Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nekem kellene ápolnom...

Miért nekem kellene ápolnom az apósomat? Annyira rossz lennék, amiért nem akarom befogadni?

Figyelt kérdés
Apósom megbetegedett és nem tudja ellátni magát. Anyósom dolgozik és nincs ideje őt ellátni, ezért a férjemmel megbeszélték, hogy majd hozzánk fog költözni és én ápolom, mert úgyis otthon vagyok a gyerekekkel. Mikor ezt így elmondták, megmondtam nekik, hogy szó sem lehet róla. Most én vagyok a rossz, amiért nemet mondtam. Nem is értem hogy gondolták ezt. Segítünk nekik épp eleget, ezt most a többi gyereküknek kellene megoldani.
2013. aug. 12. 18:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Én is nemet mondtam volna, főleg hogy több gyerekük van. A saját gyerekeim fontosabbak lennének, inkább rájuk figyelnék egész nap.
2013. aug. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%

Nem mindegy milyen beteg, mennyire kell ellátni. Mekkora gyerekkel vagy otthon?

A saját szüleidet ápolnád?

2013. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
24%
bunkó vagy, a férjed apjáról van szó,még jobban nem lesz kibírhatnád azt a kis időt h gondoskodsz róla....
2013. aug. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
20%

A többi gyerekük is otthon van egész nap? Ha nem, akkor jogos, hogy te ápold. A gyerekek mellett ennek bele kell férni.

Ha a többiek nincsenek otthon, akkor hogyan tudnák megoldani? Lenne rá pénzük, hogy ápolót fogadjanak?

Ha megöregszel, akkor te is örülnél, ha valaki ápolna.

2013. aug. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
44%
Az nem megoldható,hogy napközben átmentek a gyerekekkel apósra vigyázni,ha hazaér az anyósod akkor meg átveszi ő?
2013. aug. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
15%
Mi az indokod,miért mondtál nemet?
2013. aug. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
19%
Remélem visszakapod...Nekem a Nagymamámat kellett ápolni 8(!) évig, a férjemnek egy rossz szava nem volt, sőt, Ő hordta kezelésre, ha nekem nem volt időm valami miatt.Én is megtenném az apósommal, anyósommal, ha erre kerülne sor.
2013. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, mennyire kell ápolni. Ha mondjuk egy lábtörésről lenne szó, ami miatt oda kel neki vinni az ebédet, vagy segíteni kell neki eljutni egyik helyről a másikra, vagy egy kórházi kezelés után figyelni a gyógyszereire, diétásan főzni neki, de amúgy önellátó, akkor bevállalnám.


Ha ennél komolyabb, azaz kell pl. mosdatni, pelenkázni, műtéti sebet lekezelni, injekciót beadni, akkor nem, mivel úgy gondolom, nőként nem az én feladatom egy számomra ennyire "idegen" férfi intim közelségű ápolása. A saját apám más lenne, de az apósomnál én sem vállalnám.

2013. aug. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

19:43-as a számból vetted ki a szót.

Ahhoz nem lenne gyomrom, hogy egy számomra idegen férfi ennyire intim ellátását elvégezzem, pláne úgy, hogy engem erről meg sem kérdeztek.

Az sem mindegy ám, hogy mennyi gyerekkel, milyen idősekkel vagy otthon. Egyáltalán nem biztos, hogy ez neked időben annyira belefér.

Arról tényleg nem is beszélve, hogy hiába jönnek itt mások azzal, hogy bezzeg, ha a te apádról lenne szó, biztos vállalnád.

De nehogy azt mondja már nekem bárki, hogy az apósával ugyanolyan kapcsolata van,mint a saját édesapjával! (Most normál családokra gondolok, nem olyanra, mint például akit az apja elhagyott kiskorában és azóta sem nézett felé sem.)

Én sem vállalnám így Kérdező.

Tényleg csak akkor, ha annyi a baj, hogy gipszelt lábbal fekszik és enni kell neki adni, stb.. Mondjuk akkor meg eleve nem értem, hogy miért kellene oda költöztetni....

2013. aug. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

Igaza van, teljes mértékben. Nem vagy rossz és nem vagy önző - illetve nem te vagy az, hanem az anyósod és a kedves kisfia.


A fejed felett beszéltek meg olyan terhet, ami csakis téged érint. VELED kellett volna megbeszélni, leülni, kikérni a véleményedet és meghallgatni, hogy ezt te hogyan gondolod.


Ehelyett anyósod "elrendezte" a dolgaidat, ő eldöntötte, hogy te mit fogsz tenni és pont, és most ő van felháborodva (meg a segg_vége kisfia), hogy te nemet merészelsz mondani.


Nagyon jól teszed, ez nem a te dolgod. Te csak törődj a te dolgoddal és anyósod rendezze el a saját dolgait. A férjednek pedig nagyon ideje volna végre FELNŐNIE és melléd állnia, nem az egoista anyja szoknyáján ragadni.

2013. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!