Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elegem van a haszonlesö,...

Elegem van a haszonlesö, kétszínü anyósból, apósból? (! )

Figyelt kérdés
Valami borzalmas mindkettö! Az édesapámmal furikáztatja magát az apósom (20 km-re laknak tölük), hogy apám menjen ki érte, hozza be a városba, menjen el a szerelöhöz a tvjükért, vigye ki nekik, lekéste a buszt, vigye haza stb. Édesapám meg hihetetlen nauv, mondtam neki hogy bazári majomnan néz. Apám azt mondta erre hogy rosszindulatú vagyok. Apámnak a telkén az após semmit nem segít, de a megtermelt javakból pl pálinka, bor "követeli" hogy kaphasson. Apámtól rendszeresen kérnek kölcsön pénzt (több 100 ezer ft-ot). Az élettársam 3 müszakban dolgozik, nem ér rá folyton hogy segítsen apámnak vagy hogy az apját kocsikáztassa. Viszont az élettársamat is ugráltatja. Após amikor kimegy külföldre dolgozni (400 km-re odébb) akkor élettársam vigye ki (vegyen ki szabit) meg majd hozza haza amikor "kell". Az anyós is ugráltatja élettársam: kisfiam hozz a boltból ezt meg azt, minden nap hivogatja telefonon stb. A szüleimet szídja mind a kettö (anyós, após) elöttem!! de ha valami kell nekik akkor hopp ugorjanak, segítsenek. 11 éve vagyunk együtt az élettársammal és nem is fiatal már (41 éves) de komolyan mondom elegem van abból hogy a szülei füttyentenek ez meg ugrik. Nem is érzem azt hogy én volnék a legfontosabb, az elsö. Mindig a szülei. És elegem van, unom ezt az egész ugráltatást, színjátékot amit levágnak. Ha én el szeretnék menni valahova messzebbre, akkot oda nem megyünk mert messze van meg öt nem érdekli az ami ott van. De az apját hozza-viszi külföldre. Persze hogy segítsen az ember a szülein, de ez szerintem már az élettársam szüleitöl meg az élettársamtól is túlment az "egészséges" szinten. A szüleiért meg nekik mindent, de ha nekem van szükségem segítségre, akkor menj anyádékhoz kérj tölük segítséget. Szerintetek jogos lesz ha ma durván összeveszek vele amiatt hogy megint az apját furikázza külföldre? (ja ma megkérdezte hogy jövö 7-en csütörtökön-pénteken mit csinálok, mert elmehetnék vele mikor visszaviszi külföldre az apját. Mintha nem tudná hogy dolgozom, és nem tudok szabit kivenni.)
2013. nov. 14. 15:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem az a hülye aki kihasznál valakit hanem aki hagyja. Ha apukádnak nem tetszik, furikáztassa, akkor nyissa ki a száját. Felnőtt ember. Az sem az anyósod hibája, hogy a fiánál nem Te vagy az első. Ne anyósra haragudj, hanem magadra, hogy elvesztegettél az életedből 11 évet egy olyan emberre aki nem becsül meg téged. Ha anyóst már az elején leállították volna, akkor nem használt volna ki senkit, mert nem tehette volna meg. És most nem azt mondom, hogy szép dolog amit csinál, mert egy fenét szép dolog, de akkor is nagyobb bolond az aki ezt hagyja.
2013. nov. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Utolsó! Az édesapám nem bolond, hanem jószívü és naiv, és nem akar vitát a két család között. Ami az anyósomat illeti: az élettársamnak elöttem egy komoly kapcsolata sem volt, és érdekes módon nálunk a szüleim megmondták miután összeköltöztünk hogy mi ketten innentöl fogva egy "család" vagyunk. Az ö anyja sosem ismerné el hogy a fia már nem az "övé". Meg az apja sem.
2013. nov. 15. 07:19
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem neked az a bajod,hogy nem te vagy az első
2013. nov. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Utolsó te valszeg magadból indulsz ki. :-)
2013. nov. 17. 20:08
 15/16 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz velük. nem tudod megváltoztatni őket. felnőtt emberek és azt teszik amit akarnak. Talán te szeretnéd irányítani a férjed. majd ha megunják rájuk szólnak.
2014. júl. 5. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nagyon régi kérdés, de nem tudom megállni: panaszkodik kérdező, másokat haszonlesőz, de elköltözni nem tud a párjától, teljesen rászorul anyagilag. Amikor kérdezik, miért nem megy el tőle, nem azt írja, mert szeretem, hanem mert csak a szüleihez tudna visszaköltözni, amit nem akar. Kérdező másban felfedezi a haszonlesőt, magában nem.
2018. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!