Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósomék disznót vágnak...

Apósomék disznót vágnak holnap. Nekünk pénzért adják a húst. Szerintetek normálisak, hogy a saját fiuktól ezért is pénzt kérnek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 16:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
81%
Hát figyelj. Fater pálinkát főzet ki, úgy hogy a veje megy neki emelgetni a 120 l-es hordókat teli cefrével...és mégsem kapott még fél litert sem. Max akkor, ha fizetett volna. Sajnos van, ahol nem normális a rend! Például nálunk sem... :(
2013. szept. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez nem normális dolog. Legaalábbis nálunk sosem volt ilyen... Nem tudom nálatok mi vezetett ide?
2013. szept. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
84%

Ha az anyagi oldalát nézem, akkor természetes. Ha a családi oldalát, akkor abszolút nem.

Felénk a disznóvágás, feldolgozás családi esemény, aki ottvan és segít, az vagy pénzt kap ért (böllér), vagy húst (családtagok, szomszéd, stb.)

Aki nincs ott, de közeli családtag vagy barát, az max egy kis kóstolót kap. Az én és a párom szülei a fél karukat odaadnák értünk szerencsére, pedig sosem kértünk. Egyikünk szülei sem gazdálkodó emberek, de vágásra szoktak venni télen egy-egy disznót, vagy olykor néhány csirkét. Általában olyankor mi is ott vagyunk és segítünk, de ha valamiért nem tudunk hazautazni, akkor is ha megyünk a legközelebbi alkalommal jól felpakolnak minket.

Mi is ott segítünk nekik, ahol tudunk, szerintem ez így természetes, ezért vagyunk egy család.

Csak is akkor tudok más helyzetet elképzelni, hogy ha valaki nem lenne érdemes arra, hogy én adjak. Ha valaki csak elvár, de soha nem ad, az már nem a családiasságról szól...

2013. szept. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
65%

Szóval akkor saját példát véve. Ne fogadjuk el szegény öreg nagyszüleim által nevelt tyúkok tojását, mert nem adtunk bele? Inkább rohadjon meg a tyúkok alatt, vagy vigyék el a romák (mert az szokott lenni)?


Nem vagytok még mindig képben a CSALÁD fogalmával. Feltétlen szeretet, és az egyik ott segít a másiknak, ahol tud. Önzetlenség, és ha tud, biztos segít a szüleinek is. Még ha most nem is volt esetleg ott a vágáskor. Gondolom azt senki nem fogja nézni, hogy mikor ápolásra szorulnak, a gyerekek tesznek meg mindent a boldogulásuk érdekében (vagy személyesen, időt energiát nem spórolva, vagy szakápolót fizetnek, pénzt nem sajnálva).

2013. szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, miért. Ha amúgy nem állnak jól anyagilag és ti nem segítetek nekik, akkor elképzelhető, hogy ez az oka. Ha segítetek, akkor szokás kóstolót adni, ingyen.
2013. szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
90%

Ez az amikor van egy kis kérdés, semmi info hozzá, a kérdező nem válaszol és mindenki egymásnak ugrik!

Ilyenkor jön a kérdező általában, leír valamit, ami teljesen más megvilágításba helyezi a történetet.

2013. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
24%
A kérdésböl az derül ki, hogy valamiért az apóséknak komoly baja van a gyerekkel, és ezért nem adnak neki ingyen húst! Ha a "gyerek" folyamatosan lehúzza a szülöket, vagy nem tartja velük a kapcsolatot, veszekszik velük, stb. akkor azért indokolt.
2013. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
78%
Igen, tényleg úgy szokott lenni. De, most úgy látom hiába várjuk a kérdezőt.
2013. szept. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
23%
Nem értem, milyen alapon várják el a gyerekek a szüleiktől, hogy folyamatosan segítsék őket anyagilag. Mert ez a disznóvágási ügy is erről szól. Az én gyerekemre pénzért vigyáztak a saját nagyszülei /nem is kevésért/, mégsem reklamáltam. Az sem érdekelte őket, tudok-e minden hónapban fizetni érte. Egyedül neveltem...
2013. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
34%
Vagy nem a gyerekkel, hanem a gyerek párjával, hiszen a menny tette fel e kérdést.
2013. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!