Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem érti meg, hogy ne...

Miért nem érti meg, hogy ne főzzön ennyi rengeteget, főképp ha nincs is miből?

Figyelt kérdés

Anyós kiakaszt.

Havonta-kéthavonta ebédelünk náluk. Olyankor ő pakol főtt kaját,én viszek süteményt.Ezzel nem is lenne baj.

De van hogy csak beugrunk 1-1 órára ha arra járunk,akkor is késztetést érez,hogy bármi kaja van,azzal felpakoljon,ha tudja előre hogy másnap beugrunk 1 órára (nem kajaidőben),akkor annyit főz,hogy hadseregnek elég lenne.

Már rengetegszer mondtam,hogy ne csinálja,párom is,el sem hozzuk,mert én is főztem,nem kell (nem is finom),öntheti ki,mert le nem fagyasztaná.

És siránkozik,hogy de nekünk főzte.De nem érti meg,hogy ne főzze,mert főzök én is,azt esszük.

Ráadául hónap végére mindig kifutnak a fizetésükből,tőlünk kérnek.Ha nem főzne annyit ami a kukában landol,simán kijönnének,de nem érti meg,arra alapoz,mi van ha mégse főztem,és elvisszük.De sosem visszük...

(nem,nekem nem opció hogy hozzuk el mindig,és adjuk oda az árát,én szeretem a saját főztömet enni)


Megoldás?


2013. szept. 23. 12:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%
Kutyátok nincs?:D
2013. szept. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is elfőzné a pénzt, ha nem nektek csinálná. Van aki ilyen, csak csinálja. Én anyósom is ilyen, nem járunk gyakran, nem is nagyon pakol nekünk, mondjuk nem is nagyon szeretjük a főztjét, a férjem egyszerűen annyit mondott rá, hogy ő alig szeretett pár kaját amíg nem találkozott velem, mert nem tudta, hogy ilyen finoman is lehet főzni. Szóval anyósék alig élnek meg, rohad rájuk a ház, pedig egész idáig nagyon jó nyugdíj (130 ezer) mellett még jó fizetésért dolgozott is, apósom is dolgozik, és jól keres, sose költenek semmire, nincs hitelük még sincs sose pénzük. A férjem mondta, hogy a kaja miatt. Folyton kaját csinál, sajtot, felvágottat mindenfélét rengeteget megvesznek, ami aztán csak megrohad a hűtőben, és kidobálják. Hónap végén meg azt eszik, amit a szomszéd ad. Nagyon érdekes jelenség.
2013. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Valószinű akkor is rengeteget főz,amikor mi nem megyünk,de azt nem látom.

Anyóséknak se kevés a bevételük,rezsi kifizetése után marad 100-130ezrük,és hónap végén már gyógyszerre nincs (lassan megint fizu,felbosszantom magam és megmondo,hogy most van pénze,most menjen el a dokihoz a következő adagért)

2013. szept. 23. 14:10
 14/17 A kérdező kommentje:
Nincs kutyánk,és a közelben sincs,nem családi házban élünk,itt max ilyen minikutyák vannak,de azok nem házikoszton élnek.
2013. szept. 23. 14:11
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Attól, hogy valaki nem tudja beosztani a pénzét ezért mások jóindulatára támaszkodva kéregetnek nem szép dolog.

Ha drasztikus megoldást szeretnél ami "talán" hatásos. Ne adj több pénzt. Ha továbbra is megszánod ezt a magatartását nem fogod megváltoztatni.


Nem tiszted, hogy megváltoztasd egy ember rossz szokását, addig amig ő nem kérni a segitséged. Tehát nem biztos, hogy TE vagy aki megmutassa neki, hogyan kell beosztani a pénzét.


DE lehet valaki, akitől ezt elfogadja, és megérti.


Keresd meg azt a személyt akitől befogadó, és elmondja neki hogy nem éppen jól ossza be a pénzét stb stb.

Tudatra ébredés.


Talán egy másik ember példájával előbb tanul az ember, ha elmondanak neki egy történetet, aki hasonlóan viselkedi ahogyan ő, mit reagál arra, ebből megtudhatod, hogy hol tart szellemiségben. Ezt megteheted többet sajnos nem.

2013. szept. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%
Egyszer mi is megöregszünk, kérdező. Nyugdíjasok leszünk (ha ugyan lesz még akkor ilyen), és mi sem találunk semmi olyan elfoglaltságot, amitől újra fontosnak érezzük magunkat.
2013. szept. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az igazi problémája a kérdezőnek, hogy nem tudja az anyósa beosztani a pénzét, ezért tőle kéreget a hó végén. Ezt nem olvassa el senki? Csak azt látja meg mindenki, hogy szegény anyós, kire főzzön, de azt nem, hogy beosztási problémákkal küzd, ezért másik emberre támaszkodik, ő majd úgyis megoldja, hiszen van miből, és hát úgyis gyereke kötelessége.
2013. szept. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!