Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elmentetek volna anyósékhoz?

Ti elmentetek volna anyósékhoz?

Figyelt kérdés

Meg vannak rám sértődve, mert nem mentem hozzájuk karácsonykor. Sose mentem hozzájuk magamba, nem igazán jövök ki velük, mindig csak a férjemmel voltam náluk.

A férjem külföldi misszióban van, én meg pocakosan itthon. Karácsonyra elmentem a saját szüleimhez, majd velük a tágabb családunkhoz. Anyósomék viszont elvárták volna, hogy egyedül elvonatozzak hozzájuk ebédelni, (kb. három óra oda, és három óra vissza, két átszállással!), és milyen vagyok már, hogy nem mentem. De minek mentem volna? Ha a férjemmel megyek akkor is csak ülök ott mint egy kuka, körbebámuljuk egymást, ő tessék-lássék beszélget velük, ők meg állandóan olyan dolgokon pattognak, amiről tudják, hogy teljesen más a véleményünk. Pl. minek templomba menni, minek nyaralni menni, minek az új ruha, minek szoktuk felcsavarni a fűtést, mennyi volt ez, mennyi volt az stb.


Küldtem képeslapot, meg felhívtam őket, de szerintük "én nem fogadom el őket" és "álmukban sem gondolták volna, hogy nem dugom oda a képemet karácsonykor". Most ez tényleg olyan gáz?


2014. jan. 11. 17:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%

Igen illet volna elmenni, ha a te szüleidhez eltudtál hozzájuk is. Azt ne felejtsd el, hogy gyerekeidnek pont annyira nagyszüleik mint a te szüleid. Lehet egy kicsit nyitnál feléjük ők is másképp állnának hozzád.

Legalább felhívtad őket szenteste?

2014. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
21%
akàrmilyenek is, illendöségböl el kellett volna menni
2014. jan. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
15%
Van gyereketek?
2014. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell túlhabosítani a dolgot. Ha nem volt kedved, nem volt, ennyi. Az emberi kapcsolatokban benne van a kölcsönösség, leírásodból az derül ki, hogy ők se nagyon erőltetik valójában a kapcsolattartást.
2014. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Én se mentem volna. Naná, hogy a saját szüleihez ment, és nem vonatozgatott 6 órát karácsonykor egyetlen ebéd miatt! Ennyi erővel miért nem utaztak anyósék egy 2 órás ebéd kedvéért ennyit? Ráadásul a vonatjegy oda-vissza egy rakás pénz.
2014. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%
Majd ha anyóst szidod miért nem segít a kicsi körül akkor gondolj erre a kérdésre. Mert majd neki sem lesz kedve hozzá.
2014. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Én sem mentem volna el. Ahogy olvasom ők sem nagyon próbálnak veled közelebbi kapcsolatban lenni, neked sincs túlságosan kedved hozzá. Ha egy utcával messzebb laknának, még azt mondanám, hogy azért egy fél órára átszaladhattál volna hozzájuk egy kis sütivel, de hogy nem vállaltad a hat órás utat oda-vissza, megértem.

Főleg, ha meg sem hívtak, nem is volt lebeszélve.

Szerintem elég volt a képeslap és a telefon, nem felejtkeztél el róluk, udvarias voltál.

2014. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

"Majd ha anyóst szidod miért nem segít a kicsi körül akkor gondolj erre a kérdésre."

Szerintem már csak a nagy távolság miatt sem az anyós lesz aki a legtöbbet segít a kicsi körül, bármilyen jó nagymama is lesz.

2014. jan. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Hát én a helyedben kétszer sem mentem volna. :) Tipikus mű hiszti. Ha meg mentél volna, akkor az lett volna a baj... ha emiatt megsértődnek, akkor ez jelzi azt, hogy amúgy is bajuk van veled.
2014. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
20%

Mi dolgod volt otthon?


Ha az állapotod engedi, akkor le kellett volna menni, főleg miután a te családfádat végig tudtad bumlizni.


Elücsörögsz, mobilozol olvasol, keresztrejtvényt fejtegetsz a vonaton, elbeszélgetsz velük, talán ez még jobb alkalom is lett volna, ünnepek, csak te vagy ott, ergo csak veled tudnak kommunikálni.

2014. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!