Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Egyszerűen kivagyok már az...

Egyszerűen kivagyok már az anyósomtól, folyamatosan hisztizik, tiszta depressziós folyamat már azon gondolkodom elköltözöm, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy ideje összeköltöztünk párommal és anyukájával. Az anyósomnak fura természete van, úgy érzi mindenki meghal csak mellette, kb.10 éve meghalt a barátja, anyja. Kezdetben megértettem nehezen dolgozza fel a dolgokat, folyamat rossz kedve van, éhségsztrájkot tart, ne szóljanak inkább hozzá, hagyja mindenki békén. Pár hete meghalt egy távoli rokona és azóta egyre rosszabb a helyzet, folyamat sír, duzzog mindenkire, hagyja őt mindenki. Komor hangulat van kb. egész nap. Én már ezt nem bírom. Mondtam páromnak, hogy lehet hazamegyek anyukámhoz pár hétre (régóta nem voltam nála erre fogva ). Ő felőle persze jól van, nem merem neki mondani az anyja miatt, mert nagyon szereti, félek az anyját választja helyettem. 23/L

2013. nov. 9. 20:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
28%

Kedves 9-es! Arról nem én tehetek, hogy nem tudod értelmezni, amit leírok, illetve a kérdező problémáját sem.

Persze, hogy mindenki annyi ideig gyászol, amíg szüksége van rá. Semmi olyasmiről nem volt szó, hogy a kérdezőnek ki kellene oktatnia a hölgyet. Ezt nem tudom, hol olvastad.

Én megértem, hogy egy 23 éves lány nem ebben akar élni, és hogy szeretné megtartani a kapcsolatát.

Szerintem fontos az őszinteség, továbbra is azt mondom, hogy beszélned kell erről a pároddal.

2013. nov. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ne szólj bele az érzésibe hisz nem lehet neki könnyű, te sem éreznéd magad fantasztikusan ha több ismerősöd elhunyna.

Ráadásként a saját házába úgy viselkedik ahogy neki tetszik!

2013. nov. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Na, még egy ember, aki nem tud olvasni...
2013. nov. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem is jobban teszed ha haza költözöl édesanyádhoz. Nem szabad ilyen környezetben élni. Anyuka tényleg beteg, orvoshoz kéne vinni. De ez nem a te dolgod hanem a fia dolga.

Én a helyedben akkor költöznék össze a fiúval, ha megérett a kapcsolat hogy önálló lakást béreljetek, csak a fentieket nézve lehet hogy a fiú nem fog akarni, (tudni!?) elköltözni az anyjától még jó 15-20 évig. Úgyhogy nem tudom mennyi ideje vagytok együtt, de elméletben azért finoman rákérdezhetsz, hogy ő gondolkozott-e korábban önálló életről, mármint anyukától elköltözésről. Ha azt mondja hogy nem, mert mi lesz a mamával, akkor sajnos azt mondom szakíts vele. Hacsak nem sikerül az anyját ovoshoz vinni, mert lehet hogy antidepresszánsakkalk kilábal elbből az állapotból.


És még egy, akármennyire szereted is ezt a fiút, nem szabad hosszú távon ilyen anyukával együtt élni, ártalmas rád nézve. Sajnos.

2013. nov. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
57%

A párodnak kellene hatnia az anyukájára, megbeszélni ezt vele.Valamit kitalálni, amivel elfoglalja esetleg magát. Nem tudom mennyi szabadideje van a hölgynek.

Persze, hogy mindenkinél más a gyász folyamata, viszont nem szabad, hogy ez még 10 év után is ennyire lenyomja.

Nekem ami még eszembe jutott ezzel kapcsolatban, hogy előbb-utóbb a fia is elköltözik tőle, családot alapít.S ha nem lesz mellette senki még nehezebb lesz neki kimászni ebből a depresszióból.

2013. nov. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!