Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért van az hogy az anyosom...

Miért van az hogy az anyosom azt a fiát szereti jobban, aki sz@rik a fejére, és kivételezik vele? Páromat meg nem

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy a múltban elkövetett hibákat próbálja így kompenzálni. Nem véletlenül tojik a fejére az ajnározott fia...

De az is lehet, hogy mivel már a múltban is több baja volt ezzel a gyerekével, így többet kellett törôdnie vele, mint a másikkal, és jobban a szívéhez nôtt.

2013. szept. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Általában a hálátlanabb gyerek a kedvenc...
2013. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

A sorrend fordított. Az egyik gyerek a kedvenc. Mert az jobban hasonlít valakire, vagy pont, hogy kevésbé hasonlít; mert azzal jobban megérti magát, mert az előtte nem beszél vissza, csak a háta mögött, vagy épp ellenkezőleg, visszabeszél, és ettől olyan "életrevaló"; vagy mert azt az első pillanattól akarta, a másikat meg valamiért nem, mert úgy érezte, megakadályozza őt valamiben, hogy most szül, de el ugye nem vetette, szóval ennek nincs reális oka. Aztán a kedvenc gyereknek születésétől több van megengedve, és a végén ezért kanászodik el, hiszi el, hogy mindent megtehet, és lesz belőle akasztófavirág.


Kivéve, ha kivételesen erős jellem, de ugye az ilyeneket meg nem írják be a gyakorira, mert akkor az egész nem okoz annyi gondot.


Szóval a kérdésedre válaszolva: nincs oka.

2013. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-apo.. ezt a kerdest irtam ki par napja, ha csak az en hozzászolasaimat olvassatok el, akkor jol kirajzolodik a kedvenc ocsike jelleme. es ezek utan is anyosom kis kedvence
2013. szept. 12. 13:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyanyám is ilyen volt. Nem tudom, miért, de kivételezett a nagybátyámmal, a tőlünk kikunyerált pénzt nekiadta, pedig apukám dolgozta ki érte a belét, ment hozzá a füvet kaszálni, az idiótaságait megvenni...
2013. szept. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindig a kisebb a kedvenc...
2013. szept. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy ez nektek miért probléma.. éljétek az életetek, lépjetek túl rajta.
2013. szept. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
neked nem lenne probléma az, hogy anyád szemmel láthatoan kivételezik a tesoddal, és nem titkolja hogy ot jobban szereti?
2013. szept. 13. 10:07
 9/11 anonim válasza:

Igazad van, mert ezen nem lehet csak úgy túltenni magát a mellőzött családnak. Nálunk már nemcsak a kedvenc fiacskája az örök téma, de állandóan az ő gyerekeit fényezi, a mi családunkat pedig örökösen Mikor ezt megemlítettem, a válasz az volt, hogy mi olyan ügyesek vagyunk, majd valahogy megoldjuk a problémáinkat, de "szegény" sógoromék mit kezdenének nélküle. ("szegény" sógoromnak jólmenő cége van, mi pedig pedagógusok vagyunk)

Szóval a választ nem tudom, csak átérzem a helyzeted.

2013. szept. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
nálunk is ez a helyzet! sajnos:( Az én férjemnek az anyja a szerelme,de viszont a mamókának nem ő az hanem a másik fia! Csak az én "férjemnek az anyja úgy parancsolt ahogy akart,mindig azt csinálta amit ő akart és mindig velem veszekedett az anyja miatt! A mi házasságunk az anyós miatt ment tönkre mert a mamóka szent és sérthetetlen! velem meg úgy beszélt mint egy kutyával! Szerintetek normális azolyan ember aki azt mondja a várandós feleségének,hogy neki nem mi leszünk a családja,mert neki van már családja az anyja és az apja... 2 éves a kislányunk!
2013. szept. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!