Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normalis, hogy anyosek folyton...

Normalis, hogy anyosek folyton "befognak" dolgozni?

Figyelt kérdés

Parommal a 3 evunk alatt tobbszor vitatkoztunk mar amiatt,hogy a szulei folyton "munkat adnak" neki,ezaltal nekem is,mert mindig nem huzhatom ki magam alola.Nagy kertes hazuk van,nem birjak ketten a vetemenyest rendezni, igy tavasszal ,nyaron ,osszel ,mindig van munka.Ami nem lenne gond nehanapjan,de sokszor azon mulott,hogy parommal elmegyunk-e kettesben valamerre hetvegen,hogy a szuleinek kell-e segiteni vagy sem.

Most meg felujitottak a hazat,parom folyton ott kellett segitkezzen, reggeltol keso delutanig, igy nekunk jo esetben csak az estenk maradt,gyakran meg hetvegen is.Parom is elvarja,hogy kivegyem a reszem (??) a munkabol a szulei hazanal(pl. felujitas utani takaritas).

Nem azt mondom,hogy egyaltalan ne segitsen nekuk,elvegre a szulei,de normalis ,hogy a szulei elik a mi eletunket?


2013. nov. 27. 12:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%

Normális.

Őszintén szólva nekem az nem normális, hogy te ezt megkérdőjelezed.

Ha meg segítesz neki, akkor egyrészt gyorsabban végeztek másrészt addig is együtt vagytok.

2013. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
42%
szerintem meg nem normális, különben is minek laknak kertes házba ha nem tudják ellátni a ház körüli munkát, miért kell veteményezni ha azt a fiának kell csinálni???
2013. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
51%

Egyetértek az előttem szólóval,mégiscsak a gyerekük.

Neked persze nem muszáj segítened,de meglesz rólad a véleményük.Inkább segítenék én is nekik,minthogy fizetniük kelljen munkásoknak.Azzal a pénzzel titeket is támogathatnának.

2013. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
...csak nem ertem, miert nem csak annyit ultetnek el,amennyit ketten megbirnak gondozni?? mert meg 4 embernek is sok,amit elmuvelnek.Hol asni kell, hol kapalni, ontozni, leszedni,pucolni, fuvet nyirni, fat vagni.Kb. 3 csaladnak elegendot termelnek.Minek? ott rohad a pinceben minden gyumolcs.
2013. nov. 27. 12:42
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

Ti külön éltek? Vagy anyósékkal?

Ha anyósékkal akkor teljesen normális.


Ha külön akkor ahogy írod ilyen nagy mértékben ennyit segíteni tényleg nem elvárható.


Egy történet, talán más is másképp látja ezt.


Èdesanyám egy jómódu paraszt családból jött, egyedüli gyerek.

Nagy telket nagyszülei megosztották (hivatalosan két helyrajzi szám lett), és anyukámék oda építettek. Habár mindent elvettek nagyszüelimtöl de két szöllö és egy présház megmaradt. nagypapám még ici pici voltam meghalt, így maradt nagymamám anyukám és apukám hatalmas szöllöre(amiböl pénz nem jött be inkább elosztogatták a bort, vagy nagyon kismennyiségben eladtak belöle), 2000m2-es telekre két házra... Ès anyukáméknak mi ketten voltunk testvéremmel. Apukám is és anyukám is 8-10 órában(sokszor hétvégén is) dolgoztak.

Az egész életük egy munka volt. Nagymamámnál tyúkok, malacok stb... a szöllö, a kert és maga a családi házak...

Velünk alig foglalkoztak, közös társasozás, pihenés soha nem volt. Nekik csak a munka és a munka után a munka.

Mikor nagymamám meghalt (én akkor már 21 éves voltam), egyszerüen eladtak mindent szüleim. a kertet befüvesítették nagyrészt, maradt pár csirke és egy kisebb ágyás paradicsomnak, és azóta tudnak pihenni, élvezni az életet.

2013. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
az azért nem normális, hogy a saját házatokra nem marad idő mert az anyósék házát, kertét kell csinálni, tudni kell nemet mondani, mindennek van egy határa
2013. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
33%
Beszéljétek meg, hogy minden 2. hétvégén mentek. Vagy hogy havi 2 hétvégét.
2013. nov. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
81%
Ha tényleg túl sokat termelnek, ki kell vinni a piacra, így bevételt is termeltek. Vidéken ez mindennapos, hogy az ember a fölösleget eladja. Nekünk is volt olyan év, hogy majd belefulladtunk a barackba, de szépen elment minden a hétvégi piacon. :) Ha tényleg annyit segítetek, biztosan kapnátok is a nyereségből.
2013. nov. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%

Kedves előttem írók.

A kérdező is megírta: Nem a segítséggel van a baja, mert szívesen segít. De az nem normális hogy az életed majd minden napját ők osztják be, hogy ki mit csinál.

Segíteni természetes hogy kell, ez nem is vitakérdés. De a segítség nem az, hogy minden hétvégén KELL csinálni valamit, mert a szülők nem bírják.

Én imádom az anyósomat, ő is szeret minket. Mi is szó nélkül segítünk ha szükséges, de nem megyek minden hétvégén mosogatni vagy parajt szedni. Mondjuk az én anyósom nem is követelőzik..

Kedves kérdező. Tudni kell nemet mondani is. Amikor nektek wellness hétvége van befizetve akkor tessék nyugodtan megmondani, hogy

- sajnáljuk anyuka, most nem tudunk menni, mert programunk van..

Nemfog összedőlni a világ ha nem mentek..

2013. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
68%

Egy bizonyos szintig normális. Mi is segítünk, anyósoméknál talán többet, ők idősebbek mint a szüleim, ráadásul apósom nem ért annyi mindenhez mint apum. Tehát ott sokszor segít/segítünk. De nem úgy, hogy ez miatt nem tudunk elmenni ide-oda, vagy nem tudunk közös hétvégét össze szervezni a haverokkal. Ha éppen nincs más mindig segítünk. Tehát ha nem úgy működik, hogy mikor párod nem dolgozik, akkor minden egyes nap a szüleinél dolgozik, meg te is, hanem csak alkalomszerűen, vagy havonta pár napot ott segít, akkor szerintem ez normális. Az meg hogy elvárja, szintén normális lehet, nekem is szól hogy segítsek bármiben, sőt és én rászólok hogy emelje meg magát és segítsen. Nálunk ebből nincs gond. A ház újításnál is inkább ő segítsen mint egy vadidegen. Nyilván nem évekig újítják.

Mi ilyenkor még el is szórakozunk, és mindenki jól jár.

De a lényeg ha nem az összes szabadidejét/szabadidőtöket töltitek ott, akkor nincs gond.

2013. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!