Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem érti meg, hogy ne...

Miért nem érti meg, hogy ne főzzön ennyi rengeteget, főképp ha nincs is miből?

Figyelt kérdés

Anyós kiakaszt.

Havonta-kéthavonta ebédelünk náluk. Olyankor ő pakol főtt kaját,én viszek süteményt.Ezzel nem is lenne baj.

De van hogy csak beugrunk 1-1 órára ha arra járunk,akkor is késztetést érez,hogy bármi kaja van,azzal felpakoljon,ha tudja előre hogy másnap beugrunk 1 órára (nem kajaidőben),akkor annyit főz,hogy hadseregnek elég lenne.

Már rengetegszer mondtam,hogy ne csinálja,párom is,el sem hozzuk,mert én is főztem,nem kell (nem is finom),öntheti ki,mert le nem fagyasztaná.

És siránkozik,hogy de nekünk főzte.De nem érti meg,hogy ne főzze,mert főzök én is,azt esszük.

Ráadául hónap végére mindig kifutnak a fizetésükből,tőlünk kérnek.Ha nem főzne annyit ami a kukában landol,simán kijönnének,de nem érti meg,arra alapoz,mi van ha mégse főztem,és elvisszük.De sosem visszük...

(nem,nekem nem opció hogy hozzuk el mindig,és adjuk oda az árát,én szeretem a saját főztömet enni)


Megoldás?


2013. szept. 23. 12:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Fogd meg a kezét, nézz a szemébe, és mondd azt hogy már máskor is elmagyaráztuk neked, de most nyomatékosítani fogom. Akármit is főzöl, akármikor, soha de soha nem fogjuk elvinni. Szóval légyszíves ne készítsél több ételt nekünk. Ennyi. Egyébként annó nekünk is volt ilyesmi, még a szüleimmel jártunk a nagyszülőkhöz, és mindig pakolt mama. Na neki is így elmagyaráztuk, és soha többet nem hoztunk el semmit. Egy idő után megértette.
2013. szept. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

A Mamám is ilyen. Akkor is főz, ha nincs aki megegye.

De én rájöttem ettől érzi azt, hogy fontos a család. Ez a családi összetartó erő a szemébe, hogy főz és mi jövünk.


Én mindig előre telefonálok neki, hogy jövök hozzá akkor főz. De ha csak pár perce ugrok be hozzá akkor mondom neki, hogy nem főzzön, mer nem lesz időm enni.

2013. szept. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%

Valószínűleg azért csinálja ezt, mert gondoskodni akar valamiként rólatok, segíteni titeket. Nem rosszindulatból csinálja, Mi is mindig, ha hazamegyünk, annyi kajával térünk vissza, hogy egy hónapig elég lenne. Mi megköszönjük, mert ezzel segíteni szeretnének nekünk, és jól esik nekik, hogy adnak valamit. Sokszor anyósom olyan ételeket készít, ami a férjem kedvencei, nekem is mindig vmi kedvenc kaját készít anyukám. Mi is meg tudnánk főzni, de a gyerekkor ízei általában felülmúlhatatlanok :)

De ha ennyire nem akarod elfogadni, akkor mondd meg kedvesen, hogy csak megromlana, mert nem tudjátok megenni, inkább főzzön kevesebbet, hogy ne menjen kárba.

2013. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Fú, nálam a gyerekeim apja csinálja ezt, küld egy hűtőnyi kaját, amit a gyerekeknek kell hazacipelnie. Ilyenkor tele van a hűtő, nem tudok hova pakolni, én meg nem eszem meg azt, amit ő küld. De a gyerekek sem eszik meg, nem is bírnák, olyan mennyiségek. Hiába mondom a gyerekeknek, hogy értessék meg az apjukkal, hogy kidobjuk mindig a sok kaját, egyszerűen hiába mondanak neki bármit, annyit főz, mintha 10-en lennének, pedig két 40 kilós lányról van szó. Én sem tudom mit kéne csinálni, én nem szólhatok neki, mert így is utál, nem vagyunk beszélő viszonyban sem. :(
2013. szept. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Legközelebb amikor pénzt kérnek, ne adjatok és mondjátok meg hogy ezért.


Ha ennek ellenére mindig főz és pakol, vigyétek el egy hajléktalannak, nagyon fog neki örülni.

2013. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Biztos hogy jóindulatból, gondoskodásból csinálja. Nagyon szerencsés vagy, hogy ilyen anyósod van. Ettől függetlenül persze kicsit tényleg le kell állítani, mert a felesleg óriási pazarlás. Próbáljátok meg azt, hogy nem hozzátok el a kaját. Ha össze is pakol, mondjátok, hogy tele a hűtőtök, nem tudnátok hova tenni, így nem viszitek el. Pár alkalom után észre venné magát. Drasztikusabb ugyan, de ha hó végén pénzt kér, azt kell neki mondani, hogy "ebben a hónapban nekünk se maradt, de anyukának maradt volna ha nem csomagolt volna nekünk annyit, aminek több mint a felét meg se ettük". Ha már harmadszorra nem kap pénzt ezzel az indokkal talán átértékeli a főzési szokásait. Esetleg a férjed négyszemközt is beszélhetne vele.

Amúgy ha semmiképp nem megúszható, hogy elhozzátok a kaját szerintem ne dobjátok ki, annyi rászoruló, éhező ember van. Biztos találtok valakit a környéketeken akinek jól fog jönni az étel.

2013. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Csak akkor hozunk 1-1 adagot,amikor előre megbeszélve 1-2 havonta ottebédelünk párom öccséékkel együtt.

Azon kívül nem hozzuk el,ez havi 3-4 alkalom,mindig ottmarad,nem engedek ebből,örülök ha azt a havi-kéthavi egy alkalommal elhozottat megesszük,nem szeretem a főztjét.

Hónap végére mindig annyi pénze marad,ami kajára még épp elég,de orvoshoz mindig akkor megy,gyógyszert kell kiváltani,hogy tegyük meg hogy arra nem adunk?

2013. szept. 23. 13:10
 8/17 A kérdező kommentje:
Jóindulat,gondoskodás,család fontossága...ez mind szép és jó lenne,ha nem nekünk lenne dupla teher (pénz+visszautasitáskor a sajnálkozás)
2013. szept. 23. 13:12
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

Csak gondoskodni szeretne rólatok, ezen nem kell úgy kiakadni.

Én is jobban szeretem a saját főztöm. De ettől még párom édesanyja is jól főz. És párom így ehet a gyerekkora ízvilágából. Attól, mert te nem szereted, ő még szeretheti.

Miért nem fogadsz el belőle egy keveset, lefagyasztod, és párod majd eszik belőle.

Azt hangsúlyozod, hogy TE szereted a SAJÁT főztödet enni. De párod szeretheti a tiédet is és az anyjáét is. Ez nem verseny.

2013. szept. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem eszi meg párom sem a fagyasztott ételt,de a 2 napnál régebbit sem.

Én 2 napra előre főzök,ha elhozzuk anyósét,akkor az én főztömet lehet kidobni,azt nem fogom.

Főképp,hogy ha erről nem szoktatjuk le,akkor pénzelhetjük feleslegesen mindig.

És nem a pénzt sajnálom,hanem azt,hogy felesleges,mert más lenne a helyzet ha nem lenne pénze,vagy értelmes dolgora kellene.De így kidobott pénz.

2013. szept. 23. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!