Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi a baj velem? Tényleg olyan...

Mi a baj velem? Tényleg olyan rossz meny lennék?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok, párommal 6 éve vagyok együtt, nyáron szeretnénk összeházasodni. Párom egész családjával jól kijövök, szeretnek engem, kivéve az anyósom. Hallottam már, hogy nem ilyen lányt képzelt el a fia mellé.

Most végzek jogon Debrecenben, utána ügyvéd szeretnék lenni. Bár a háztartásban még nem vagyok a legjobb, tanulgatok főzni, főleg az elmúlt 2 évben fejlődtem sokat, mióta a párommal lakom albérletben. Nem mindig sikerülnek finomra az ételeim, de azért meg lehet enni. A takarítást nem hanyagolom el, legtöbbször tisztaság és rend van a lakásban (akkor pedig mindig, ha hozzánk jön vendégségbe). Mosok a páromra, ellátom őt.

Túl szép nem vagyok, inkább átlagos arcom van, az alakom pedig kissé telt.

Igyekszem a legjobb lenni, mégsem vagyok neki elég.

Tényleg olyan rossz lennék a leírás alapján?


2013. nov. 13. 18:23
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vagyok bulizós típus sem, inkább otthonülős, a hobbim az olvasás. Nem iszom, nem dohányzom, nem drogozom, szóval ez sem lehet baj.
2013. nov. 13. 18:25
 2/20 anonim ***** válasza:
45%

Miért, a leendő anyósod rossz menynek tart? Ha igen, miért?


Egyébként nekem az egyetlen, ami szemet szúrt az az, hogy miből (kinek a pénzéből) házasodtok, ha még nincs bevételed? Hol éltek? Miből?

2013. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Anyós csak nem akarja elfogadni, hogy a pici fia szeret mást is rajta kívül, és csúnya, gonosz módon elszakítod tőle :) Nincs Veled semmi baj :) Szerintem a normálisabbja örülne, hogy igyekvő(tanulsz főzni, nem úgy képzeled el, hogy mindig kaját rendeltek, vagy mekiben esztek), értelmes(aki jogon tanul, nem hinném, hogy buta) párra lelt a fia :) Ne is törődj vele :) Sok boldogságot nektek :)

egy szintén nem "tökéletes" meny :)

2013. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

ha legközelebb ilyet mond, akkor én megkérném, hogy "tessék már elmesélni, akkor milyet??"



ha csak hápog, lehet fokozni: 'Az nem elég, hogy szeretem a fiát, főzök, mosok, takarítok rá, mindig van étel az asztalon, rend van, van egy jó szakmám, amiből a lehetőségekhez mérten jól meg lehet élni? Tessék mondani, anyuka, azt szeretné, ha aranytojást tojnék?"


ez nem sértő, de mégis megvéded magad

2013. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 II.Dartheon ***** válasza:
73%

3. válaszoló, marhára egyetértek veled!! :)))


Nos. .szerintem kérdező, te pont olyan fajta meny vagy, amilyen én is keresek... szóval nekem ez tökre alap dolog lenne, hogy ilyen vagy...

Az, hogy a lovagod anyja egy hárpia, az nem a te hibád, és nem is kell vele találkozni túl sűrűn... meg ahogy az 1. vagy 2. válaszoló írta, "elveszed tőle a fiacskáját" :)

szóval nyugi, szerintem király vagy! :)

2013. nov. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A szüleimnek van egy jól menő vállalkozásuk, tőlük kaptam egy kis lakást, amikor az egyetemre felvettek. Itt élünk a párommal, a rezsit is a szüleim fizetik.

A szüleim pénzéből élek, bár szoktam diákmunkát végezni és tanulmányi ösztöndíjat is kapok, ezeket a bankba teszem kamatozni, az egyetemi évek alatt közel 1 millió forintot sikerült így összegyűjtenem. Magamra nem szoktam ebből költeni, egyedül egy új telefont (10eFt) és egy e-könyv olvasót (30e Ft) vettem eddig 4 év alatt belőle.

2013. nov. 13. 18:33
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Drága! Én 42 éves vagyok, és ma sem tudok sütni (kivéve a pogácsát, és a madártejszelet sütit) Egy csomó ételt nem tudok megfőzni. Bár nálam is tisztaság van, de nem ettől lesz valaki jó menny vagy rossz hogy megtud csinálni egy narancsos kacsasütet vagy sem..

Az anyósok legtöbbjének nem is ez a baja, hanem az, hogy a fiacskája szemében már nem ő az istennő. A fia már más nőre néz olyan csodás érzelgős szemekkel.

Az első anyósom említésre sem méltó. A második anyóson egy tündér.

Amúgy nekem 22 éves fiam van, és bizony látom amit látok. Gyerekként én voltam a mindene, már 3 évesen aggódott az egészségemért, hozta a inhalálómat (asztmás vagyok) vagy amikor lázasan feküdtem, gyógyított..(leöntött egy pohár hideg vízzel, majd a fejemre tette a kis kézi törölközött, hogy így jobb mert nem kell mindig áztatni vízben..kis okos 4 évesen ezt tartotta jó gyógymódnak) Ma 22 évesen azt látom, hogy a barátnője a mindene. Szinte ragyognak..

Én örülök ennek..:) De sok anyuka képtelen elfogadni, hogy nem minden körülötte forog..:)

2013. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Az esküvőnket is a szüleim szeretnék finanszírozni, de lehet, hogy a megtakarításomból fogjuk állni. Majd még kiderül.
2013. nov. 13. 18:35
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Mégis mi a baja veled, kérdezd meg mi az,ami hiányzik belõled, mondd neki csak kiváncsiságbol, mert nem szeretnél változtatni az anyós kedvéért. A párod mit szól ehhez?
2013. nov. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Egyszer rákérdeztem, akkor hebegett-habogott és nagyon zavarba jött, hogy ő aztán ilyet nem mondott. De aztán újra visszahallottam az ismerősöktől, hogy már megint sopánkodott, hogy ilyen lány kerül a családjába...
2013. nov. 13. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!