Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mik azok a legfontosabb...

Mik azok a legfontosabb kérdések, amiket meg kell vitatni összeköltözés előtt anyósékkal?

Figyelt kérdés

Hamarosan össze fogok költözni párommal az ő szüleinél. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mik azok a dolgok, amiket feltétlenül meg kell beszélnünk előtte? Ilyenekre gondolok, hogy házimunka, számlák, stb.


(Szeretném, ha a válaszadók többsége nem lebeszélni szeretne a költözésről, hanem igyekezne tényleg a kérdésre válaszolni. Tisztában vagyok a hátrányaival, de egyelőre ez a legjárhatóbb út.)


A válaszokat előre is köszönöm!


23N


2013. okt. 13. 19:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Jó vége nem lesz előre megmondom.Tapasztalatból.
2013. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

-házimunka

-bevásárlás

-számlák

-ki mikkor mos.

2013. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
73%

Igen, pont ezek házimunka, ki hogy fizet a kajába stb.

Pl. hogyha van külök, akkkor a mamika elmegy-e egy párszor érte oviba, isibe stb.

2013. okt. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

- számlák. Mennyit adjatok bele, csak a rezsibe adtok vagy a bevásárlásba is.

- vásárlás. Együtt/külön, van-e speciális étrendű, akinek vásárolni kell. Nasi, mosószer, intim holmik...

- főzés/konyha használat.

- mosás, házimunka felosztása.

- esetleges autóhasználat.

2013. okt. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
66%
Miért lettem lepontozva? :O
2013. okt. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Főzést is meg kell beszélni, illetve ha szeretnétek vendéget fogadni vagy tv hangerő, gép előtt töltött idő stb
2013. okt. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem kellene más nyakára költözni szerintem sem, sosem lesz jó vége :S


Egyébként:


- hogyan főztök és ki vásárol be, külön-e vagy együtt, mindenki használja-e stb., külön főztök-e

- ki mikor szeret fürdeni menni, ne legye galiba

- meddig lehet hangoskodni

- ha vendégek jönnek szólni egymásnak és meddig illik ott maradniuk

- a takarítást külön-külön együtt vagy épp felosztva végzitek, milyen gyakran

- kopogás, benyitás kérdése

- víz, fűtés, áram kérdése (ha az anyósék fizetnek mindent akkor nem ártana az ő általános fogyasztásukhoz alkalmazkodni: pl. ha ők spórolásképp zuhanyoznak, akkor neked sem illene minden nap fürdeni teli kád vízben stb).

2013. okt. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Ja igen, és ki melyik napokon mos.
2013. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%

Mi semmit sem beszéltünk meg előtte, csak úgy kialakultak a dolgok, de azért leírom, nálunk hogy mennek a dolgok (4 éve élünk együtt anyóssal :)


Ami alap volt, hogy a számlákat felezzük, illetve mi párommal 2/3-ot fizetünk, anyósom pedig 1/3-ot (ő felezést akart, mi azt nem éreztük korrektnek).


A tisztálkodószereinket nyilván mind magunknak vesszük, és élelmiszerekből is külön vesszük, amit biztosan csak mi eszünk (reggelinek és vacsorának valók - abszolút mást szeretünk, mint anyós).

Az ebédeket meg úgy oldjuk meg, hogy valaki elmegy, bevásárol az aktuális ebédhez, és utána rögtön felezzük a költségeket (a főzést meg megosztjuk, valamit anyósjelölt szeret jobban főzni, valamit én, meg idő függvénye is, ki főz épp).


Tisztítószereket is felesben vesszük, általában én rendelek netről (megegyezés alapján), hazahozom, és utána felezünk szintén anyóssal (ő precízen felír mindent).


A takarítást se bonyolítjuk túl: ő az ő szobáját, mi a miénket takarítjuk. Ha ő főz, akkor én mosogatom el a reggeli maradványait, ha én főzök, akkor ő. Főzés közben általában mindketten mosogatunk magunk után, tehát ebéd utánra csak a tányérok maradnak, meg az a lábos, amiben az étel volt. Ezt vagy én mosogatom el rögtön ebéd után, vagy anyósom este, mert este én utálok mosogatni :) A vacsorával nem állítunk elő sok mosogatnivalót, ez általában reggelre marad.

A konyhát/fürdőt hetente egyszer én takarítom ki rendesen (nem nagy idő), egyrészt mert gyorsabb és alaposabb vagyok anyósnál, másrészt ő nem takarít olyan alaposan, mint én, ezért inkább mindig beelőzöm :) De ő meg a kertben tevékenykedik sokat, szóval ez így rendben is van.


Bocs, ha túl részletes voltam.

2013. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
Bocs a szóismétlésekért, kicsit felpörögtem az esti kávétól :D (9-es vagyok)
2013. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!