Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha szeretnék papíron is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha szeretnék papíron is összeköltözni a férjemmel, akkor elég tőle egy meghatalmazást vinnem a lakcímkártya átiratásakor?

Figyelt kérdés
A lakcímkártyám átiratásához kérdezem. A lakás az ő nevén van, de ide szeretnék én is bejelentkezni. Nekem nincs tulajdonrészem benne. Eddig csak saját tulajdonú lakáshoz volt lakcímkártyám, ezért nem tudom, ilyenkor mi a szokás. Kell tőle meghatalmazás, hogy papíron is ide költözhessek, vagy esetleg személyesen is velem kell jönnie aláírni valamit? Van tapasztalatotok ezen a téren?
2013. szept. 24. 08:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
A lakás tulajdonosának kell aláírni a bejelentőlapot és a tulajdoni lapra is szükség van.
2013. szept. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Amikor a saját lakásomba kértem lakcímkártyát, akkor nem volt szükség tulajdoni lapra, csak annyit kérdeztek, hogy "saját tulajdon", mondtam, hogy igen, és kész. Akkor felületesen végezték a munkájukat az ügyintézők?


Jól tudom, hogy tulajdoni lapot a földhivataltól lehet kérni? Várni kell, mire megérkezik, vagy azonnal kiadják?

2013. szept. 24. 08:36
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Igen, de mivel saját tulajdon, nem kell más engedélye hozzá, ezértsemmi gondjuk nem fakadna belőle.

Sok helyen megcsinálják a tulajdonos nélkül is, de ők megüthetik a bokájukat.

Jobb felkészülni amúgy, mint kétszer sorbaállni, tőlünk kérték a tulajdoni lapot, és az aláírást is.

2013. szept. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem, elvileg elég az, ami otthon megvan a párodnak(amit az ingatlan vételekor kapott)
2013. szept. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom mióta kérnek tulajdoni lapot. Amikor én jelentkeztem be 4 éve, akkor csak a tulajdonos aláírása kellett.
2013. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Most jelentkeztem át én is... Elmentem az okmányirodába, kértem lakcím bejelentő lapot, elvittem haza, kitöltöttem, a tulajdonos aláírta, a megadott időpontban elmentem, leadtam, elkészült kb 5 perc alatt, aláírtam, hogy átvettem és végeztem. :) még meleg volt, amikor megkaptam :D
2013. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk kérik, azért,mhogy llenőrízzék, hogy tényleg a tulajdonos írta-e alá, ott az orruk előtt kell alin, meg tőle is kértek személyit.

Én 2010 márciusban csinaltam,makr azt mondták abban az évben szigorodott. (Vagy több ellenőrzést kaptak? Valam ilyesmi) mert én persze tulajdonos nélkül, tulajdoni lap nélkül mentem, szerencsére a tulaj ráért és nem laktunk messze:))

2013. szept. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Ellenőrízzék

előtt kell aláírni, meg tőle is kértek személyit.

csináltam, akkor



Nem vettem észre igy "korareggel" hogy gyenge az ujjam:)

Bocsánat

2013. szept. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ejj, ahány ház, annyi szokás? :)))


A lakást vagy 20éve vette, de utánanézünk, merre van a szerződés, és ha nem elég, akkor szerzünk tulajdoni lapot. Mivel az nincs ingyen és plusz egy hivatal, megpróbáljuk anélkül. De akkor nem kérdés, hogy velem jön, úgy látom, ez fontos részlet :) Köszi a sok segítséget, a fene sem gondolta, hogy ez ennyire összetett :))) azt hittem, elég egy papír tőle, hogy persze, költözzön csak be hozzám, aztán kész :))) Fura, hogy házasság után is ilyesmin kell aggodalmaskodni, de megértem, hogy vissza lehet ezzel élni és muszáj szigorkodni. :) csak esetünkben tök felesleges ez az egész :) de mégegyszer köszi annak, aki szánt időt a válaszra! :))

2013. szept. 24. 08:56
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk Dunaújvárosban is , kitöltöm a papírt aláírja a tulajdonos , visszaviszem és pikk pakk kész is :)


Viszont volt olyan ahová kértek tulajdoni lapot és személyesen a tulajdonost.


Jobb ha megy veled a férjed és legyen nálatok a tulajdoni lap :)


Aztán majd írd meg ,hogy végül mit kértek hozzá :)

2013. szept. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!