Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti szerintetek mit kéne...

Ti szerintetek mit kéne tenni? Mi a jó döntés?

Figyelt kérdés

Leszögezem: Nem rólam van szó, hanem egy kollégámról.

Nevezzük a kolléganőmet Katának.

Kata középkorú hölgy aki az elmondása szerint végre úgy él ahogy szeretne. 2 gyermeke van, mindkettő felnőtt, mindkettő kirepült a családi fészekből. Kata eleinte hol a lányával akart élni, hol a fiával. Mindkét gyereknek útban volt az anyuka. Nem kellett nekik, mert élték a saját életüket. Katának bár rosszul esett, de tudomásul vette. Mindkét gyereknek családja van, a kifogások elfogadhatóak, útban van. Ezért egy nap tőlem kért segítséget. Szerezzek neki munkát Szereztem, azóta egy helyen dolgozunk. Külföldön. Kata lassan 3 éve él kint,és időközben megtalálta az új szerelmet is. Boldog. A fiával nem volt gond, időnként beszélgettek, egyszer ki is jöttek. A lánya is kint volt, de abban nem volt köszönet. Rosszindulatú, irigy, mogorva lány. Nem tetszett neki az, hogy az anyjuk boldog, hogy esetleg újra férjhez menne. Összekaptak. A lánya úgy ment haza, hogy nem kér az anyjából többé..

Ennek lassan 2 éve.. Pár hete Kata jött, és tanácsot kért.

A lánya aki mindig is a saját feje után ment, aki felelőtlenül ugrott bele a szerelmi kapcsolatokba, akinek most jön a második gyereke második apától úgy hogy az apuka sittre megy, felhívta az anyját, hogy már pedig kötelessége az anyjának segíteni a gyerekét, és vagy küld neki minden hónapban pénzt hogy ne haljanak éhen, vagy kimegy két gyerekkel és nála fognak lakni. Hozzátette hogy ellesznek ők 4-en..Mert a lánya szerint az anyja pasasának semmi keresnivalója nem lesz ott..

Kata beszélt a fiával is. Kiderült, ő már haragban van a nővérével, mert őt is csúnyán kihasználta.

Most tőlem vár tanácsot hogy mit tegyen..

Én személy szerint ha az én lányom lenne, nem engedném hogy hozzám költözzön, és nem is támogatnám anyagilag.

De nekem nincs lányom (csak fiam van, de ő jó gyerek)

így nem biztos hogy jó tanácsot adok.. Arra gondoltam, hogy itt a válaszok alapján amit megmutatok Katának eldöntheti, hogy kívülállók hogy látják, hogy gondolják.

Nos???Ti mit tennétek Kata helyében??


2013. szept. 29. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű. Ahogy olvasom, az a lány elég kétségbeesett lehet. Írtad azt is, hogy mogorva, irigy lány. Vagy csak annak tűnik, vagy annyi ideig az volt, hogy már nem tud máshogy viselkedni?


Minden esetre az a véleményem, hogy a lány így hogy sok hozzátartozóját (férjét, testvérét, anyját) ha csak érzelmileg is, de elvesztette, és még anyagilag is rosszul áll, ott van mit segíteni.

Szerintem érdemes lenne átbeszélni a dolgokat, de az anyagi segítség fejében, megkérni a lányt, hogy viselkedjen őszintén és normálisan. Amennyiben ez nem megy, nincs további anyagi segítség.


Szerintem , és a leírtak alapján ez lenne a logikus.


Sajnos a jó dolgok sosem egyszerre jönnek. Mire jönne a másik, elmúlik az egyik. Mint ahogy Kata és a lánya nem egyszerre keresik egymást. Azért érdemes lenne megpróbálni, de csakis teljes következetességgel.

2013. szept. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem gusztustalan dolog amit a lány elvár az anyjától..azt megértem,hogy sok gyereket megvisel a szülők válása,nem hajlandók elfogadni a mostohaszülőket,na e ha Kata boldog akkor nem értem a lánya reakcióját..felnőtt nőről van szó gondolom,hogy már jön a 2. gyerek..lehet agyilag mégsem olyan felnőtt..Nos a bátyjával teljes mértékben egyetértek,hogy haragban van a csajszival.A szülő segít a gyerekének mindig,,,na de ez nagyon megalázó dolog,hogy amikor ő akart hozzáköltözni akkor nem engedte,de most a lánynak van segítsége akkor máris menne anyucihoz...ez undorító..Szóval szerintem azt tanácsold neki,hogy Kata azt adja vissza a lányának amit ő is kapott,ne törődjön vele.
2013. szept. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

kedves első. Katát még Magyarországról ismerem. Kata a gyerekeit egyedül nevelte fel. Az apjuk nem sokkal a fia születése után lelépett. Így az apját nem is nagyon ismerhették meg. Igaz én nem tudom a teljes részletet, csak az elmondott történetekből tudom, hogy sem az apuka, sem a gyerekek amikor már nagyobbak voltak nem tartottak igényt egymásra. Azt hogy az anyját elvesztette, nos ez nem így van. Sosem jött volna ki, ha a lánya vagy a fia elfogadja hogy az anyjuk velük él.. Azt hogy elvesztette a bátyját,nos ebben sem a báty a hibás..

Én találkoztam mindkét gyerekével amikor kisebbek voltak, majd amikor kijöttek látogatóba. A lánya tényleg gonosz, és rosszindulatú..Nem azért mert haragszik a világra, hanem mert ilyen a természete. Mondtam is Katának, hogy a lánya semmit nem örökölt az ő kedvességéből, nyugodtságából. A válasz ez volt

-Tudom, sajnos az apja kiállhatatlan természetét örökölte. Pedig én nem így neveltem..


Annyira lekezelően beszélt az anyjával, és annak párjával, hogy már az én 21 éves fiam szólt rá, hogy válogassa meg a szavait, mert sértő amit mond..

Nincs férjnél sem. A srác akitől jön a gyerek alig pár hónapos kapcsolat eredménye. Az tudom, hogy súlyos testi sértésért fog börtönbe vonulni. Bár nem mertem megkérdezni, de szerintem cigány a pasas..

2013. szept. 30. 00:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj, de így tanácsot adni, hogy xy azt mondta, hogy z ezt csinálta és akkor mi a véleményetek. Vagy úgy volt vagy nem. Egyébként szerintem egy középkorú nő oldja meg, ahogy akarja. Nem is értem miért gondolja, hogy majd más jobban fogja tudni, hogy neki a saját családjával hogy kell rendezni a dolgokat.
2013. szept. 30. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hmm..


én sajnos azon a véleményen vagyok h a lány mind a két kérésére nemet mondjak

max annyit tennék meg h havonta küldenék élelmiszert nekik, azt is inkább a gyerekeknek és ruhákat cipőket

a pénz hamar más helyre vándorolhat....

minden esetre egy fix összeg lenne az amit erre szánnék

és ami fontos nem engednék a zsarolásnak


ez is hatalmas segítség lehet neki.... ha helyesen élnek vele

2013. szept. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ma 04:20

Te sosem kértél már tanácsot???

Tudod vannak akik nem tudnak dönteni, így tanácsot kérnek. Mert félnek hogyha olyat mondanak, vagy tesznek az csak rosszabb lesz.

Én csak gondoltam leírom mi a helyzet, hogy mások, idegenek, hogy látják a dolgokat.

Ha téged a kérdés ennyire zavar akkor minek írtál??

A többieknek köszönöm a választ.

2013. szept. 30. 08:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Nehez ugy akarmit is mondani amig az ember nem kerul bele egy bizonyos szituacioba. Viszont ha a lany igy viselkedik,szerintem nem kellene engedni, hogy hozza koltozzon. El fogja marni az anyja parjat,lehuzza anyagilas s ha megint osszejon neki valami pasi akkor otthagyja az anyjat egyedul,gondolom idegileg es anyagilag kicsinalva. Valaki mar irta, hogy ruhat, es elemiszert lehet kuldeni,ha masert nem hat az unokakert. Ugysem maradna a lany hosszutavon az anyjanal, tehat igy az unokaknak sem teheti hosszutavon jobba a jovojuket, mert ki tudja kivel kerul megint ossze a lany. Szoval legyen a baratnod szigoru a parjaval egyutt s ne engedjek meg. Penz meg azert sem erdemes kuldni,mert lehet , hogy valaki azert fog probalkozni a kiscsajnal,mert tudni fogja, hogy kulfoldon elo anyuka penzeli. Szoval en szigoruan a ruha-kaja jellegu segitseget javaslom
2013. szept. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolnám, hogy ha úgy dönt, hogy pénzt küld haza a lányának, akkor legyen az is leszögezve, hogy átmeneti a segítség, amíg talpra nem áll. Amint lehet vigye a gyereket bölcsibe, keressen állást magának és tartsa el a családját. Ugyanis Katának nem kötelessége őt segítenie. Felnevelte, megtette amit meg kellett.

Ha úgy döntenek, hogy a lánya külföldre kimegy hozzá, akkor azt tanácsolnám, hogy csak addig legyen együttlakás, amíg a lány nem talál magának saját lakást és állást. Szóval itt is csak ideiglenes legyen az anyagi segítség és lakhatás.

A hosszú távű együttlakás azért nem lenne jó, mert ha nem egyezik a személyiségük, akkor nagyon sok veszekedés lenne. Meg arra sincs szükség, hogy a lány elvárja az anyjától a segítséget és ott üljön a babérjain évekig. Ha most megszorult anyagilag, rendben, segíteni lehet neki ideiglenesen, de ennyi.

Amúgy nagyon nem szép dolog a lánytól, hogy annak idején ő nem segített az anyjának, amikor az bajban volt, most hogy ő van bajban mégis evidensnek tartja a segítséget.

Röviden, ha Kata úgy tartja helyesnek, hogy segít a lányának, akkor tisztázza előtte a lányával miben segít, mennyi ideig és slussz. Követelés ne legyen, max hála.

Plusz Katában tudatosítanám, hogy semmiért se hagyja veszni a boldog párkapcsolatát, tehát minden segítség addig mehet csak, amíg a lány tiszteletben tartja az anyja életét és akaratát.

2013. szept. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!