Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is baj, hogy...

Szerintetek is baj, hogy elfelejtettem anyósomnak mécsest venni?

Figyelt kérdés
Ma vettek mécsest apunak halottak napjára. Anyósomnak viszont elfelejtettem és ezen a párom teljesen kiakadt. Azt mondta, hogy szégyelljem magam. Miért ekkora nagy ügy ez?
2013. okt. 17. 17:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
81%

Miért, van még 2 hét addig, nem? Mi a gond?


Mi is veszünk itt is, ott is, aztán itthon összeszámoljuk, melyik sírra mennyi kell, aztán ha kell, veszünk még. Mi ebben a tragédia?

2013. okt. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
51%

Nekem esne jól, ha a párom megfeledkezne az én halottaimról. Főleg hogy a párod édesanyjáról van szó.

"Miért ekkora nagy ügy ez?"

Hogy lehet ehhez így hozzáállni? Ha már elfelejtetted, akkor kérj bocsánatot, ne a másik legyen már a hülye, mert rosszulesik neki, hogy a halott édesanyjára nem is gondoltál.

2013. okt. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%

Miért kéne szégyellned magad? A párod is nyugodtan megveheti.

Az én édesanyám is meghalt :'( és eszembe sem jut, hogy párom vegye meg a mécsest. Ha megveszi, örülök neki, ha pedig nem, nem sértődök meg rajta.

2013. okt. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy majd holnap veszek, azt mondta, hogy nem kell. Akkor meg mi a baja?
2013. okt. 17. 17:23
 5/28 anonim ***** válasza:
64%
Kik vettek? Édesapád és anyósod már meghalt és a sírjukra kell a mécses, vagy ők kértek benneteket, hogy vegyetek nekik is mécsest, ha majd mennek a temetőbe?
2013. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
54%

Ha a kérdés arra vonatkozik,h édesapád sírjára vettél és anyósodéra nem,akkor igen,nekem is baromi rosszul esne...Mert ezzel kb. azt közvetíted felé,hogy nem érdekel az ő halott édesanyja...

Igen,persze,"gondoskodjon"mindenki a saját halottairól,nem azért,de ez nevetséges...Ha már egy család vagyunk,akkor szerintem alap,hogy megtisztelem azzal a páromat,hogy figyelek az ő szeretteire(halottaira)is...

Nem a mécsesen akadt ki,hanem a hozzáállásodon...pláne,hogy "elfelejtetted"..

2013. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
35%

Nem baj. Annak baj, aki ebből ügyet csinál. Elfelejtetted, elnézést kértél pont. Egy normál ember ebből nem csinál ügyet. De az, aki életben tartja a halottját, aki hisztizik Halottak Napja körül, aki mindenáron bele akar kötni a másikba, az igen.


Szerintem inkább a férjed szégyellje magát, hogy ilyen ostoba és gyerekes. A halottat meg kell gyászolni és elengedni. Utána a temetőlátogatás Halottak napja környékén már csak JELKÉPESsé válik - mint ahogyan annak is kellene lennie.

2013. okt. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Hát én sem csak halottak napján megyek a temetőbe.
2013. okt. 17. 19:02
 9/28 anonim ***** válasza:
74%
Én is kiakadnék. Az én szüleim pont ugyan úgy a családunk része mint az övé.
2013. okt. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
37%

7-es voltam:


Én viszont nem akadnék ki ezen. Egyrészt nem tudjuk, hogy az anyóst vagy az apóst ismerte-e még életében a meny, vagy sem. Ha nem, akkor szó sincsen itt semmiféle normális érzelmekről a másik fél részéről (akinek meghaltak a szülei), csakis arról, hogy a saját érzelmeit akarja a másikra rátukmálni.


Ha életében ismerte, akkor talán ezért "felejtette el". mert olyan "jó" ember volt a halott életében, hogy ezt érdemli. Lehet, hogy a fiát agyonajnározta, de a menyét gyűlölte. A két emberben törvényszerű, hogy két, egymással ellentétes kép és érzelem marad meg a halottról.


Mindig szeretik egyes emberek elfelejtni, hogy egy ember nem válik azzal jóvá, hogy meghalt. Aki életében gonosz, önző és szemét ember volt, az holtában is marad.


Kicsit túl van ez is lihegve, mint annyi minden otthon.

2013. okt. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!