Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Fontos!

Figyelt kérdés
Az történt hogy 18-án kellett volna megjönnie de nem jött meg. Nem vagyok biztos benne hogy terhes vagyok de soha nem késett még ilyen sokat mint most meg a hasam is fájdogál szurkálgat meg olyan fura érzésem van. Ma elmondtam a barátomnak de ő nem akar gyereket viszont ha egyedül kell felnevelnem akkor is megtartom mert én szeretném.A párom azt mondta mindenben támogat és mellettem van. De a legnagyobb gond az anyós jelőlttel van. Tudom hogy ő veszekedne meg nagyon nem örülne neki és a párom azt akarja hogy költözzek hozzájuk. Nem akarok oda menni mert ugyan elvagyok az anyóssal de sokszor ki vagyok akadva rá. A pénzből van a legtöbb vita mert ő olyan hogy egy hét alatt képes elverni több mint 100000 forintot és félek hogy majd emiatt nem fogunk tudni megadni mindent a gyerekünknek. Mit tegyek??
2013. szept. 22. 22:41
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
12:07 Nyilván anyósom havi 28000 forintjával sokra megyek. :) de azért értékelem a felvetést. Ha már ilyen szépen irtad akkor én is elmondom hogy a te purgyédat is sajnálom. Pont az a baj hogy nem akarok oda költözni de tanulj meg olvasi is mielőtt bármit is irsz. :) A párom keres havi 120000 ezret és azt veri el minden hónapban.
2013. szept. 23. 21:34
 22/29 A kérdező kommentje:
19:10 pozitívat teszteltem :)
2013. szept. 23. 21:36
 23/29 A kérdező kommentje:
A felelősségtől fél meg hogy jó apja lesz e a gyereknek. Persze váratlanul érte és megilyedt.
2013. szept. 23. 22:00
 24/29 anonim ***** válasza:
Elég nagy hülye a párod, ha az anyjának odatolja a pénzét, ahelyett, hogy félretenné a közös életetekre. Ezen kéne változtasson ő. Igazán sajnálom a helyzeted, semmi áron nem lennék most a helyedben. De ha mégis egy ilyen embertől várnék babát, akkor inkább a szüleimhez mennék, minthogy egy pénzszóró, élősködő anyóshoz, akire vakon költekezik a gyermekem apja...
2013. szept. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Igen mindenki azt mondja neki a környezetünkben hogy rakjon félre pénz. ( például az ilyen helyzetekre) Több mint egy éve dolgozik és ha lenne félretéve most nem itt tartanánk. Mondtam neki ma hogy vagy külön megyünk vagy itt maradok anyunál. ennyi
2013. szept. 23. 23:04
 26/29 anonim ***** válasza:
:(
2013. szept. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
32%

Gratula egy újabb felelősségteljes gyerekvállalás a semmire....

Azon elgondolkodtál, hogy a havi 120ezerből hogy lehet megélni 3-an? (hozzájön még gyes, családi, de az sem egetverő összeg...)

Ha anyósnál lesztek, kb ugyanez a helyzet, csak még több fele kell elosztani a pénzt, az ő nyugdíja meg a semmire se elég.

2013. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
24%

27-es: gyest akkor fog kapni ha szülés előtt nem volt meg a 168 biztosított napja, ha ez meg volt,akkor szülést követően fél évig tgyást (a bejelentett bruttó bér 70%-at kapja kézhez), majd másfél évig gyedet (a bejelentett bruttó bér 60 %-át kapja kézhez) fog kapni, és utána egy évig gyest,de ez mellett heti 30 órát dolgozhat, vagy ha otthon dolgozna,akkor korlátlanul teheti ezt, ehhez jön még a családi pótlék, és a gyermek után járó családi adókedvezmény,ami gyermekenként havi 10 ezer forint. Persze ez csak akkor ha be is van fizetve legalább ennyi adó. Meg ugye az egyszeri anyasági támogatás, és plusz lehet hogy az adott kerület/település ahol laknak kedveskedni fog az újszülöttnek kelengye utalvánnyal (erről az önkormányzatnál kell érdeklődni).


Kérdező: Gratulálok a pozitív tesztért! Viszont én a helyedben tuti nem költöznék anyóshoz (még akkor sem ha nem lennék terhes,mert ezek általában halálra ítélt kapcsolatok...),de viszont ez igaz arra is,hogy a te szüleidnél se kellene lakni,mert nagyon kevés kivétellel működnek a több generációs együttélések. A legjobb megoldás egy albérlet lenne, esetleg egy önkormányzati lakás igénylése, feltéve ha jogosultak vagytok rá. Boldog babavárást!:)

2013. szept. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Ha terhes lennék sem tartanám meg a gyereket(mert még nem fejezted be a sulit és fiatal vagy-lesz még időd erre,hidd el!)Biztosan jól átgondoltad Te ezt az egészet?!Lehet gyereked később is,Tőle vagy egy másik fiútól.Mert ha Te lennél Neki az igazi akkor nem ezt mondta volna!A pénz sem old meg mindent,minden esetben!Attól sem lennék nyugodt,hogy támogatna...de meddig?Bár nem akarlak lebeszélni,kívánom,hogy minden jól alakuljon de ne felejtsd el,hogy nem a mesében vagyunk!!!!!
2013. szept. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!