Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Meg fog valaha kedvelni? (...

Meg fog valaha kedvelni? ( mit tudnék csinálni)

Figyelt kérdés

A barátommal több mint egy éve vagyunk együtt, és az első találkozás/bemutatkozás tragikusan végződött.

Mikor mondtam hogy a szüleim elváltak, akkor annyira látszott az arcán, hogy " csalódott".


Pár nappal később a barátom mondta, hogy nem volt túl boldog mikor megtudta, ... ( mert nem lehet jó az értékrendem, egy szülő nem tud annyi mindent megadni a gyerekének, mint kettő. Plusz nem vagyunk hasonló anyagi helyzetben, mint ők)


A családban mindenki más kedvel, csak éppen a szűk családi köréből az anyukája, és az apukája nem.

Nem tesz megjegyzéseket, sőt.. még egy fanyar mosolyt is magára erőltet, mikor meglát.



Egy év után sem kedvelt meg. Mikor a barátomnak mondta, hogy érzem, hogy ne kedvel, akkor csak annyit mondott, hogy " én ilyet nem mondtam", és hogy az apukájának sok idő kell, míg elismeri, hogy tévedett. (5-10 év!!!)


Nem tudom elengedni magam, mikor véletlenül megkérdezi, hogy hogy vagyok, akkor sem tudok 1-2 mondatnál többet mondani, mert tudom, hogy csak formalitásból kérdezi.


A nagymamáknál, vagy a nagybátyáéknál az első perctől kezdve el tudtam engedni magam, nem szégyenlősködök, ha például ebédelünk, nem érzem úgy, hogy minden mozdulatomat ellenőrizné valaki.


Közös jövőt szervezünk, család, gyerekek,... de


2013. dec. 25. 00:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát a barátod felfogása is furcsa, hogy ilyen degradáló, tapló következtetéseket mert kijelenteni már a megismerkedéseteknél azzal kapcsolatban, hogy a szüleid elváltak. De hát ezek szerint volt kitől tanulnia. A szüleivel ne akard magad megkedveltetni, add önmagad, aki szeret elfogad. Ha pedig játszani akarják az álgondoskodó "az én gyerekemnek senki se lehet elég jó" maszlagot hát tegyék, előbb-utóbb megunják. Ha nem akkor pedig nem érdemes rájuk több energiát pazarolni. Ezt a barátodnak is kell látnia.
2013. dec. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Én is bírom amikor sok f**aszságot a fejemhez vágják, amikor megtudják hogy egyke vagyok. Barátod és a szülei is görények amúgy.
2013. dec. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Hát ne haragudj, ha valaki ez alapján ítélne meg, és ilyen végtelenül ostoba kijelentéseket tenne (értékrend + anyagi helyzet), azt pofán röhögném, aztán rátaposnék a lábára, és soha többé nem állnék szóba vele. Ez NEM értelmes emberre vall.
2013. dec. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az a gond, hogyha így bezáródsz miattuk, akkor megerősítve látják a negatív elvárásaikat. Szerintem azzal teszed a legjobbat, ha valahogy megőrzöd az egyensúlyodat a táraságukban és jól érzed magad és ez látszik rajtad.
2013. dec. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Miért van az, hogy a nők többsége olyan embert nevez következetesen a "barátjának", akivel befolyásoktól mentes kívülálló azt látja, mintha két egymás számára tök idegen ember élne egymás mellett... :-/


Kéredző, tedd a szívedre őszintén a kezed: mennyi időt gondolsz ennek a kapcsolatnak??

2013. dec. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Legyél udvarias, kedves velük (még ha nehéz is), igyekezz minél értelmesebben beszélni, mikor velük vagy, és legfőképp nagyon szeresd a párodat, kb. ennyit tehetsz. Ha látványosan boldog lesz melletted, előbb-utóbb úgyis elfogadják a helyzetet, ha nem is te leszel a szívük csücske, de hát nem muszáj gyakran találkoznotok.

Anyukámat is nehezen fogadták el az új párjának a szülei (hasonló okok miatt, csak náluk az iskolázottság terén is voltak ellentétek). Mára nagyon szeretik, karácsonyozni is áthívták, mennek ide-oda együtt stb.

2013. dec. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!