Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek jól tettem, hogy...

Szerintetek jól tettem, hogy végre kiálltam magamért?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok 2 éve tart a kapcsolatom a párommal. Szinte mindennap találkozunk, náluk alszom, mert nálunk nem igazán férünk el. Egész jól kijövök a párom szüleivel, nagymamájával, tesójával, unokatesókkal, szóval mindenkivel. A párom édesanyja viszont hihetetlenül egy idegroncs, lelkibeteg hölgy. Nyugtatókon él, elvesztette a munkáját (igazság szerint nem is nagyon keres most munkát, meg mikor dolgozott akkor is látszott, hogy kényszerből megy, volt, hogy sírva jött haza). Mikor nincs jó hangulatában (elég sokszor), gyakran mogorván szól vissza nekem. Pár nappal ezelőtt is elkezdett velem kiabálni, hogy én hova megyek? (kikísértem az unokahugit mert már elég sötét volt), és miért nem tudd kimenni magától? (de ezt így mind kiabálva) és elegem lett, visszaszóltam, hogy ne haragudj de nem ilyen hangnemben kellene ezt, és ha ilyen szinten zajlik a társalgás akkor erre nem vagyok vevő.

Lesett is, meg hallottam, hogy meglepődött. De mivel már nem 1x volt ilyen így már azt éreztem, hogy ezt igenis kellett, már a saját becsületemért is. Aztán beszéltem vele pár perc elteltével és mondta, hogy ő sose bántana meg engem, és bocs. De teljesen ki van, és neki orvosra lenne szüksége, mert ki kell adnia magából a dolgokat, de nem akarja kiadni mert fél ettől is. Szerintetek? Egyébként érdekes egy személyiség, mert számomra olyan mint egy depressziós tinédzser, de úgy gondolom, hogy ez, hogy ilyen állapotban van csak is ő tehet. A házassága is, szinte minden el van titkolva a családfő elől, a hitelek minden komolyabb dolgok, nem is értem, hogy lehet így élni. Igazság szerint gondolkodom erősen azon, hogy nekem érdemes lenne-e ilyen családba bekerülni? Az én családomban nincsenek titkok, normális életet élünk. Náluk meg, minden szót amit kiakarok mondani meg kell gondolni mert valamire fényderül. Szerintem így nem lehet élni. Tudom, hogy ehhez semmi közöm sincs, de azért eléggé illuzió és kedv romboló mikor ilyen történések vannak.


2013. nov. 21. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
jól tetted.
2013. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Jól tetted, de ha képes volt bocsánatot is kérni tőled akkor ő se veszett ügy. javaslom ajánlj fel neki valami barátnői stászhoz hasonlót, akik egymásnak kibeszélhetitek a lelki bajaitokat, már ha nem tul sikamlós. Az eféle idegeskedés helyett egy egy jó kis csevely lehetne ami után mindenki megnyugszik.

Amugy a hangnemen tul köze sincs hozzá kit hova kisérsz amig nem az ő férjét vagy rábizott gyereket kisérgetsz. viszont valószinű nem ez volt a probléma, hanem a lelkiállapota. Mindenkinek joga van kiborulni, azonban rá kell vezetni, hogy ennek nem az a módja hogy beletörörli valakibe a lábát.

Ezt meg is tetted.

2013. nov. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak leírtam privátban is de ide is bemásolom, hogy tisztában legyen mindenki a dolgokkal aki olvassa, hogy is van ez:

Minden nap hazamegyek, otthon fürdök, eszek, még fogat is otthon mosok, én csak elmegyek és a barátomnál alszom, reggel felkelek és megyek suliba. Sose kérek enni, ha adnak is és nem vagyok olyan éhes akkor nem fogadom el. Nem kell sajnálni. Nem azt kértem. Nem támadom őket hátba. Segítek amiben tudok. Anyukájának nézegetem az állásokat, de el se megy, vagy utána se jár a dolgoknak. Ennél többet nem tudtok tenni értük.

2013. nov. 21. 10:33
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3. válaszoló, a korrekt válaszod :)
2013. nov. 21. 10:34
 5/7 anonim ***** válasza:
szivesen:)
2013. nov. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Persze, hogy jól tetted, az meg külön piros pont, hogy ilyen intelligensen csináltad.
2013. nov. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezzel nincs gond hogy megmondtad , ő is megmondta stb..

Nekem csak az a fura hogy azon gondolkodsz hogy érdemes e egy ilyen családba bekerülni. A férjem családja is egy külön szám, nem részletezem. De mivel őt szeretem, ezért nem érdekel a családja, hogy mit csinál, érdemes volt e vele összeállnom.

Szóval ha úgy döntesz nem érdemes bekerülni akkor már nem is kell a barátod? Akkor már nem is szereted? Gondolom ha egyszer összeköltöznétek akkor nem hozzájuk hanem külön, onnantól kezdve meg mindegy mit titkolnak egymás elől. Te amúgy az ügyeikbe ne ártsd bele magad, ne legyen véleményed.

2013. nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!