Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normalis, hogy anyosek folyton...

Normalis, hogy anyosek folyton "befognak" dolgozni?

Figyelt kérdés

Parommal a 3 evunk alatt tobbszor vitatkoztunk mar amiatt,hogy a szulei folyton "munkat adnak" neki,ezaltal nekem is,mert mindig nem huzhatom ki magam alola.Nagy kertes hazuk van,nem birjak ketten a vetemenyest rendezni, igy tavasszal ,nyaron ,osszel ,mindig van munka.Ami nem lenne gond nehanapjan,de sokszor azon mulott,hogy parommal elmegyunk-e kettesben valamerre hetvegen,hogy a szuleinek kell-e segiteni vagy sem.

Most meg felujitottak a hazat,parom folyton ott kellett segitkezzen, reggeltol keso delutanig, igy nekunk jo esetben csak az estenk maradt,gyakran meg hetvegen is.Parom is elvarja,hogy kivegyem a reszem (??) a munkabol a szulei hazanal(pl. felujitas utani takaritas).

Nem azt mondom,hogy egyaltalan ne segitsen nekuk,elvegre a szulei,de normalis ,hogy a szulei elik a mi eletunket?


2013. nov. 27. 12:33
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Sanyi?

nem,nincs itt senki Sanyi, en Zsoka lennek, de tokmindegy,ugysem ismer senki.

2013. nov. 27. 13:18
 22/27 anonim ***** válasza:
63%
Nem normális! Az oké, ha néha segítetek, ez természetes is. Mi is ha elmegyünk hétvégén anyósékhoz egy hónapban 1-szer, akkor segítünk, amit kell. Van, hogy az egész nap elmegy a munkával, de kapunk is mindig cserébe egy csomó mindent. Viszont ilyenek, hogy favágás, ami férfimunka, eszükbe sem jutna velem csináltatni, párom meg mindig mondja, hogy ha nincs kedvem nem kell csinálnom semmit. Szóval nálatok szerintem az alapvető probléma, hogy a párod szerint ez rendben van így és előtérbe helyezi ezeket a dolgokat, mint a ti kapcsolatotokat.
2013. nov. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
55%
szóval egész nap a szüleinek segít ahelyet, hogy munkát keresne?
2013. nov. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk is hasonló a helyzet, a szüleim idevettek egy hatalmas, régi házat még hatalmasabb kerttel, amit lassan már nem bírnak ellátni. Nem is értem, mikor megvették, miért nem gondoltak rá, hogy ezt nem fogom én meg a párom gondozni helyettük, ahogy a húgomék sem, úgy számoljanak... szóval egyelőre még megosztjuk a munkát hatunk között, de így is sok, főleg nyáron, mikor tüzelőről és a veteényesről is kell gondoskodni. Talán ha megöregszenek, visszaköltöznek a másik házunkba, ahol van gázfűtés és nincs ekkora udvar (bár ott sem kicsi, csak mégsem ekkora).

Egyébként sokszor én is ki vagyok akadva, pl ma is weblapot akartunk szerkeszteni (ebből akarunk vállalkozást csinálni később), határidős munka, erre anyám benyögi, hogy a páromnak segítenie kell elszállítani a pálinkamasszát (amiből ugye anyám dugipénze lesz, tökéletes vén szipirtyó lesz belőle :D), szóval a párom fél délelőtt nekik ugrált, majd ment is dolgozni, így rám maradt szinte minden, csakhogy én nem értek mindenhez, amihez a párom igen. De többször is volt már ilyen... és mindig csak én meg a barátom vagyunk elővéve, a húgom és az ő barátja sohasem, mégis nekik adják a pénzüket, őket támogatják, ők a kedvencek. Úgyhogy nálunk még ez is rátesz egy lapáttal a dologra...

A kérdésedre meg konkrétan annyit tudok mondani, hogyha a párod ilyen "csicska", hogy legalább néha nem bírja azt mondani, hogy nem, akkor jobb, ha megfontolod, érdemes-e vele maradnod. Egy barátnőmnek is ilyen ragaszkodó, anyuci szoknyájához bújó pasija van, az anyósjelölt megkeresíti az életüket.

2013. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
80%
Mondd meg, hogy most egy ideig nem mész, mert el kell rakni azt a sok mindent télire, amit kaptál tőlük.
2013. nov. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
13%

Elnézést,csak nem olvastam végig a sorokat.

Volt egy kollégám,aki teljesen ugyanezekkel a gondokkal küzdött.

Igaz,most már válnak.

2013. nov. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 eztsetudtad ***** válasza:
25%
Szerintem lehúzosok egy normális ember nem szívessen fogad el segítséget nem hogy állandóan kérjen.
2013. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!