mellőlük, nehogy valamelyiket elrabolják. A nővéreim nem vehetnek maguknak semmit, nem szórakoznak, csak munka, és mennek haza anyám helyett takarítani... persze az összes pénzüket leadják.

Én voltam az egyetlen, aki nem volt hajlandó beállni a sorba, ki is lettem tagadva. 3 éve nem láttam őket, nem mintha hiányoznának.

A kedves párod ugyanilyen balek mint a nővéreim, az életben nem fogja abbahagyni amit most csinál.

Az anyja mindig fontosabb lesz számára.

2013. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
A tisztánltás végett azért hozzátenném, az idősebbik nővérem 31 éves, a másik 27. és ez legalább tíz éve így megy.
2013. nov. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim válasza:

Szerintem egyre kevesebbet adjon haza hónapról hónapra mondván hogy nincs vagy radikálisan álljon a sarkára.. de ha ilyen bátortalan akkor talán jobban menne a fokozatosság neki. Álljon az anyja elé és mondja hogy ez lesz és kész..

1. hónap ne fizesse anyuci bulijait, ivását ez a legfontosabb

2. hónap olyanért ne fizessen, amit ő nem használ

3. hónap maximum a felét fizesse a számláknak

Ha látja anyuci hogy nem tud rá hatni akkor előbb utóbb szerez egy ötödik férjet vagy elmegy dolgozni.

Megértem, de legyen kicsit önző. Mond neki ha valamelyiket nem csinálja akkor téged veszít el ennyi így hosszabb távon te is jobban jársz és ő is.. Egyébként mióta vegetálsz vele?

2013. nov. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Én ezt nem bírnám. Már tuti itt hagytam volna a férjemet, ha ilyen lenne. Lehet támogatni a szülőket én is megteszem de nem a jövőm és a családom kárára. A párom "csak" annyit csinál, hogy próbál mindig semleges fél maradni de már ez is zavar és mondom, hogy nem kell mindenkinek ,megfelelnie. Sajnos ő is hasonló családból jött, hogy amíg otthon lakott mindig mindent megcsinált. Most, hogy eljött nem igaz a két gyerekre már van is hova költenünk.
2013. nov. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Én kb 3-4 hónapja kezdtem el beleszólni a dologba, pár hónappal az ideköltözése előtt.

Most is egy napot volt otthon, egész nap csak ő vágta a fát nekik... Kérdeztem miért? Neki ez kikapcsolódás... Azért szeret hazajárni, mert "néha kicsit elege van belőlem"... Persze, ez elég költséges szabadidő!

2013. nov. 28. 19:08
 30/37 anonim ***** válasza:

Te tényleg ennyire buta vagy kérdező, vagy csak tetteted?


ÉVEK ALATT SOHA nem mondott olyat a férjem, hogy egy "kicsit" is elege lenne belőlem, még veszekedéskor sem! Ha ilyen jut az eszébe inkább elszámol 3-ig és meggondolja, hogy tényleg igaz-e, amit mondana.


Neked meg a fiúd már az összeköltözéskor azt vágja a fejedhez, hogy elege van belőled és nálad még az is jobb kikapcsolódás, ha az anyjánál vág fát, és szerinted ez oké???

2013. nov. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!