Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Létezik tökéletes anyòs-m...

Létezik tökéletes anyòs-meny viszony? Ha igen, mi a titka?

Figyelt kérdés

2013. okt. 2. 07:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
A távolság.
2013. okt. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
ideig-óráig müködhet(saját példa)de hosszútávon nem (szerintem)
2013. okt. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Így van, egyrészt a távolság, másrészt nagyfokú tolerancia mindkét részről. Én 10 éve vagyok meny, az első időkben nehéz dolgom volt, mert anyósom nagyon szerette az elődömet.

Aztán rájött, hogy a fiának mellettem is jó dolga van: rendbe szedtem a ruhatárát, befejezte a másoddiplomát, nyelvvizsgázott, nagyon szépen berendeztük az otthonunkat stb.

Egy dolog okozott komoly súrlódást, amikor nem mentünk olyan gyakran (minden vasárnap ebédre), ahogy ő szerette volna, mert mondtam nekik, hogy egyrészt szerencsére nekem is van családom, másrészt kettesben is szeretnénk időt tölteni. Ezt a békát nehezen (évek alatt) nyelte le, de most már ő sem bánja, hogy nem kell minden szombaton készülődnie.

Ráadásul a kisfiunk rá, és az ő családjára hasonlít legjobban, nincs köztünk komolyabb nézeteltérés.

2013. okt. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
Ha az anyos halott. Akkor tuti imádnàm.
2013. okt. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Jaja, elsőnek igaza van. Anyós a tökéletest akarja, de hát olyan nincs. Én egyáltalán nem mondok semmit anyósra, csak elkerülöm. Nincs vita.
2013. okt. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem volt semmiféle probléma, mivel ö is értelmes ember volt, mindent meg tudtunk beszélni, annak ellenére, hogy egymás mellett laktunk.

Volt pár "szabály", amiben megegyeztünk:

1. bejelentés nélkül nem megyünk a másikhoz, legalább telefonon megkérdeztük, hogy nem gond-e. És öszintén meg lehetett mondani, ha nem alkalmas az idöpont.


2. Mindketten a saját konyhánkban fönökök vagyunk, ott a másik mindent úgy csinál, ahogy az otthon lévö akarja.


3. A gyerekek nevelése a szülökre tartozik, a nagyszülö adhat tanácsot, a szülö dönti el, hogy mit fogad meg belöle.


4. Ha a nagyszülöknél vannak a gyerekek, ott lehetnek más, lazább szabályok, de amihez a szülö feltétlen ragaszkodik, azt ott is be kell tartani.


5. Ha valakinek baja van a másikkal, akkor nem duzzog, hanem nyiltan (és NAGYON udvariasan) elmondja, hogy meg lehessen beszélni.


Közel 30 évig tartott ez a viszony, sajnos ö meghalt pár éve, de sokszor ma is hiányolom.

2013. okt. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Talán a távolság meg a tolerancia.

Anyósom annyira toleráns és annyira udvarias, hogy még soha nem szólt egy rossz szót sem rám. Őszintén én jobban szeretném, ha megmerné (megtudná) mondani nyíltan a véleményét, de ez van....

Én meg tisztelem annyira, hogy sosem fogom blamálni, elvégre a párom édesanyjáról van szó.

2013. okt. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Hú, régebben azt mondtam volna, hogy a miénk az, de mostmár nem így látom. Anyósom eleinte nagyon kedves aranyos volt, persze én is vele. Aztán pár év meg esküvő után ismertem meg úgy igazán. Nagyon nehéz természete van, rettentő sértődékeny, neki nem lehet semmit mondani. Ha ő beállít szombat reggel 9kor bejelentés nélkül az szerinte rendben van, ha meg szóvá tesszük, akkor mi vagyunk a szemetek. Meg ilyenek. De alapvetően szeretem, meg jól kijövünk, csak sokszor nem tudom mit kezdjek a túlérzékenységével. Én meg sajnos pont nem az a tipus vagyok, aki magában tudja tartani, ha valami baja van...
2013. okt. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy igen, a távolság, mi is nagyon jóban lennénk, ha ritkábban találkoznánk.
2013. okt. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Hát kedves 6-os, ehhez egy ilyen anyós is kellett, aki partnernek tekintett téged. Ezek a szabályok nálunk meg meglettek volna, de amikor leintenek, hogy mit ugrálsz a saját gyerekeddel kapcsolatban mert szóvá teszed, hogy tán nem kellene mindenféle veszélyes cuccot elöl hagyni, pl. kapát, kést a pár évesnek, gyógyszert és ne adja a kezébe a törékeny dolgokat. Akkor a te hibád, ha eltöri a porcelánt, amikor ott sem voltál.
2013. okt. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!