Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi a baj velem? Tényleg olyan...

Mi a baj velem? Tényleg olyan rossz meny lennék?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok, párommal 6 éve vagyok együtt, nyáron szeretnénk összeházasodni. Párom egész családjával jól kijövök, szeretnek engem, kivéve az anyósom. Hallottam már, hogy nem ilyen lányt képzelt el a fia mellé.

Most végzek jogon Debrecenben, utána ügyvéd szeretnék lenni. Bár a háztartásban még nem vagyok a legjobb, tanulgatok főzni, főleg az elmúlt 2 évben fejlődtem sokat, mióta a párommal lakom albérletben. Nem mindig sikerülnek finomra az ételeim, de azért meg lehet enni. A takarítást nem hanyagolom el, legtöbbször tisztaság és rend van a lakásban (akkor pedig mindig, ha hozzánk jön vendégségbe). Mosok a páromra, ellátom őt.

Túl szép nem vagyok, inkább átlagos arcom van, az alakom pedig kissé telt.

Igyekszem a legjobb lenni, mégsem vagyok neki elég.

Tényleg olyan rossz lennék a leírás alapján?


2013. nov. 13. 18:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolod, hogy tulságosan magatokra vállaltatok mindent, mármint a szüleid.A párod ingyen van nálad,az anyósnak mégsem jó?Megkérdezhetem a párod is ilyen intelligens , mint te?
2013. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Először azt írod, hogy a pároddal albérletben laktok, utána meg azt, hogy vettek a szüleid neked egy lakást, mikor felvettek az egyetemre! Még nem vagy meny! Tudom, hogy ez nem válasz a kérdésedre, csak nekem szemet szúrtak ezek az ellentmondások.
2013. nov. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
27%
A leírás alapján kellemes családtag vagy. Nagyon is. Az anyósod ha észreveszi mennyire zavar téged, hogy nem vagy neki elég, fogást talál rajtad, és visszaélhet ezzel.Az én ötletem, hogy miközben próbálsz neki megfelelni, ne lássa az erőfeszítést, tűnj lazának. És ha pl. valamit megkritizál, ne védekezzél, hanem: "ez a maga véleménye anyuka"...
2013. nov. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
most albérletben laksz vagy a saját lakásodban??? Mi az igazság?
2013. nov. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Az albérletet azért értettem, mert még nem a saját lakásom, hanem a szüleimé. Szóval úgymond én vagyok az ő "albérlőjük". Sokat viccelődünk ezzel a szüleimmel. Cserébe ezért sokat segítek nekik a céges ügyekben.

Meny valóban nem vagyok még, csak az esküvő után. Ezért kérdeztem azt, hogy "lennék", nem pedig hogy "vagyok".

2013. nov. 13. 18:45
 16/20 anonim ***** válasza:
31%

Nagy dicsekvo kamutojas vagy te! Gondolom ezt latja anyosod is! De sajnallak biztos sok bajod van meg lesz is az eletben.

Mas meg kenyerbol nem eszik eleget.

Nekem se kellenel hogy a fiam alatvalod legyen a vegen!

2013. nov. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%
Hát, a magyarázatod nagyon gagyi. Még nem a te lakásod? Mert meg fogod majd venni a szüleidtől?
2013. nov. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
44%
Most vagy nagyon kiszínezted a történetet, hogy te legyél a jó, vagy az egész eleve kamu és csak azért lett kiírva, hogy mindenki szidja az "anyóst" és "téged" meg fényezzen.
2013. nov. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem kamu.
2013. nov. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"Meny valóban nem vagyok még, csak az esküvő után. Ezért kérdeztem azt, hogy "lennék", nem pedig hogy "vagyok"."

Ebben az esetben a lennék nem jövő időt, hanem jelen időt jelent. A mondat helyesen: Tényleg olyan rossz meny leszek? Ugyanis a kérdésed végén szerepel: Tényleg olyan rossz lennék a leírás alapján? Gondolom itt nem arra gondolsz, hogy majd egyszer leszel, rossz, hanem hogy rossz vagy-e most.

2013. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!