Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normalis, hogy anyosek folyton...

Normalis, hogy anyosek folyton "befognak" dolgozni?

Figyelt kérdés

Parommal a 3 evunk alatt tobbszor vitatkoztunk mar amiatt,hogy a szulei folyton "munkat adnak" neki,ezaltal nekem is,mert mindig nem huzhatom ki magam alola.Nagy kertes hazuk van,nem birjak ketten a vetemenyest rendezni, igy tavasszal ,nyaron ,osszel ,mindig van munka.Ami nem lenne gond nehanapjan,de sokszor azon mulott,hogy parommal elmegyunk-e kettesben valamerre hetvegen,hogy a szuleinek kell-e segiteni vagy sem.

Most meg felujitottak a hazat,parom folyton ott kellett segitkezzen, reggeltol keso delutanig, igy nekunk jo esetben csak az estenk maradt,gyakran meg hetvegen is.Parom is elvarja,hogy kivegyem a reszem (??) a munkabol a szulei hazanal(pl. felujitas utani takaritas).

Nem azt mondom,hogy egyaltalan ne segitsen nekuk,elvegre a szulei,de normalis ,hogy a szulei elik a mi eletunket?


2013. nov. 27. 12:33
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Kulon elunk a szuleitol, lassan mar a parommal mi sem elunk egyutt, mert en is inkabb hazamegyek a sajat szuelimhez munkabol,mert ha a paromhoz megyek "haza",ott ures es hideg a lakas,mert o a szuleinel segitkezik(amugy nincs munkahelye,raer, de igy ideje sincs munkahely utan nezni).
2013. nov. 27. 12:48
 12/27 anonim ***** válasza:
61%
lehet van akinél normális, van akinél meg nem, de én nem segítenék. oldják meg maguk a dolgaikat, én se várom el senkitől, hogy nekem segítsen. hétvégén meg pihenni szeretnék.
2013. nov. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Legutobb meg NEM-et mondtam a favagasra, mert kereken 3 ferfi munkaero volt a hazuknal, nem az en segitsegemen mulott,hogy mikorra vagjak fel a tuzifat.Mai napig hallom a paromtol,hogy arrafele sem mentem.

legutobb dioszedes volt, rengeteg diot felszedtemm, a parom anyukaja meg annyit sem mondott,hogy koszonom.Nemhogy bar egy mareknyi diot adjon.

2013. nov. 27. 12:55
 14/27 anonim ***** válasza:
70%

Nem normális. Főleg, hogy nem is a férjed, ha jól veszem ki a szavaidból, és így nem is az anyósod.


Más a segítség, és más az, amikor rendszeresen ott kell lenni.



Én is azt mondom, minek akkora kert, amit nem tudnak gondozni?

2013. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
73%
Te is szervezz rendszeres munkát a te rokonságodban, és meglátod, mit lép a párod :)
2013. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem dolgozik a férjed miből éltek? Csak nem anyósék segítenek be anyagilag?
2013. nov. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Az en fizetesembol.A parom meg gyakran ott kajal,amikor en sokaig dolgozom,onnan hordja a kajat maganak, igy valamilyen szinten le is kotelezi magat .
2013. nov. 27. 13:06
 18/27 anonim ***** válasza:
77%
Én írtam a piacozást, de ezek után, hogy a közösen felszedett dióból egy zacskóval sem adnak, én is azt írom, hogy ez nem normális. Ha az anyósomnak bármit segítünk, vagy viszünk ajándékba, mindig ad cserébe valamit, pl. a múltkor anyukáméktól kaptunk almát. Vittünk anyósnak is, következő alkalommal már abból sütött pitét nekünk. :)
2013. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
46%

Azért ennyire nem de egy minimális segítség azért elvárható én szerintem.

Nos mi is a párommal a szülei szomszédjában lakunk a nagyszülei régi házában. Amit épp felújítunk tehát télen nem is lakunk ott hanem a szülei házba költöztünk be hogy ne kelljen fűteni azt a nagy házat így kettőnkre főleg hogy még nincs is rendesen befejezve. Mis is dolgozunk itt igaz nem mindig mert sokszor ha pihenős vagyok, vagy szabin vagyok és a párom vagy dolgozik vagy más egyéb dolga van akkor sokszor jövök át unalmamban és szívesen besegítenék vagy a kertbe vagy a főzésbe de sokszor mondják hogy nem kell, inkább pihenjek.

Én nekem gyerekkori vágyam a kerti munka főleg a virág gondozás amit csinálhatok is mert apósom átadta a terepet nekem hogy tanuljak de sokszor mondja hogy hagyjam a fenébe.

Nőként én is besegítek a favágásba csak mert ilyen nevelést kaptam otthon egyetlen gyerek voltam és sokszor segítettem be fiúként lettem nevelve nagyrészt így sok mindenhez értek meg hát lányként villanyszerelőként dolgozni az sem egy minden napos dolog :D De a lényeg az hogy valamilyen szinten elvárás főleg ha ők is segítenek valamiben mert nekünk is sokat segítenek a mi kertünk közös az övékével mert nincs kerítés a két telek közt így nálunk is van veteményes ami közös tehát nincs az hogy ez az enyém az a tiéd így besegítünk, aki ráér, kicsit kigazol, párom lenyírja a füvet mindkét oldalon, stb... Pedig simán mondhatnék nemet de én nem olyan vagyok :)

2013. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
21%
Sanyi,te vagy az??:D:D
2013. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!