Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Vajon mi lesz később? Mit...

Vajon mi lesz később? Mit tehetek én? Mi a véleményetek erről? Normális?

Figyelt kérdés

Nos elég hosszú lesz, de remélem valaki tud segíteni.

A párom 23 éves, én 21. Mindketten otthon élünk még. Jövőre tervezzük az összeköltözést. De van egy kis gond...

Anyósom 15 éve nem dolgozik, a volt férjei (4) mindig eltartották, van 2 szakmája, keresettek, 46 éves, de nem akar dolgozni. Mindig jön a kifogásokkal, hogy "utazni kéne ahhoz" "annyi rossz tapasztalata van" " biztos nem fizetik meg".

Nagy kertes házban laknak, anyósom, a barátom és két tesója 14 és 21(nem igazán termelnek, amit igen, az nagyon kevés).

Egyedül a barátom dolgozik, ő tartja el az egész családot! Olyan a munkája, hogy tavasztól őszig van csak. Télire csak ő gyűjt, ő vesz mindent a családnak, számlák, kaja az ő pénzén megy. Anyósom nem vált el, csak külön élnek így nem kapja a gyerektartást, segélyt, semmit.

Havi ~90.000 ft-ot keres (attól függ hány napon kell mennie) ebből még étkezik (napi 14órát dolgozik). Havi 20-30.000 fix amit ad haza és mellette heti 6-8.000Ft amit bevásárol + számlák (egész tavasszal a májusi 60.000-es áramra gyűjt - általány) Anyuja hétköznap alig főz így estére nem igazán marad neki, hogy ő is vacsorázzon. Ad egy listát hogy mi kell.

A nagyobbik tesó a nyáron dolgozott de végül vett magának egy laptopot és tanul tovább. Szóval ő se segít.

Én ahogy beszél erről az állapotról úgy érzem, ő apa szerepben van. Ő hajtogatja hogy tanuljon a tesója hogy " legyen belőle tisztességes ember!" ekkor megkérdeztem tőle " és te? belőled mi lesz?" ilyenkor azt mondja hogy mivel jön az anyja.


Télen nem igazán tud dolgozni mert jogosítvánnyal tudna, de így nem tud rá gyűjteni se... Nem tanulhatott tovább mert az anyja azzal tartja sakkban, hogy "ha te nem dolgozol, hanem tanulsz, ki tart el minket? éhen halunk ha itt hagysz minket"


Persze nem csak alapvető dolgokra kell költeni mert anyósom előszeretettel megy el szórakozni, pasizni, ahhoz a barátomtól kér pénzt, a nyáron többször volt vonattal egy jó 120km-es úton, az öcsit is elküldte a mamához, jó kis út az is, legyen mindig tv előfizetés, pénz netre, bor is kell otthonra mindig... Plusz a kisebbik tesónak minden ami kell suliba. Mi lesz ha középsuliba megy?!


Sajnos a lelki terrort kapja, de engem is megvisel, ugyanis én akkor is el kell költözzek, ha ő nem jön velem. Én egyedül kevés vagyok ha közös jövőt akarunk. Nem csak nekem kell gyűjteni. Az én szüleim se állnak rózsásan, de alkalmi munkákat vállalnak, és azt mondták gyűjtsek hogy mehessek, nem kérnek pénzt.

Amikor mondom hogy álljon a sarkára, azt mondja amit az anyja neki hogy nem hagyhatja ott őket. Volt már hogy megmondja nekik, de az anyja ekkor ismét hatott rá és visszatér minden. Nem akarom hagyni őt, megérdemli hogy egy jóeszű, rendes, találékony ember tanulhasson, azt csinálja amit szeret, örülhessen, nem abból állnak az élete hogy csekk, pénz. Lelkiismeretes, jó lelkű és nem tud nemet mondani. Önzetlen, de ennyire nem lenne szabad. Szerintetek? Mi alig csinálunk valamit, mert ritkán engedi hogy fizessek, de ő se tehet meg akármit. Látom, hogy neki is rossz, csak a lelki ráhatás.Félek hogy mi lesz, ha nem tud jönni, pedig szeretne, szeretne jogsit, családot majd.

Normális ha amúgy 3 éve így tartja el a gyerek a szülőt?? Mit gondoltok, mit tehetek?


2013. szept. 10. 18:46
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki szánt szándékkal teszi tönkre a saját életét, azzal nem tudsz mit csinálni, max. eldöntheted, hogy elb szod-e vele a sajátodat is vagy nem. A párod nem egy "jóeszű, rendes, találékony ember", ahogy Te látod, hanem egy lelki terrorban tartott szerencsétlenség. Én csak az után vállalnám vele az összeköltözést, ha rendezni tudja ezt a helyzetet, különben egész életetekben ez lesz.
2013. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektartást márpedig kérni kell, hiszen apukának hozzá kell járulnia a gyermeke nevelésének költségeihez! Azt is el tudom képzelni, hogy kap, csak letagadja.

Anyukának így nyugdíja sem lesz, a párod élete végéig is eltarthatja.

Sajnálom őt, mert tipikus mérgező szülője van. Talán elolvashatná a párod Susan Forward Mérgező szülők c. könyvét. Hátha rájön valamire.

2013. szept. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
93%

Különálló család vagytok a pároddal (ha most még nem is), és nem tartoztok senkinek azzal, hogy szponzoráljátok az életét. Amíg ott lakdtok, addig illik beleadni a háztartási költségekbe, de nem az egészet kell kifizetni.

Minél előbb költözz el, és vedd rá a párodat is hogy menjen veled. Ha szeret úgyis veled tart, ha nem akkor meg... most mondjam azt, hogy nem is kár érte?

Egy a lényeg. Amíg a pároddal nem tisztázod az anyig kérdéseket, kit mennyivel szándékozik támogatni a jövőben, addig semmi komolyat ne tervezz vele. És ha olyan megoldást mond amivel te nem tudnál együtt élni, akkor lépni kell mihamarabb.

2013. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Természetesen nem vettem sértőnek a hangnemet, megértem, belőlem is dühöt vált ki a helyzet amúgy, és én közelebb is vagyok. Nem teljes egy év, 6-8 hónap, érzem, hogy éget az idő és látni szeretném hogy ő is elkezd gyűjteni, jogsizni hogy legyen állása a másik városban.


Őszintén szerintetek gonosz hogy azt mondom hagyja ott őket, különben soha nem engedik el, soha nem fognak maguktól megélni?? Gonosz hogy szeretném látni hogy akarja a dolgot?


Sajnos én kicsit skótabb vagyok, a szüleim nem is bánják, így legalább nem adok ki akármikor pénzt a kezemből (borravaló akkor jár nálam, ha tényleg nagyon elégedett vagyok pl.), nehéz lenne rávenni, hogy tartsak el olyat, ilyen sokáig ráadásul aki erre nem "jogosult". Szülő, testvér, nagyon jó barátnő (egy van akinek senkije nincs tényleg) PÁR HÓNAPIG, nem 3 évig és még ki tudja meddig.


Annyiban látom a reményt, hogy legalább próbált már kitörni, volt hogy nem adott, de akkor az anyja ki akarta tenni, mert nem fizetett semmit (bezárta a szobáját és amíg nem adott neki pénzt nem mehetett be). "amíg itt laksz..." biztos ismeritek. Ocsmány dolog. Ha otthon pihen, mert épp van egy napja, akkor piszkálja hogy nem dolgozik a ház körül. Otthon van anyuka és a kert mindig szalad, nem termel sokat.

Én is adok a szüleimnek, már ha elfogadják, sokszor visszacsempészték :))


Ha kell egyedül megyek, csak tudom, hogy szeret és ő is szeretné (egy héten olyan sokszor elmondja hogy szeretne jogsit, csak nem lehet), így rossz... Ő lehet hogy tavasszal elkezd gyűjteni, bár amíg ilyen az anyja nem biztos, de nekem egy kisebb megnyugvás lenne, ha korábban kezdené... amolyan biztosíték hogy tényleg. Illetve én már a tavasszal munkát fogok keresni, a 2.-3. fizetésemből már szeretnék albérletbe menni (édesanyámék vállalták hogy amíg kell mosnak, főznek rám, amíg minden meg nem lesz)

2013. szept. 11. 15:15
 15/37 anonim ***** válasza:
Nem bántásból, de ne álmodozz, kérdező...!
2013. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

"Őszintén szerintetek gonosz hogy azt mondom hagyja ott őket, különben soha nem engedik el, soha nem fognak maguktól megélni?? Gonosz hogy szeretném látni hogy akarja a dolgot? "


EGYÁLTALÁN nem gonosz, ez a normális! Ha valaki emiatt valaha is gonosznak nevezd, azt röhögd képen. kihasználókat, semmirekellőket tart el a barátod, akik ráadásul lelkileg sakkban tartják. Aki ezeknek az otthagyását gonosznak nevezi...az pont olyan hülye mint ők.

2013. szept. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Nézd, neked szerintem ebbe nem szabad beleszólnod, mert ha a barátodban nem érett meg a gondolat, hogy nem normális amit az anyukája művel, akkor te erről úgysem fogod tudni meggyőzni.


Szerintem annyit tehetsz, hogy egyenesen megkérdezed tőle, hogy mik a szándékai veled kapcsolatban. vagy megmondod egyenesen, hogy te úgy képzeled, hogy valakivel közösen alapítasz családot amibe sajnos nem fér bele, hogy életerős anyukát is eltartsál azért mert ő lusta dolgozni. Persze ha beteg lenne akkor más lenne, de ez így pofátlan dolog. Úgyhogy megkéred döntse el, hogy merre akar tovább fejlődni. Elhiszem hogy támogatni akarja őket, de ne a saját család rovására tegye.


Sajnos az a véleményem, hogy egyedül kell elköltöznöd, és majd szépen lassan megismersz egy másik fiút. Mert ez a pasi sose fog tudni saját családot alapítani, mindig anyukáról kell gondoskodnia.

2013. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Következő változás történt, beköltözött hozzánk minimális összegért, de az anyja továbbra is kér tőle, ugyanannyit ugyanazokra (mindenre " öcsédnek bérletre kell hónap elején..) de munkahelyet váltott, csak hónap elején van fizu, de ő a két pihenőnapján megy a másik helyre meló zni hogy tudjon adni addig is. Nem is lenne gond de anyuka lehúzása miatt mostmár rám se költ semennyit ( ne értsetek félre, de eddig hol egyikünk fizetett hol a másik, megleptük egymást apró filléres dolgokkal, azóta csak én) mostmár a pihenőnapon se vagyunk együtt csak délután 1-2órát akkor is holt fáradt mert 4 nap 12 óra, 2 pihi. Sehova nem megyünk együtt mert a munka... Nagyon fáradt, goromba ezért mert puszilgatom hogy ébresztő.. Azt hittem ha idejön anyuka lecuppan... Nagyon elkeseredtem :/
2013. szept. 23. 21:54
 19/37 anonim ***** válasza:
Akkor nem maradt más: tedd ki a szűrét. Ha ettől sem jön meg az esze, akkor áldd a szerencsédet, hogy most derült ez ki, és nem később, és csak ennyi időt pazaroltál el rá. Sajnálom.
2013. szept. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
19-essel egyetértek. Ha ez így megy tovább ebből az lesz, hogy a ti hátatokról támogatja az anyját. És még bunkó is veled, az eszem megáll. Kellene az ilyen nyomorék a francnak.
2013. szept. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!