Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti elmentetek volna anyósékhoz?

Ti elmentetek volna anyósékhoz?

Figyelt kérdés

Meg vannak rám sértődve, mert nem mentem hozzájuk karácsonykor. Sose mentem hozzájuk magamba, nem igazán jövök ki velük, mindig csak a férjemmel voltam náluk.

A férjem külföldi misszióban van, én meg pocakosan itthon. Karácsonyra elmentem a saját szüleimhez, majd velük a tágabb családunkhoz. Anyósomék viszont elvárták volna, hogy egyedül elvonatozzak hozzájuk ebédelni, (kb. három óra oda, és három óra vissza, két átszállással!), és milyen vagyok már, hogy nem mentem. De minek mentem volna? Ha a férjemmel megyek akkor is csak ülök ott mint egy kuka, körbebámuljuk egymást, ő tessék-lássék beszélget velük, ők meg állandóan olyan dolgokon pattognak, amiről tudják, hogy teljesen más a véleményünk. Pl. minek templomba menni, minek nyaralni menni, minek az új ruha, minek szoktuk felcsavarni a fűtést, mennyi volt ez, mennyi volt az stb.


Küldtem képeslapot, meg felhívtam őket, de szerintük "én nem fogadom el őket" és "álmukban sem gondolták volna, hogy nem dugom oda a képemet karácsonykor". Most ez tényleg olyan gáz?


2014. jan. 11. 17:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%
Ezzel a lendülettel akár anyósék is fölülhettek volna a vonatra 6 óra utazásra, nem?
2014. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
12%
Feltettem egy kérdést, amit nagyon leszavaztatok. Miért? Azt kérdeztem, hogy van-e gyerek, ez fontos abból a szempontból, hogy ha van akkor esetleg én elvittem volna a nagyiékhoz, ha nincs, akkor egyedül nem mentem volna. Ennyi. De hogy ezt miért kellett e leszavazni???
2014. jan. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
Én csak annyit válaszoltam volna: pont azért nem mentem amiért ti sem jöttetek hozzánk... Ők is ugyanúgy meglátogathattak volna. Nekem csak az a fura, h nem beszéltetek arról előre h lesznek az ünnepek. Nálunk 1-2 hónappal előtte szóba kerül ki hova, mikor, kivel megy és senkit sem ér meglepetés.
2014. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%
A férjed mit szólt ehhez?
2014. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
22%
Ha a fiam külföldön dolgozik,a barátnője szól,hogy meglátogatna itthon leszek e.Ez igy megy2 éve,pedig csak barátnője.Szeretem is azt a kislányt.Jól eldumálunk nevetgélünk.és jólesik igy áll hozzá a dolgokhoz,mert ez a normális.
2014. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

"Feltettem egy kérdést, amit nagyon leszavaztatok. Miért? Azt kérdeztem, hogy van-e gyerek, ez fontos abból a szempontból, hogy ha van akkor esetleg én elvittem volna a nagyiékhoz, ha nincs, akkor egyedül nem mentem volna. Ennyi. De hogy ezt miért kellett e leszavazni???"


Ezért: "A férjem külföldi misszióban van, én meg pocakosan itthon. " ... "Anyósomék viszont elvárták volna, hogy egyedül elvonatozzak hozzájuk ebédelni"


ebből azért elég egyértelműen lejön, hogy NINCS gyerek... -.-"


amúgy én sem mentem volna

2014. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem tudtam tegnap már többet írni.


Nincs gyerek, legalábbis nincs még meg, de ez szerintem is elég egyértelmű volt.


Anyósék csak az esküvőnk alkalmával jöttek hozzánk, de ők sosem szoktak jönni, pont azért, mert macerás.


Egyébként a családjaimat nem végig bumliztam, hanem a szüleim értem jöttek autóval beültem a hátsóülsre eltöltöttük a szentestét, másnap meg elautóztunk a család három megyével arrébb élő többi részéhez. Ha oda is bumlizni kell, akkor eszembe sem lett volna menni. Bár lehet mégis, mert mondjuk két-három napért már látom értelmét annyit vonatozni, de egy két órás ebédért nem nagyon láttam.


A férjem azt mondta, hogy ne foglalkozzak velük. Sőt ő már előre mondta mielőtt kiment, hogy ne menjek karácsonykor, szóljak a szüleimnek, hogy jöjjenek értem és legyek ott.

2014. jan. 12. 13:12
 18/21 anonim ***** válasza:
8%
Azért egy 50-60 évesnek más 6 óra vonatozás mint egy fiatal nőnek.
2014. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
91%

Egy normális anyós el sem várja,hogy karácsonykor,várandósan

egyedül,órákat vonatozzon a menye..már elnézést!Egy olyan hosszú úton bármi történhet,főleg,az ünnepek alatt sok részeg stb.Ez csak az egyik oldala!

Ha a viszony nem annyira szeretetteljes,akkor miért kellene erőltetni a "jópofizást"??telefonált a kérdező és passz!

Nagyon jó helyen volt a szüleinél,biztonságban..nem véletlen,hogy a férj is ezt javasolta!

Minden rossz szándék nélkül azt gondolom,hogy jól tetted,hogy nem mentél!

Én sem mentem volna,pedig mi nagyon jó viszonyban vagyunk az anyósomékkal és voltam várandós karácsonykor és ők jöttek,hogy ne "rázassam " magam az utazással!

Szóval itt a különbség anyós és anyós között!!!

2014. jan. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
91%
Én sem mentem volna a helyedbe! Pont így a saját szüleimmel lettem volna, ha a férjem nincs otthon. Én is babát várok és itthon volt a férjem, mégsem mentünk le karácsonykor (szintén 3 óra vonat, autóval 2 óra) a szüleihez. Ők jöttek fel, de nem is karácsonykor, hanem két ünnep közt, mert még ők sem akartak karácsonykor utazni. Egy kismama ne vonatozzon télen egyedül, ha nincs hozzá ingerenciája, ha van kedve menjen, de azért emiatt megsértődni teljesen alaptalan, hozzáteszem az anyósék is nyugodtan vonatozhatnak 60 évesen.
2014. jan. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!