Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek igaza van az...

Szerintetek igaza van az anyósomnak?

Figyelt kérdés
Állandóan azzal cseszeget, hogy menjek dolgozni, majd ő ellesz a fiammal, aki most 7 hónapos, és anyatejes. Szerinte itthon haszontalan vagyok. Napirendem: 6kor kelek, reggeli férjemnek, mosogép be, mosogatás, előkészülés főzésre, fiam 8kor kel, apa addigra már nincs itthon, etetés, pelus, játék, majd leteszem egyedül játszani, utána főzés, etetés, teregetés, ebéd, altatás, takarítás, etetés,séta, játék, férjem hazajön, vacsora, fürdetés, fekvés olyan 11 körül... nem tudom, hogy csinálta, de én elfáradok...
2013. nov. 20. 11:20
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
mellette még néha angolt, németet korrepetálok itthon.
2013. nov. 20. 11:22
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Hááát peeersze, hogy a kedves mamának igaza van. Én megszívatnám, visszamennék dolgozni, aztán legyen ő a házi rabszolga, ha annyira akar.
2013. nov. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

Egy 7 hónapos gyerek mellett még ott a helye az anyjának.

ne foglalkozz anyósoddal, vannak rosszindulatú emberek. Nem értem miért mondhat ilyet. Az más ha mondjuk 2 éves kora után mész vissza dolgozni, ő pedig vagy anyóssal van vagy bölcsiben. De még csak 7 hónapos..

2013. nov. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Nincs igaza.
2013. nov. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nincs igaza, nem lehet könnyű neked ilyen anyóssal. Ha van rá lehetőségetek és ha kijöttök a pénzből akkor mindenképpen jó hogy otthon vagy vele.
2013. nov. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem 7 hónaposan még nem muszáj visszamenni, főleg, ha mint írtad, otthonról is dolgozol. 1-1,5 éves korában lenne érdemes az én szememben.


Egyébként a napirended nem nagyon értem, mit takarítasz, mosol és főzöl minden nap. Ha csak későn készülsz el ezekkel a dolgokkal, akkor valamit rosszul csinálsz. Főzni érdemes 2-3 napra gyerek mellett, mert elég gondja van az embernek. Ráadásul nem tudom mi a bánatot főzöl, amire már 8 előtt elő kell készülni, még a marha is megsül ennyi idő alatt...


Esetleg a reggeli csicskázást a férjednek kiiktathatnád, tud ő magának kenyeret kenni szerintem. A mosogatást pedig ebéd után és vacsi után érdemes megcsinálni (utóbbit akár kettesben, vagy amíg főzöl/mosogatsz, a férjed fürdethet), úgy nincs semmi reggelre. Ráadásul ha mindig élből megcsinálod, akkor 5 perc kb. Vagy gondolkodjatok el egy mosogatógépen - rengeteg vizet spóroltok vele, az áramköltsége pedig kb. 50ft/futás, szóval minimális. Ha sokat főzöl, nélkülözhetetlen. Vagy egy szárítógép sem ártana, ha naponta mosol!

2013. nov. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
63%
Ez egy jó ötlet aminek vannak elönyei is és hátrányai. Ha te ugy döntenél, hogy bevállalod a hátrányokkal, s ő pedig annélkül segitene hogy visszélne vele, akkor jó ötlet lenne.Tekintve a stilusát nem hiszem hogy nem élne vissza vele.Ilyen körülmények közt nem tartom jó ötletnek.
2013. nov. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%
Sz@rd le az anyósodat. Ha vissza akarsz menni dolgozni, menj, ha maradni akarsz, maradj! De ne az anyós döntse már el. Menjen el ő dolgozni, ha annyira unatkozik.
2013. nov. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

Egyáltalán nincs igaza! Ha meg visszamennél dolgozni, 1 hónap után azt hallgatnád tőle, hogy milyen anya vagy te, hogy rásóztad a 7 hónapos fiadat..

Amúgy vannak olyan emberek, akik meg szeretnék mondani, hogy mi a helyes, mi nem, lásd, amint kinőne 2-3 foga, rántotthússal etetné a mama a gyereket, mert annak idején az akkori gyerekek már ették mint kacsa a nokedlit és társai. Ne hallgass másra, úgy éld az életed a férjeddel ahogyan ti jónak látjátok, és a gyereket is úgy neveljétek.

2013. nov. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
6os! azért készülök elő, mert a fiam délelőtt csak 20 percet alszik, és az alatt nem tudok mindent felpakolni, ha előtte mondjuk nem olvasztottam ki a húst, vagy nem pucoltam krumplit, és én így álltam be, hogy minden nap főzök, mert otthon is ezt láttam, többen mondták, hogy főzzek előre, de nekem nem megy.. a férjemnek pedig nem csicskázok, szerintem annyit megtehetek, hogy megsütöm a tojást neki reggel. A mosogatás pedig azért akkor van, mert akkor van rá időm, este meg semmi értelme, mert a férjem néha eszik éjszaka, szóval ugyanott lennék... azért köszönöm a válaszod.
2013. nov. 20. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!