Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elegem van a haszonlesö,...

Elegem van a haszonlesö, kétszínü anyósból, apósból? (! )

Figyelt kérdés
Valami borzalmas mindkettö! Az édesapámmal furikáztatja magát az apósom (20 km-re laknak tölük), hogy apám menjen ki érte, hozza be a városba, menjen el a szerelöhöz a tvjükért, vigye ki nekik, lekéste a buszt, vigye haza stb. Édesapám meg hihetetlen nauv, mondtam neki hogy bazári majomnan néz. Apám azt mondta erre hogy rosszindulatú vagyok. Apámnak a telkén az após semmit nem segít, de a megtermelt javakból pl pálinka, bor "követeli" hogy kaphasson. Apámtól rendszeresen kérnek kölcsön pénzt (több 100 ezer ft-ot). Az élettársam 3 müszakban dolgozik, nem ér rá folyton hogy segítsen apámnak vagy hogy az apját kocsikáztassa. Viszont az élettársamat is ugráltatja. Após amikor kimegy külföldre dolgozni (400 km-re odébb) akkor élettársam vigye ki (vegyen ki szabit) meg majd hozza haza amikor "kell". Az anyós is ugráltatja élettársam: kisfiam hozz a boltból ezt meg azt, minden nap hivogatja telefonon stb. A szüleimet szídja mind a kettö (anyós, após) elöttem!! de ha valami kell nekik akkor hopp ugorjanak, segítsenek. 11 éve vagyunk együtt az élettársammal és nem is fiatal már (41 éves) de komolyan mondom elegem van abból hogy a szülei füttyentenek ez meg ugrik. Nem is érzem azt hogy én volnék a legfontosabb, az elsö. Mindig a szülei. És elegem van, unom ezt az egész ugráltatást, színjátékot amit levágnak. Ha én el szeretnék menni valahova messzebbre, akkot oda nem megyünk mert messze van meg öt nem érdekli az ami ott van. De az apját hozza-viszi külföldre. Persze hogy segítsen az ember a szülein, de ez szerintem már az élettársam szüleitöl meg az élettársamtól is túlment az "egészséges" szinten. A szüleiért meg nekik mindent, de ha nekem van szükségem segítségre, akkor menj anyádékhoz kérj tölük segítséget. Szerintetek jogos lesz ha ma durván összeveszek vele amiatt hogy megint az apját furikázza külföldre? (ja ma megkérdezte hogy jövö 7-en csütörtökön-pénteken mit csinálok, mert elmehetnék vele mikor visszaviszi külföldre az apját. Mintha nem tudná hogy dolgozom, és nem tudok szabit kivenni.)
2013. nov. 14. 15:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
11 éve így éltek. Miből gondolod, hogy most fogod megváltoztatni a párod? Nem fog menni.
2013. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem azt akarom hogy ne segítsen nekik, hanem azt hogy "csapjon" már az asztalra és mondjon bizonyos dolgokra nemet!
2013. nov. 14. 15:31
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az élettársad 41 éves, elvileg felnőtt ember! Nem fog megváltozni, a szülei "pici" fia marad mindig. Ha ezt nem tudod elfogadni, lépj!
2013. nov. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hova lépjek? Jelenleg részmunkaidöben dolgozom (az anyagilag hagy ne mondjam mennyi...) 31 éves vagyok, bármennyire is szeretem a szüleim, ennyi idösen már nem kívánkozom vissza a szülöi házba. Az egy idö után senkinek nem volna jó. Én az élettársammal szeretnék "normálisan" élni, nem pedig "visszamenekülni" a szüleimhez.
2013. nov. 14. 15:41
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl késő ezt kérni tőle. ...
2013. nov. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A szüleinek úgy be tudnék olvasni!!!! Nekik pláne!!!
2013. nov. 14. 15:52
 7/16 A kérdező kommentje:
Az anyós egy hétig kórházban volt (pszichiátria) és minden nap bementem hozzá az élettársammal. Aggódtam érte, és amikor már otthon volt, másnap kimentünk meglátogatni. Elég ha annyit mondok hogy a pszichiátrián jobban emberszámba vett mint amikor otthon volt...
2013. nov. 14. 15:56
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz az égvilágon semmit sem tenni,mert!


Úgy látom,ez így mindenkinek jó,apád is,a párod is ugrik nekik az első füttyre,ha ez zavarná őket,már rég tettek volna ellene....szóval én azt látom ebben a sztoriban,hogy nekik semmi bajuk ezzel a helyzettel!

Ez még nem jelenti azt,hogy ez így normális,de ha ők ezen nem problémáznak...


Figyeld meg,ha erélyesebben lépnél fel,mindenki téged okolna,hogy miért szólsz bele az ő dolgukba,nekik így jó....én is voltam hasonló helyzetben mint te,és megkaptam hogy miért piszkálom őket,majd ha nekik valami nem oké,akkor lépnek,felnőtt emberek...oké!

Én azóta nem foglalkozom mások dolgával,aki hülye,és ki lehet használni,használják...felőlem.

2013. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, csakhogy nagyon-nagyon sokszor a szülei elöbbréb valóak mint én. Ha nagy ritkán el is megyünk valahova, biztos hogy hívják telefonon. De nem 1-2 percig hanem 10-15 percig és ez minden egyes nap így van. Olyanokért is hívják hogy kivirágzott a kaktusz, beteg a kutya stb...
2013. nov. 14. 17:04
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

Én ott akadtam ki,hogy édesapád "megtermelt javaiból",követeli,hogy kaphasson. Mi ez?! Apád megdolgozik a pénzéért,ellentétben ezekkel-ahogy te hívód-"haszonlesőkkel".

Szerintem te tök jogosan vagy mérges,mert az fair,hogy a párod apucija anyucija próbál fölényeskedni,plána,hogy apukádat szidják,amikor ő furikázzak őket,meg pénzt ad.Az ilyen népség szégyellje el magát!

2013. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!