Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Monológ az anyósomnak -...

Monológ az anyósomnak - szerintetek ez így jó?

Figyelt kérdés
"Tisztelettel kérlek, hogy ha pozitívat nem tudsz mondani a családomról, akkor inkább ne mondj semmit. Az én anyukám sohasem véleményezne téged a fiadnak. Fogadd el, hogy szeretjük egymást a fiaddal, össze fogunk házasodni és nagyon boldogok leszünk, veled vagy nélküled. Engem szeretned 6 év után sem kell, de el kell fogadnod a jelenlétem a családodban a fiad miatt. Nagyon jó volna, ha részese lennél majd az unokáid életének, de ehhez minimális tisztelettel tartozol irántam és a családom iránt."
2013. nov. 22. 14:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a párodnak kellene elmondani az anyjának...
2013. nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó az írásod.

Off.: Tegezed az anyósod, mégsem vagytok jóban? Vagy összevesztetek? Meg tudja egyáltalán mondani mi a baja Veled konkrétan azon kívül, hogy elvetted a kicsi fiát!

2013. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ez nem az én stílusom, hanem az övé.:) Gondoltam, ezzel talán célt érek. Én már rég elküldtem volna melegebb éghajlatra, de a párom édesanyja. Nem adom meg neki az örömöt, hogy panaszkodjon rám a fiának. Párom tud róla, már 2x helyre tette. Egyszer annyira eldurvult ugyanez az családom-szidás, hogy párom kikényszerítette anyukájából, hogy bocsánatot kérjen tőlem. Nagyon örülnék, hogyha sikerülne megértetnem ezt vele normálisan. Gondoltam megtanulom ezt és akkor szemtől szemben is el tudom mondani, nem tud annyira kizökkenteni (amúgyis gyakran olyanokat mond, hogy köpni-nyelni nem tudok). Köszönöm szépen az ötleteket, tanácsokat.
2013. nov. 22. 16:35
 14/15 A kérdező kommentje:
16:15-ös: tegezem, mert felajánlotta. Nem vesztünk össze. Szerintem maga sem tudja, mi a baja velem, tényleg csak az lehet, hogy elvettem tőle a fiát.
2013. nov. 22. 16:41
 15/15 anonim ***** válasza:
95%

Jó, de teljesen felesleges.


1. az ilyen típusú nő, mint az anyósod, nem tűri ezt szó nélkül végimondani vagy minden szavába beleköt. A végén úgy forgatja a nyársot, hogy úgyis te leszel minden rossz, és ő a megbántott nebáncsvirág.


2. teljesen felesleges magyarázkodni vagy védekezni az anyós ellen, pláne előre.


3. Kevered a magyarázkodást, a védekezést és a kontroláló ultimátumot egymással, ami nem jó. Bármilyen szépen is fogalmazol, a szöveg mögötti pszichés tartalom (az, ami a valódi lényeg) egy félénk kislányt mutat, aki nagyon harcolni akar a nagy gonosz anyós ellen - holott ez felesleges: egyszerűen csak nem kell ilyen emberrel foglalkozni.


Ha nem adja meg a tiszteletet a családodnak, akkor az, akit bánt, majd lerendezi ezt vele.

Ha nem adja meg neked, akkor te rendezd le.

Ha szét akarja fúrni a kapcsolatot, akkor a férjed és te közösen kell, hogy egymást válassszátok és anyóst helyretegyétek. stb.


Másfelől peidg sem neked, sem másnak nincs joga ahhoz, hogy "el kell fogadnod" -típusú ultimátumokat írass alá (képien szólva) az anyóspajtással. Úgysem teszi meg, ha megfogadja is, akkor is megszegi. Mindig akkor kell támadni, amikor bántanak, nem előre védekezni valami képzeletbeli szörnyeteg ellen.


Ha a fiával tényleg egymást választottátok, és tényleg szeretitek egymást, akkor KÖZÖSEN ki tudjátok anyóst pakolni az életetekből. Nem szükséges sem gyomorideget kapni tőle előre, sem nagymonológot fogalmazni - mert máris többet foglalkozol vele, mint amennyit ez a probléma és ő maga megérdemel.

2013. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!