Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés! Milyen emlékeid...

Összeköltözés! Milyen emlékeid vannak?

Figyelt kérdés
Nálunk most lesz esedékes párommal az összeköltözés, és nagyon izgatott vagyok. Tudom, szinte már "elnyűtt" téma, és vissza is olvasgattam régebbi kérdéseket, de azért mégis örülnék egyrészt tanácsoknak, ha valaki tud olyat, másrészt pedig emlékeknek a saját "összeköltözős időszakotokról", kedves, és kevésbé kedves emlékeknek:)

2013. szept. 2. 17:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sírtam kb 3 napig, hiányoztak anyuék.A párom vigasztalt mindíg.Nem éreztem otthon magam kb 2 hétig.Fucsa volt, hogy nekem kell megcsinálni mindent, nem nagyon tudtam beosztani az időmet.Már 1 év 3 hónapja együtt lakunk azóta összecsiszolódtunk.De pl tök jó, hogy azt csinálok amit akarok nem szól bele senki, azt főzök és úgy(egészségesen) ahogy mi szeretnénk.
2013. szept. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Költözés előtt is bőgtem kb 2 hétig, tudom tök béna meg minden de ez van :D
2013. szept. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát az borzasztó nagy váltás, nekem van egy rossz emlékem, amikor szinte az első szerelmemmel akartam összefűzni az életem, és 21 évesen összeköltöztünk, az elején minden simán ment, de hamik hónap körül elkezdtünk veszekedni, körülbelül mindenen, ő állította hogy miattam olyan magasak a rezsi költségek, és hogy akkor én fizessek többet, meg ilyesmi problémáink voltak. A négy hónap után következő szétköltözés, egy számomra fájdalmas szakítást is jelentett. Szóval jól gondolt meg, mert nagyon sok mindenen múlik, hogy boldogan éljetek együtt, és egyáltalán nem elég ha szeretitek egymást.
2013. szept. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%

voltak vidám pillanatai :

Ilyen volt ,hogy megbeszéltük a wc -deszka kérdést : mindig lehajtja a férjem : Amikor költöztünk pakolásztunk mentem volna wc takaritani : Nem volt vécé deszka : Meg gyanúsitottam a férjem ,hogy ő vette le ezzel megoldva próblémát . Jókat röhögtünk rajta . de nem ő volt a régi tulaj vitte el magával .

A másik ilyen ,akkor nem volt vicces utolag már az : mosógépet vettünk ,és 1 hütőt,de nem csak ezt hozták ki hoztak 1 mosógató gépet : A szomszéd néni engedte be munkásokat : fel hívott ,hogy megjött minden : Jővök haza láttom ,hogy van 1 mosógató gép : boldogság 1000 el ,csak kaptam 1 mosógatógépet.. Erre rögtön a félkész konyhába azt néztem ,hogy mível tudom meglepni a férjem . sehol semmi.. Irány bolt bevásároltam : főztem 1 romatikus vacsorát : a férjem örült majd mondtam vacsi után : ha szombaton /másnap / bekötötted a mosógépet akkor mosógatok el addig semmi / na nézet ,hogy mi van : mondtam neki irány a garázs : a garázsban kiderült ,hogy 2házzal arébb vették a mosógatógépet . rossz helyre szállitották. igy szóltunk a szomszédba ,és vitték haza a mósogató gépet ..

Annyi rossz bár ez sem rossz meg kellett szoktunk egymás dolgait ki mit hogyan csinál : hamar megtanultunk alkalmozkodni egymáshoz ...

2013. szept. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem túl jó:D Szét is mentünk rá pár hónapra. Kiderült,hogy igen...hogyismondjam...tradicionálisan áll hozzá a háztartásvezetéshez,azaz kb egy rabszolgává avanzsáltam. Nem a házimunkával vannak problémáim,de baromi nehéz volt 19 évesen az iskolát(nappali tagozat),a munkát(este 10-ig,merthogy eltartatni nem akartam magam) és az otthoni teendőket összeegyeztetni,úgy hogy az utóbbi egyedül rám szakadt. És ugye,ha nem nyújtottam maximális teljesítményt,veszekedett velem,mintha valami cseléd lennék. Nem csak ezért mentünk szét,de ez is adott egy jó kis lökést:)

22L

2013. szept. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak szép emlékeim vannak ezzel kapcsolatban.

Én maradtam a helyemen és a párom hozzám költözött a koliból. A távol anyuciéktól érzés az elején volt nehéz, mikor felköltöztem az egyetemre, de persze néha most is rámtör. Olyankor mindig felhívom őket. :)


Egyébként izgatott voltam nagyon, bár sok változást nem hozott az életünkbe, mert már az előtte lévő félévben is lényegében nálam lakott, csak nem volt itt minden cucca.

A költözés meg úgy telt, hogy megérkeztek a holmijai aztán bort nyitottunk, pakolásztunk, elrámoltuk a dolgait, meg ilyenek. :)


Maga az összeköltözés pedig nem rontott a kapcsolatunkon épp az előbbiek miatt. Sok újdonságot nem tudtam meg róla, ami eltántoríthat, ahogy ő sem róla. Láttuk már egymást rossz bőrben is, hisztisen, bosszúsan. Minden "rejtett" dolog előjött már korábban is.

2013. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem úgy zajlott, hogy megbeszéltük, hogy összeköltözünk, mivel mikor megismerkedtünk (én 30/N voltam, férjem 31 éves volt, nekem volt már egy garzon lakásom Budapesten, mindig ő jött hozzám, aztán egyre gyakrabban és egyszercsak én mondtam neki, hogy hétközben ne járkáljon haza vidékre vonattal, mikor itt azért hamarabb beér. Így jött szép lassan, észre sem vettük és együtt laktunk. Nálunk nem volt semmi gond, mai napig minden a legnagyobb rendben, azóta már van egy közös lakásunk és minden házimunkába besegít.
2013. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Csupa jó emlékem van csak :)

Hajnalig tartó beszélgetések, rengeteg szex, nevetés, ágyban reggelizés, közös kockulások, hatalmas séták...

Jó időszak volt, anyagiakkal épp nem kellett sokat foglalkoznunk, és párom is otthonról dolgozott.

Nem összeköltözésnek indult, csak a nyárra nem tudtam koleszt intézni magamnak, párom meg felajánlotta, hogy akkor legyek nála szeptemberig. Aztán ott ragadtam :)

Együtt főzőcskéztünk alkalmanként, de sokszor csak rendeltünk egy pizzát. Az első hónapokban legalábbis, mert akkor "elborult" aggyal én is tojtam bele a háztartásba (takarításba, főzésbe).

Ez lassan négy éve volt, "borzasztó" visszanézni az akkori képeket, nem tudom felfogni, hogy nem tűnt fel a kupi egyikünknek sem :D

2013. szept. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó emlékeim vannak.

Mi is rengeteget beszéltünk hajnalig, sokkal jobb lett a szexuális életünk, együtt főzőskéztünk stb. Jó volt az a tudat, hogy hozzám jön haza, várja, hogy együtt legyünk.Valamilyen apropóból lett egy kis "rituálénk" evés előtt.

De megbeszéltük, hogy mind ketten kivesszük a háztartásból a részünket (100nm ház + nagy kert, udvar). Meg, hogy fel és le hajtja a wc ülőkét...

2013. szept. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!:) És hogy megy a főzés, mosás, takarítás..stb.? Ezekkel kapcsolatban milyen szokásaitok vannak?
2013. szept. 3. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!