Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek anyósomnak van igaza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek anyósomnak van igaza?

Figyelt kérdés
A párommal anyósomékkal szemben lakunk. Anyám elég sűrűn jön pénzt kérni, ezt anyósom megtudta és közölte vele, hogy nem jöhet többet hozzánk. Anyám teljesen fel van háborodva. Mit tehetnék?
2013. aug. 26. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
költözz el!
2013. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Hat ha anyádnak adtok, neki meg nem, akkor érthető a felhaborodasa
2013. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
dehogy van igaza. Mi köze hozzá, hogy hozzátok ki mászkál? Én se gondolom, hogy az szép és helyes, hogy egy felnőtt nő a lányáékhoz jár kunyerálni pénzt, de ilyesmi bárkivel előfordulhat, és a gyerekek általában visszasegítik a szüleiket, erre való a család. Megtiltani nincs joga semmit, az nem az ő háza,amiben laktok, a pénz meg nem az övé, amit anyádnak adsz... Tökmindegy mire kéri, gondolom nem alkoholra adsz pénzt, hanem tényleg fontos dolgokra megy, a rezsi meg a hitelező..
2013. aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

A saját házamba az jön, akit én beengedek vagy a férjem. Másnak beleszólása nincs.

Igaz, mi későbbiekben egyenlő módon támogatjuk majd az öregeket mind a két részről. Nem lesz az, hogy az egyik kap, a másik nem. Az egyiknek bevásárolunk, a másik oldja meg, mert megtudja.

Vannak helyzetek, amik kötelezőek a felmenőkre nézve. Egy egészséges kapcsolatban az öregeket a leszármazottak mindig segítik, ott ahol tudják.

Hiszen előtte pont fordítva működik a dolog.

2013. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Zuckerfee válasza:
88%
Anyósodnak ehhez semmi köze!! Egyedül aki beleszó?hat,az a párod.E?végre a ti pénzetekről van szó,és nem az anyósodéró?! Akármilyen is legyen anyukád,nehagyd hogy megalázzák. Elvégre kihez menjen,ha nem a gyerekéhez?!. . .
2013. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az nem az én házam hanem anyóséké pontosabban a párom nevén van de ők a haszonélvezők ezért nem engedi, hogy anyám a nyakunkra járjon.
2013. aug. 26. 14:06
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha a saját fizetésedből adsz és a párod tud róla, nem hazudsz neki, akkor semmi köze hozzá anyósodnak.
2013. aug. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

A haszonélvezet nem azt jelenti hogy megmondhatja, ki mehet be a házba.


Egyébként meg egyetértek az előttem szólókkal.

2013. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A férjed mit szólt ehhez?
2013. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem azért jó részt meg igaza van anyósodnak. Ok, nem mondhatja azt, hogy ne menjen többet hozzátok anyukád(bár a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál, több köze van a lakáshoz, mint mondjuk neked) de felhívhatja rá a figyelmed, hogy ez nem annyira jó így. Menjen anyukád a lányához beszélgetni, látogatni, segíteni, se hogy "elég sűrűn pénzt kérni" ... Nekem ez nem fér bele.

Mi is segítjük a szüleinket, de nem úgy, hogy ők a nyakunkra járnak pénzt kérni. Leültünk, kiszámoltuk mennyi az amennyiből kijönnek egy hónapban, mennyi a bevétel, a fennmaradó részt meg kipótoljuk mi, meg a többi gyereke. Így nem kellemetlen nekik sem, nekünk sem.


Meg kicsit olyan érzésem van, hogy anyukádnak nem a megélhetése múlik ezen, és esetleg anyósod csak azt nem akarja, hogy kihasználjanak.

2013. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!