Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Létezik tökéletes anyòs-m...

Létezik tökéletes anyòs-meny viszony? Ha igen, mi a titka?

Figyelt kérdés

2013. okt. 2. 07:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Igazolom azokat, akik a tavolsagot mondtak :D 3700 km van koztunk, evente 1x talalkozunk, amikor par hetet vagyunk naluk, olyankor pedig az unokakkal van elfoglalva. Szoval tokeletes :P
2013. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kétségkívül tökéletes. Szeretem, jobb a kapcsolatom vele, mint a saját anyámmal. A titka? Nem a távolság, mert 5 percre laknak innen, sokkal inkább a tisztelet és a három lépés távolság. Nem megyünk át egymáshoz előzetes megbeszélés nélkül, nem szólunk bele egymás életébe, ha tanácsod adunk egymásnak, akkor azt tisztelettel tesszük, nem parancsolva, stb. Szerintem nagyon fontos, hogy én sem akarom megbántani őt és ő sem engem. A fiát pedig mindketten imádjuk, ezért közös a célunk, hogy ő boldog legyen. Ennél több egyikünknek sem kell. :) N30
2013. okt. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem is szerencsém van az anyósommal.A mi titkunk talán az,hogy neki nem a férjem az egy szem pici fia,van neki még 4 másik fiú,rengeteg unoka,így ő inkább örül,ha mindenkinél minden rendben van,ha láthatja az unokákat,de nincs energiája és indíttatása sem,hogy mindenki gyerekét nevelje,beleszóljon a háztartásba vagy a magánéletbe.Sosincs egyedül,valaki mindig meglátogatja,rendszeresen hívjuk is,ő a bázis,nála gyűlik össze a család,így mindig úgy érezheti,hogy fontos a gyerekei életében és az is.
2013. okt. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Audrey80: a 6. vagyok és ebben tökéletesen igazad van, az ilyen kapcsolathoz két ember kell.
2013. okt. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
27%
az anyós korai halála
2013. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Frigg ***** válasza:

A titkát nem tudom. Előző párom anyukájával az első pillanattól kezdve nagyon jól kijöttünk. Kedves volt, közvetlen, vicces, szóval könnyű volt egy hullámhosszra kerülni vele, 6 évig remekül működött :) Most pedig a férjem anyukájával is hasonló a szituáció, pedig együtt is élünk. Szóval nem tudom, szerintem ez nagyban emberfüggő, kompromisszum és hozzáállás kérdése :)


23/N

2013. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nincs "tökéletesség" ! Nézőpont kérdése, kinek mi az?


Szerencsére az emberek sem egyformák, így nincs tökéletes feleség, tökéletes férj, és tökéletes anyós sem létezik.

Az EGO gyártja ezeket a gondolatokat. Minden aminek a kezdő szava ÉN igy ..... az egy Ego megnyilvánulása kifelé a világ felé, Én a tökéletes stb stb.


A tökéletes mint fogalom nem létezik, ennek semmiféle képpen receptje sem létezik. Kutatni pedig felesleges. Mivel csak egy olyan ember használja ezt a szót aki nem lát tovább, mint a tárgyakat maga körül, és ezek a fontosan a számára, hogy megfeleljen ÖNMAGÁN kivül másoknak.


Ami másnak bevállik, azt nem TE vagy, mivel más forma más lélek minden ember. Neked sajátos egyedi életed van, és ne kérd egy másik ember bevállt életét módszerét stb.

Próbáld ki másnak a módszerét, nincs rá garancia, hogy nálad is müködni fog hm?


Lebonthatod tipusokra az embereket, vannak tipusok akikre talán illik egy egy módszer.

2013. okt. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

6-os jó helyen jár, bár nem a szabályok a lényegek itt, hanem ahogy Audrey írja az, hogy partnerként kezeljen.


Az én anyósom igazi jóarcnak tűnik, meg kedves, meg törődő stb. kivéve, hogy nem kezel senkit partnerként, mindenki a hülyegyerek kategória, mindegy mit mondasz nem veszi komolyan, és a listában az utolsó pontot meg úgy értelmezi, hogy, ő elmondja a dolgokat te pedig szót fogadsz.

Pl. ha értelmesen elmagyarázod neki, hogy nem nem alkalmas ezért és ezért, akkor elbagatellizálja te indokodat és közli, hogy akkor is. Ha megint értelmesen elmondod, hogy márpedig NEM, akkor meg csak rád legyint, hogy jaj ugyan már, akkor is úgy legyen, ahogy ő tervezi. Ilyenkor szokott az lenni, hogy azt mondom, jó. Aztán megmondom a fiának, hogy hívja fel az anyját és intézze el, mert én hiába mondok neki bármit, bunkó meg nem akarok lenni.


Már inkább elkerülöm. Persze ez se tetszik neki, hogy miért évente kétszer lát.

2013. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Létezik.

Egymást kölcsönösen el kell fogadni olyannak amilyen. Egymás életébe kölcsönösen nem beleszólni.

Egymásnak kölcsönösen meg kell adni a tiszteletet.

Nézeteltérést, konfliktust azonnal kezelni kell, nem pedig a szőnyeg alá seperni a problémát és magunkban hőbörögni vagy szidni a másikat a háta mögött.

Mottó: Egymás mellett vagyunk, nem pedig egymás előtt vagy mögött. Sose felejteni azt, hogy olyan ember köt össze minket, akit mindketten a világon a legjobban szeretünk.

Működhet. Ha mindkét félnek megvan a toleranciája és az intelligenciája hozzá. Ha csak az egyik félnél akár csak az egyik is hiányzik, akkor lőttek az egésznek (kivéve, ha a másik van annyira intelligens, hogy le tudja kezelni kulturáltan a helyzeteket).

2013. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Biztos több tényezős a dolog, de amik eszembe jutnak:

- ne tekintsék egymást vetélytársnak

- tudják mindketten a "feladat"körüket (Feleség ne akarjon anyáskodni a férj felett, de az Anyuka is váljon le a fiáról)

- egymás háztartása jobb, ha tabu marad.

- Ne akarjon egyik se a másiknak remek tanácsokat adni, megmondani a frankót kérés nélkül.

- jó ha van egy hasonló értékrend, gondolkodásmód (ez e legkevésbé változtatható tényező. De ha véletlenül még ez is meg van, akár barátnők is lehetnek. Ha nagyon nem egyeznek, akkor pedig illedelmes együttműködés, távolságtartással marad. utóbbi is jobb, mint a folyton felhős viszony.

2013. okt. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!