Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valaki árulja már el nekem:...

Valaki árulja már el nekem: aki nem jön ki jól az anyósával, mi a fenének költözik a nyakára?

Figyelt kérdés
Igen, a kérdést az ihlette, hogy itt naponta 10 olyan kérdés megjelenik, ahol az anyós-meny eleve nem voltak jó viszonyban, de azért oda kellett költözni, és most itt panaszkodik valamelyik fél, hogy nem bírják meg mit tegyenek. Hát nem egyértelmű, hogy ha szar a viszony, akkor nem kell összeköltözni?
2013. okt. 21. 12:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Az esetek nagy többségében nem laknak együtt a kérdésben szereplők.

Itt kockulok minden nap,10-ből 1-2 esetben laknak együtt,a többi csak közel.

2013. okt. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Millió és egy oka lehet: nem volt más lehetőség, anyagiak miatt, "majd csak lesz valahogy", "ha jobban megismerem, biztos kiderül, hogy jó ember", "nincs akkora nagy gond", a férj akarta, anyóssal problémák voltak, és elenőrzésre/felügyeletre szorul (de azért nem 24 órásra, csak átjárkálásra nincs lehetőség) stb. Mondjuk a leggyakoribb az anyagi okok miatt, azt hiszem.

Mondjuk a kérdések között elég sok olyan van, ahol a két fél közöt nem volt eleve rossz viszony, nekem az tűnik a gyakoribbnak, hogy semleges jó viszonyuk van, és a költözés teszi tönkre a kapcsolatot.

2013. okt. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Én azt nem értem, hogy milyen megoldási javaslatot várnak. Egy 45-60 éves ember már nem fog változni, bárhogy is beszél vele bárki. Megvannak a saját rigolyái, napi rutinja.

Költözésen kívül más megoldás általában nincs.

2013. okt. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Mikor én megszültem a lányomat,mi oda költöztünk anyósomhoz.De viszont ő két szintes családi házba lakik,és külön éltünk,mi fent ő lent.Külön fizettük magunknak a kaját,a számláknak a fele a miénk volt.De nem bírtam tovább,össze vesztünk párszor és inkább mentünk albérletbe.

Nem tud engem elfogadni,én sem őt.Soha életünkbe nem leszünk jóba.Nem is költöznék oda vissza még ha rászorulnék se.Inkább kerestünk magunknak egy albérletet.

Anyóssal nem jó együtt élni,akkor sem ha meg volt a mi kis magánszféránk.

2013. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Én főleg akkor nem értem, mi a meglepődés, amikor az anyósa nyakára szül! Aztán csodálkozik, hogy beleszól az anyós a gyereknevelésbe. Hát nem csoda, hogyha gyereknek tekinti a menyét, mert az nem felnőtt viselkedés, hogy más nyakára szül nyakra-főre.
2013. okt. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha jó a viszony akkor se kéne összeköltözni :)
2013. okt. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Nekunk csak a szomszedunk lett az anyos.. de banom azt a napot mikor igy dontottunk. (A parom kedveert mentem bele csak)

Nem ad egy fillert sem szerencsere nem is szorulunk ra es nem is kerunk, vasarnaponkent ott ebedelunk de csak, hogy vita ne legyen.

Mindenbe beleszol...a fal szinebe, a fozesembe...ha sutok egy sutit akkor okoskodik, hogy o tett volna bele ezt azt amazt...(megha szep es finom is)

Varandos vagyok epp es mar most oktat.

Azt mondta ne olyan nevet adjak a gyereknek ami nekunk tetszik hanem ami neki.

Mar most abban remenykedik,hogy a pici ot fogja legjobban imadni.

Meg a nogyogyaszomat is kiakarja oktatni, hogy sok penzt ker a vizsgalatokert.

Szuleimet,csaladomat allandoan bantja.

Zavarja,hogy nalunk "en vagyok a fonok" es nem a fia (kozben naluk van igy en nem uralkodok a parom felett)

Bantja a sajat anyosat mert vele ilyen-olyan volt anno, kozben ugyanazt csinalja velem..(sogornommel is)

Ha nem valtozik a hozzaallasa vagy nem birom tovabb elkoltozom /elkoltozunk.

Erre ramehet egy jol mukodo kapcsolat is.

Azert koltozik oda sok menyecske az anyoshoz mert az elejen igencsak mindig megy a nyali fali (szembe).

Sok anyos csak a fiat akarja marasztalni vagy visszakapni ezert fogadja oda a menyet is.

2013. okt. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%
Én eleve nem értem, felnőtt, munkaképes emberek, és családok minek költöznek vissza a szülői fészekbe?
2013. okt. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem tom miért, de nálunk anyós tökre örült nekem! Költözés miatt lakhattunk egy pár hónapot ott, semmi bajunk nem volt egymással, inkább após volt egy "gyerek"

A csekély idő alatt összekaptunk azon a biciklitárolóba elhelyezett biciklik sorrendjén.

Tehát értsd: após hetente 2x ment el bicajjal, én hetente 20x, és mégis nekem kellett a leghátsó részből előbányászni meg visszaerőszakolni. Ráadásul ő általában akkor ment el otthonról, amikor én már rég el voltam.

Namindegy.. az is vicces volt, ahogy megnyílvánult ez ügyben.. :D

Mióta elköltöztünk is tök jó a viszonyom anyóssal. Néha olyan dolgokat is elvárna szerintem, amiket nem igazán osztanék meg vele (anya-lánya) :D

Én remekül érzem magam vele! :)

2013. okt. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

5-ös.

Ha ezt rám értetted,akkor elárulom hogy nem anyósom nyakára szültem.ő ajánlotta fel azt hogy oda menjünk ha megszületett a lányunk.Nem is szólt bele semmibe a gyerekkel kapcsolatban.Itt teljesen más jellegű problémák voltak.Ennek már 3 éve,de még azóta sem beszéltem vele,a lányomat meg látja 1 hónapba 1-szer de az is a jobbik eset.

2013. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!