Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, hogy az anyósom...

Dolnamaca kérdése:

Mit tegyek, hogy az anyósom ne tegye tönkre a kapcsolatomat?

Figyelt kérdés
Van egy 28 éves párom akit imádok szeretek, idén nyáron születik a kisbabánk is. Minden tökéletes volt, az anyja is nagyon rendes volt, egész addig amíg meg nem kérte a párom a kezem és kiderült hogy terhes vagyok. Napi 4-5ször eljár az anyósom szó nélkül bejön, persze nem is tudok mit tenni ez ellen, mert saját kulcsa van a házhoz. Amikor a párom dolgozik állandóan csak sérteget stb. Le ellenörzi hogy kitakarítottam e rendesen, hogy mit csinálok...igazából semmit nem tudok csinálni, mert valójában a párommal magánéletünk sincs, mert ő akkor jön megy amikor óhajtja. Bár már lett neki szólva, hogy ne jöjjjön legalább olyankor amikor a fia dolgozik, de ezt nem bírja ki. És a páromat is ellenem akarja uszítani...Karácsony másnapján itt könyörgött a fiának, hogy hadjon el engem, mert nem azért nevelte fel, hogy egy ilyen nővel legyen. És már teljesen kikészít idegileg...Terhes vagyok és mégis fogyok. Fogalmam sincs hogy mit tegyek már.

2014. jan. 7. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Külön laktok,akkor simán cserélj zárat aztán kész.Az én házamba aztán nem mászkáljon senki.
2014. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
86%

Szia!


Cseréljetek zárat mielőbb, s persze, ne adjatok anyósnak! Egyáltalán minek adtatok neki?

Párod kiáll melletted? Mit mondott anyósnak a karácsonyi "hegyi beszédére"?


Kitartást, s álljatok a sarkatokra! ;)

2014. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szia. A párom adott neki kulcsot még anno amikor nem voltunk együtt, mert ez az ő háza.

Mondta neki, hogy hadjon békén és hogy ő dönt arról, hogy kivel van. Hogy kiáll-e mellettem? Úgy mondanám, hogy mindkettőnk mellett áll, valahol meg is értem, mert csak az anyja, de mégis nem így kellene csinálnia a dolgokat.

2014. jan. 7. 12:34
 4/13 anonim válasza:
85%

Mármint a párod háza?

A kiállást úgy értettem, kiállt-e a kapcsolatotok mellett. De ezek szerint igen.

Nem kell összevesznie az anyjával, de ha őt is zavarja (illetve tekintettel van arra, hogy téged zavar), akkor húzza meg a határokat. Ti már ketten (hamarosan hárman ;) ) egy külön családot alkottok. Anyós nyugodtan menjen hozzátok látogatóba, de szóljon előtte, s ha nektek is alkalmas.

De mindezt (finoman, de határozottan) a férjednek kell megbeszélnie vele, mert az ő anyja. Ne te konfrontálódj!

2014. jan. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen a párom háza.
2014. jan. 7. 12:50
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Valahogy ezért sem a legjobb a becsúszott gyerekek, mert olyan hirtelen kellene változni amire készen sem álltok.
2014. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
54%
#6 Hol olvastad, hogy becsúszott a baba?
2014. jan. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Terveztük a gyereket, nem becsúszott....
2014. jan. 7. 13:18
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem megpróbálhatnál beszélni anyósoddal, hogy a fiával közös gyermeketek már mindenképpen úton van, ha szereti a fiát és szeretne jó kapcsolatban lenni a leendő unokájával, akkor téged is vegyen figyelembe. Nem veszed el tőle a fiát, hanem megajándékozod egy unokával, akivel sok közös élménye lehet. De ehhez az kell, hogy nyugodt légkörben legyél, hogy ő megfelelően tudjon fejlődni. Ha nem változtat a hozzáállásán mindenképpen veszít, vagy az egész családot a fiával együtt vagy az unokáját, miért akarná ezt.
2014. jan. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Zárcsere,és nem adni kulcsot.

Aztán majd megunja hogy a ház előtt fagyoskodik,ne negedd be ha dörömböl sem.

2014. jan. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!