Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósomék disznót vágnak...

Apósomék disznót vágnak holnap. Nekünk pénzért adják a húst. Szerintetek normálisak, hogy a saját fiuktól ezért is pénzt kérnek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 16:19
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
63%
Talán téged utálnak kedves Kérdező, és azért ilyenek!
2013. szept. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
15%

Gondolom, a nyershús és a fűszerek nagyon sok pénzbe kerülnek.


Ha nem kóstolót adnak, hanem mondjuk egy negyed, vagy fél disznót, akkor bizony természetes.


Nyilván nem engedhetik meg maguknak, hogy ők állják az egészet, pedig biztos szívesen megtennék.


Már az, hogy házi feldolgozású disznóságokat kaptok, s azt a legmegbízhatóbb ember, a férjed apukája dolgozza fel, már felbecsülhetetlen érték manapság.

2013. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
29%
mi is hentessel dolgozunk, 4-5 disznó és eladásra megy. Egy kóstoló ingyen van, szülőknek, anyóséknak, tesóknak, unokatesóknak, akik ott sincsenek egyiken se. Mivel tudják, hogy ez házi disznóság, ezért tőlünk rendelnek. Nagy tételben, pl 5 kiló kolbász, színhús, tepertő. Mamáéknak ingyen, mert ők kb félévente esznek husikát, nem nagy étkűek öregségükre. A hentes pl ismerős, egyedi megegyezés alapján dolgozik. Szerinted nekünk is ingyen kellene adnunk a húst, mert mondjuk a hentes majdnem ingyen dolgozik és a takarmányt is magunk állítjuk elő, nekünk is van föld? Elárulom, hogy nem csak kukorica kell a disznónak, különben sohasem hízik fel akkorára, hogy haszon legyen belőle. Nézd, én is inkább kifizetném anyuméknak, mert nekünk sem kell sok, 20e ft-ba nem halok bele egyszer egy évben, de nem engedik soha. Szerintem alap, hogy fizetni akarsz, nem elvársz. Normális gyerek nem vár el ingyen húst, normális szülő meg nem adja pénzért...
2013. szept. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim válasza:
55%
Szerintem egyáltalán nem normális, szuleim nem szoktak disznot vágni, de emlékszem gyermekkoromban mikor még a nagyszuleim vágtak, még a szomszédoknak is kuldtek kis kostolot, sot minden rokonnak aki a faluban lakott, és INGYEN. ha a szomszed vagott o is adott nekunk, azért tudom, mert gyerekként én hordtam szét, persze nem kiloszámra kuldtek, de egy kis kedvességbol. de ha anyukámék vágnának, akkor hamarabb vágná le a saját kezét, mint hogy tolem pénzt kérjen. családbol nem csinálok hasznot, szerintem. persze más a helyzet, ha nincsennek jo anyagi helyzetben, és kimondottan eladásra szánják a hust, nem csak maguknak.
2013. szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
19%

"Nem kért mert akkor még otthon lakott, pár hónapja költöztünk össze"


Tehát ha akkor már nem lakott volna otthon, akkor kért volna pénzt a munkájáért? Vagy azóta fogadott el pénzt segítségért?

2013. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
90%

Hát mi nagybátyáméktól mindig kapunk szalonnát, húst, kolbászt, mikor megyünk hozzájuk, ingyen. Meg tojást, zöldséget is. Nagyanyám meg ingyen adja a szalonnát, amit pénzért vett, mert kislyányom Pesten ilyet nem lehet venni!!!


Ahány ház, annyi szokás. De én sokszor olvasgatok itt, és úgy örülök neki, hogy nem egy hideg és defektes családom van.

2013. szept. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
57%

Ebből pénzkérdést csinálni nagyon eszement dolog. Nyilván nem 86 kiló kolbászt kért. Nekem is vannak vidéki rokonaim, disznóvágás után két rúd hurkát, vagy valamit mindig hoz. Büszke rá hogy ő csinálta, szeretné ha megkóstolnánk, és ez nem mennyiség. Én nem eszem ilyen kolbász- hurka stb dolgokat, jobban szeretem a szalámit amit megveszek a boltban. Nyilván nem várja el senki hogy segítsek egy ilyen dologban, amit ellenzek és a gondolattól is ráz a hideg. Mondjuk én hetente ha eszek egy kis csirkemellet sokat mondtam, inkább a tofu.


Evidens lenne hogy ingyen adnak minimum egy ebédre valót, persze lehet hogy ti egy komplett listát adtatok nekik hogy miket hozzon, ezért kérnek pénzt.


20l

2013. szept. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim válasza:
Természetesen nem. Kérd ki magadnak!
2013. szept. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
Kerjetek toluk szamlat, aztan ha nem adnak, NAV.
2014. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

Használt disznó évi 800 000 Ft-ig adómentesen eladható.

Ez meg ahogyelézem erősen használt lesz...

2015. jan. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!