Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez normális anyós részéről?...

Ez normális anyós részéről? Vagy csak engem érint érzékenyen?

Figyelt kérdés

2,5 éve Párom szüleivel lakom.

Após nem dolgozik, mert Anyós mindig eltartotta.

Após nem rokkant, nincsen oka miért nem dolgozott (azt szokta mondani: nem szorultam rá, mindig volt aki eltartott...). Lásd: már 3. család amiben él, és már 4 gyereke van.

Amit viszont nem értek, hogy Páromat az édesanyja imádja, puszilgatja, ölelgeti, kedves vele. Ha Párom ingerülten rászól, anyós elszégyelli magát, 20x bocsánatot kér Páromtól, és 1x nem hallottam, hogy bunkó lett volna vele.

Én ha mondok valamit egyből kiakad rám, de egyszerű dolgok miatt.

Tegnap (próbáltam) felhozni valami témát, hogy beszélgessünk. Azt mondtam, hogy idős koromban nem tudom milyen zenét fogok hallgatni és ez érdekes számomra, mert teljesen más jellegű stílusban mozognak a mostani szép/idős korúak.

Erre anyós: úristen micsoda hülyeség ezen gondolkozni, én fiatal koromban ilyen baromságokon nem gondolkoztam...

Párom nem szokott rászólni anyósra, mert túlságosan is elvan ahhoz kényesztetve, hogy haragudjon anyukára bármiért is...

már nagyon nehezen bírom így anyós mellett... Itthon a házimunka felét én csinálom, de nem elég neki... volt hogy ordítozott + sírt, hogy az abrosz morzsás és milyen dolog ez?

NAGYON sokszor beszélgettem vele, akkor 2-3 hétre normális volt VISZONYLAG, nem szólt be annyit.

Pl nagyon súlyos ekcémám van és ugyan kesztyűben tudok vegyszeres dolgokkal dolgozni, de direkt olyan mosószert vesz amitől még kiütésesebb leszek.

Amikor megjegyzem neki: hát ez van, most ezzel mosunk.

Én diák vagyok jelenleg, és nem engedhetem meg magamnak, hogy a háztartás felét én vásároljam össze... így is fizetem neki a kaját és a rezsi felét is.

Párom egyébként még 1x se kérdezte meg az anyját, hogy miért ilyen ellenséges? egyszerűen NEM veszi észre.

Szerinte az anyukája mindig normális és finom nő..


2013. okt. 21. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Te élősködsz az anyósék nyakán, szóval inkább tartsd a szád arról, hogy ott ki hogy viselkedik. Ott te vagy a vendég, tehát neked kell viselkedned, nem beszólogatni az anyósodnak, aztán csodálkozni hogy kiakad rád. Az, hogy a párodnak szabad visszaszólnia az anyjának, nem jelenti azt, hogy neked is!

A házimunkát is ő mondja meg, hogy ha ott élsz hogyan és mennyit végezz. Még egyszer, te költöztél oda, tehát neked kell tűrnöd, ő hozza a szabályokat.


Más: ha nem jössz ki jól az anyóssal, minek költöztél a nyakára? Egyáltalán miért költöztél össze a "pároddal" akinek láthatóan fontosabb az anyja, mint te?

2013. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Miért tűröd? Én is ilyen helyzetben voltam, csak más hülyeségei voltam anyósnak. Megmondtam a páromnak hogy vagy normális lesz anyós, vagy költözök. Nem kötelező együtt élni.
2013. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem költöztök el?

Ha neked nem jó ott, akkor gondolom van a párodnak jövedelme, költözzetek külön.

Vagy azt sem értem, hogy ha te még tanulsz, akkor miért kellett odacuccolni anyósékhoz, ha most meg nem jó ott.

Akkor haza kell menni a te szüleidhez. Akár egyedül, akár a pároddal és nem lesz anyósgond.

Ez nem fog változni. Anyósod ilyen volt, ilyen is marad. Nem mellesleg ő van otthon, nem te, tehát ha valami nem tetszik neki, sajnos nem sok hozzászólásod van.

2013. okt. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Ez a banya egyszerűen nem normális. Pszichiátriai eset ,kiszolgálja a munkakerülő urát meg a gyerekét csecsemőként kezeli. Most biztos jönnek olyanok, hogy nem kell ott lakni, költözzetek el, stb... Pedig ez nem mindig ilyen egyszerű és a párod nem is mozdul anyuci szoknyája mögül. Szerintem bőven elég, hogy a háztartás felét elvégzed és még fizetsz is a rezsibe, ételbe.
2013. okt. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Rajtad vezeti le a feszültséget, amit a kedves párja, meg a kedves fia meg úgy általában az élet okoz. Miért? Mert te nem szólsz vissza. És valahol te is érzed, hogy nem szólhatsz vissza, mert ő van birtokon belül. Üss vagy fuss! Én az utóbbit választanám. Követ a párod, ha szeret, ha nem, akkor maradjon a kedves édesanyjánál, aki kényeztesse tovább.
2013. okt. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát igen, én nem szólhatok vissza és nem is szoktam

Páromnak nagyon kevés a fizetése, és anyós nem engedi el a fiát, nem engedi, hogy elmenjen innen.

Párom csak 1 hónapja dolgozik, és még megtakarított pénzünk sincsen.

Anyukámék vidéken élnek és Páromnak az messze van

2013. okt. 21. 13:12
 7/13 A kérdező kommentje:

Anyós mondta, hogy költözzek velük össze, mert a fia szeretne velem lakni (akkor ő is iskolába járt még), és hogy mindig a fia mellett lehessek, hogy ne keljen neki utaznia miattam, legyek velük.

örültem ennek, de aztán jöttek ezek a problémák és már itt tartunk.. én soha nem gondoltam egy percig se arra, hogy idejöjjek. Vidéken már nincs szoba ahol alhatnék, mert kiadták albérlőknek

2013. okt. 21. 13:14
 8/13 anonim ***** válasza:
21%
Ha tanulsz még, miért nem a saját Anyukáddal élsz együtt? Miért kell idegen nyakán élősködni? Én biztos nem engedném összeköltözni a fiamat olyannal, aki nem képes a saját megélni. Akit pedig zavar, hogy Anya-fia szereti és tiszteli egymást, annak őszinte szívből kívánom, hogy majd később Anyósként őt is szívből gyűlölje a kis menye!!! /Egy fiús Anyuka!/ MERT NE FELEDJÉTEK! BELŐLETEK IS LESZ EGYSZER ANYÓS!
2013. okt. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó, add át részvétemet a fiadnak, vagy ha van barátnője/felesége, inkább neki:). Egyébként tényleg nem normális az anyós, de a párod sem, tipikus anyuka pici fia. Sosem fog ellentmondani anyucinak, de az a leggázabb, hogy anyós nem akarja, hogy elköltözzön. Odacsábított téged, hogy a fiának ne kelljen elmennie onnan, így már nehéz lesz a párodat rávenni, hogy költözzön. Meg ugye te leszel a hálátlan szemét dög, ha megtudja anyós, hogy tervezed a költözést, és ha még a fiát is elvennéd tőle, lehet, kitesz.
2013. okt. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
tény hogy nem komplett az anyós,de az is igaz,hogy minek azon agyalni öregen mit fogsz hallgatni,ebbe még sosem gondoltam bele és abszolút nem is érdekel:D
2013. okt. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!