Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy mondjam meg a nagymamaámn...

Hogy mondjam meg a nagymamaámnak hogy ne főzzön rám amíg nála vagyok?

Figyelt kérdés

Ehetetlenül főz, és ezt ő is tudja, nem is szeret főzni de úgy gondolja nem tudom ellátni magam.

17/l


2013. aug. 5. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
"Mama,légy szíves rám ne főzz,eltudom látni magam,már 17 éves vagyok."
2013. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki. Erre azt válaszolta, hogy az ő dolga engem ellátni.
2013. aug. 5. 15:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál már segíteni? Akkor lehet, hogy ehetőbb is lesz az eredmény...

Persze nem úgy, hogy "segíthetek-e", hanem hogy "nagyi légyszi taníts meg főzni" :)

2013. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy pont ellentétes időben vagyunk otthon és ezért mindig főz rám. Egyszer főztem én egy nagy adagot olyan tésztából ami ő is szeret. A 3/4-ét megette (a saját főztjéből nem is eszik mert még neki sem ízlik) de meg volt sértődve és 2 napig nem szólt hozzám.
2013. aug. 5. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki, hogy szeretnél te főzni, de segítsen neked, és akkor olyan lesz, ahogy te szeretnéd. Aztán add ki, hogy ő mit csináljon, hátha így megtanul főzni.
2013. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
mama, csiszolni szeretném a tudásomat, ezért megkérlek, ne főzz rám. magam akarom megtanulni, a saját hibáimból szeretnék tanulni. már 17 éves vagyok, ideje megtanulnom főzni! ha valamit nem tudok, kikérem a véleményed.
2013. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam kicsit más a helyzet, de hasonlóan a nagyidhoz, az én rokonaim sem fogadták kitörő örömmel, hogy más étrend alapján étkezem. Én azért nem fogadom el a család által főzött dolgokat (bár nagyon finomak) mert túl zsírosan és egészségtelenül esznek és három hónapja elkezdtem egy testépítő étrend szerint étkezni. Kicsit sértődöttek voltak eleinte, de már nem zavarja őket, ha átmegyünk hozzájuk ebédre és a rántott hús mellé nem sültkrumplit szedet, hanem az általam vitt salátát eszem mellé :-)


Próbáld meggyőzni valami hasonló trükkel ;-)

2013. aug. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy te szeretnél főzni, mert úgy gondolod, hogy itt az ideje, hogy megtanuld.
2013. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyi ne főzz rám, majd én megoldom!


Ha ezek után is főz neked, akkor mondd meg neki, hogy köszi nem kérek, mert mondtam én főzök magamnak! Ha ezek után megsértődik hagyd magára, és mondd neki: Nagyi most mit sértődsz meg? Én mondtam, hogy ne főzz nekem, mert én ellátom magamat!

2013. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!